Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARN 6684 - jaka obudowa i wzmacniacz?

krzychu441 11 Wrz 2013 18:02 957 4
  • #1 11 Wrz 2013 18:02
    krzychu441
    Poziom 8  

Planuję wrobić subwoofer na głośniku ARN 6684. Wiem, że było kilka podobnych tematów, ale nigdzie nie było konkretnej odpowiedzi. Po wpisaniu parametrów głośnika w programie WinIsd wyszła mi obudowa 175l. Wydaje mi się, że o wiele za dużo. Dlatego pytanie: jaki ma być litraż obudowy? Wiem tylko, że najlepiej pracuje on w obudowie zamkniętej. Ma to być subwoofer aktywny, więc wybrałem ten wzmacniacz: Link . Może być? Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

• #2 11 Wrz 2013 19:43
    mmaker
    Poziom 18  

Obudowę proponuję zamkniętą około 40 litrów (wydaje mi się że to i tak sporo jak na domowego suba) plus kilka dodatkowych w oddzielnej komorze na wzmacniacz z linku. Pasmo wychodzi wtedy od ~43Hz z dobrym impulsem. Zasymulowałem też band-pass 4th ale obudowa wyszła jeszcze większa z gorszym impulsem. To tak na szybko... Przypuszczam, że we wzmacniaczu siedzi pospolity TDA 7294, ale to tylko moje przypuszczenia, więc proszę się nimi nie sugerować ale jeśli tak to powinien być ok...

• #3 12 Wrz 2013 00:24
    Pawel S.
    Poziom 39  

Chciałem zaproponować 30 litrów, ale faktycznie lepiej zrobić większą obudowę i ewentualnie coś do środka wsadzić...
    Wzmacniacz może być - tak, siedzi tam TDA7294.

Będę miał taki wzmacniacz do pchnięcia... tylko potrzeba czasu na montaż...

• #4 12 Wrz 2013 15:27
    krzychu441
    Poziom 8  

Czyli robię obudowę 40l z tym wzmacniaczem. Uzbieram jeszcze trochę pieniędzy i biorę się do pracy. Jakie wymiary byście proponowali? Czytałem, że odległość ściany za głośnikiem ma znaczenie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme