Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kamera IP - Instalacja routera i kamer wifi bez internetu

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Kamera IP - Instalacja routera i kamer wifi bez internetu
Autor
Wiadomość
evilgood
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 11 Wrz 2013 18:55   

Kamera IP - Instalacja routera i kamer wifi bez internetu

Witam,
Szanowni Państwo zostałem zmuszony do zamontowania monitoringu wokół posesji. Z racji tego że nie ma możliwości ciągnięcia kabla (utwardzone podłoże) wybrałem kamery IP EASYCAM EC-102 sztuk 4. Do tego dokupiłem router TP-LINK TL-WR841N. Całość ma być podpięta pod komputer stacjonarny (karta sieciowa jest wbudowana w płytę główną). Problem wystąpił przy instalacji routera. Nie mam stałego dostępu do Internetu, korzystam z mobilnego, a podczas instalacji program wymaga ode mnie dostępu do sieci.
1. Czy da się w ogóle podłączyć ten sprzęt ze sobą żeby działał bezprzewodowo?
2. Jak zainstalować router bez dostępu do Neta i jak go skonfigurować?
Elektronika nie jest moją mocną stroną, także będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Wrz 2013 18:55   

Powrót do góry

kasjo
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Białystok

Post#2 11 Wrz 2013 20:02   

Re: Kamera IP - Instalacja routera i kamer wifi bez internetu

Włącz router, poczekaj chwile, podłącz komputer pod jedno z wejść LAN routera.
Sprawdź czy komputer pobrał adres z routera, jeżeli nie to ustaw ręcznie: 192.168.1.2
Wpisz w przeglądarkę: http://192.168.1.1
Powinno poprosić o login i hasło (domyślnie login:admin hasło: admin)
Możesz konfigurować :)
W sumie to chyba wystarczy skonfigurować wifi i serwer dhcp żeby kamerki się połączyły
Powrót do góry

IGS
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#3 11 Wrz 2013 20:11   

1. tak
2. tak da się, dostęp do internetu jest zbędny

zadajesz zbyt ogólne pytania, dużo pisania, a to totalne podstawy w dodatku wykraczające poza samą tematykę monitoringu cctv tak jak np konfiguracja routera do postawienia sieci wewnętrznej

na pewno uzyskasz porady, każdy ich tu potrzebuje tylko zadawaj konkretne pytania
nie ma "recepty", inaczej instalatorzy nie mieli by roboty
klienci często uświadamiają sobie to po zakupie samemu urządzeń, i próbach uruchomienia

rada:
podziel zadanie na etapy

1. postawienie sieci lokalnej, podpięcie wszystkich urządzeń, rozwiązanie wszystkich kwestii budowy i konfiguracji sieci wlan
2. konfiguracja kamer, ich montaż i ustawienie
3. uruchomienie urządzenia przechwytującego, cokolwiek by to nie było - rejestrator, aplikacja na pc itd

możliwe że niektóre kwestie będą nadawały się na inne działy

ps. jeżeli ta instalacja ma faktycznie nie mieć dostępu do sieci internet to przy konfiguracji sieci ad-hoc ten router jest zbędny
Powrót do góry

sq9cwd
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Zawiercie

Post#4 11 Wrz 2013 21:01   

IGS napisał:
1. postawienie sieci lokalnej, podpięcie wszystkich urządzeń, rozwiązanie wszystkich kwestii budowy i konfiguracji sieci wlan
2. konfiguracja kamer, ich montaż i ustawienie
3. uruchomienie urządzenia przechwytującego, cokolwiek by to nie było - rejestrator, aplikacja na pc itd

Świetnie ujęte.
IGS napisał:
jeżeli ta instalacja ma faktycznie nie mieć dostępu do sieci internet to przy konfiguracji sieci ad-hoc ten router jest zbędny

Pod warunkiem, że komputer posiada kartę WiFi, z opisu wynika, że ma kartę Ethernet.
Powrót do góry

Marek31415
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#5 11 Wrz 2013 22:54   

Router jest oczywiście zbędny. Potrzebny jest access point i ewentualnie switch.
A jeżeli już router, to z obsługą modemu internetu mobilnego, jakim dysponuje autor wątku.
Powrót do góry

kasjo
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Białystok

Post#6 12 Wrz 2013 06:37   

No pewnie.. wywal ten router i kup nowe urządzenie albo najlepiej dwa (AP i switch) ;)
A tak na serio przecież w pierwszym poście kolega wyraźnie napisał, że to ma być podłączone pod komputer stacjonarny w domu :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2013 06:37   

Powrót do góry

faja_kanzas
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 12 Wrz 2013 08:59   

Jeżeli kolega już kupił ten router to raczej go nie wymieni ale lepiej było by gdyby kolega powiedział więcej informacj na temat tej instalacji tzn jaki duży jest budynek? gdzie chce zamontować ten router? jakie odległości.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2013 08:59   

Powrót do góry

evilgood
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 12 Wrz 2013 13:55   

Dziękuje za odpowiedzi.
Router będzie stał w biurze w odległości ok 10m od 3 kamer. 4 kamera znajdzie się na drugim budynku w odległości ok 35m i zdaję sobie sprawę, że może nie odbierać sygnału. Wtedy dorzucę jakiegoś AP.
Komputer ma kartę Ethernet, nie obsługuje WiFi.
Macie rację koledzy, że powinienem podzielić zadanie na etapy i opisać w odpowiednych działach.

Drogi sharp. Nie napisałem, że nie mam bladego pojęcia o elektronice, tylko, że nie jest ona moją mocną stroną. Kamery mogłyby być tańsze oczywiście ;) Dzięki, 3 maj się

Dodano po 22 [minuty]:

Także na chwilę obecną to zagadnienie może sprawić mi największy problem. Z resztą sobie poradzę.

Rozumiem, że podczas instalacji routera mam nie przejmować się błędem instalacji wynikającym z braku podłączenia do Internetu tylko wpisać adres i odpowiednio go skonfigurować.

1. Jakie ustawiania wybrać (oczywiście oprócz ustawiania własnego IP), żeby działał tylko internet mobilny?

Po stworzeniu sieci kamery ( podłączone od prądu z przykręconymi antenami) wyszukają się same i oprogramowanie dołączone do kamer pozwoli na ich ustawienie. Dobrze mi się wydaje?

2. Co jest jeszcze istotną kwestią w tworzeniu sieci domowej? Zdalnie tego nie robiłem jeszcze (jedynie ad-hoc w lapku na win7).

Może moje pytania wydają się Wam banalne, natomiast informatyka to nie jest moim konikiem.

Ponadto zdaję sobie sprawę z wątpliwej jakości sprzętu, ale nie chodzi tu o szczegółowy monitoring i rozdzielczość pozwalającą przeczytać napis na guziku koszuli, tylko o sam efekt zainstalowania sprawnych kamer. Po prostu sąsiedzi zaczęli "pożyczać" sobie klucze, żarówki, węże, nypelki etc.
Powrót do góry

fakerus
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: centralna Polska

Post#9 12 Wrz 2013 21:47   

evilgood

kolega kasjo napisał:
Włącz router, poczekaj chwile, podłącz komputer pod jedno z wejść LAN routera.
Sprawdź czy komputer pobrał adres z routera, jeżeli nie to ustaw ręcznie: 192.168.1.2
Wpisz w przeglądarkę: http://192.168.1.1
Powinno poprosić o login i hasło (domyślnie login:admin hasło: admin)
Możesz konfigurować :)
W sumie to chyba wystarczy skonfigurować wifi i serwer dhcp żeby kamerki się połączyły

Masz opisane jak dostać się do konfiguracji routera, jeśli te informacje Ci nie wystarczyły :cry: lepiej daj se siana z tym monitoringiem (bez urazy) i zatrudnij profesjonalistę.
Powrót do góry

evilgood
Poziom 6
Poziom 6

Post#10 Post autora tematu 16 Wrz 2013 23:43   

:-) Oczywiście bynajmniej dam se siana z monitoringiem :) Odnośnie profesjonalistów: prawdziwi nie podejmą się tego (rozmawialem z jednym) - pierdoła na którą szkoda czasu, a pseudo profesjonalistą w tej dziedzinie to ja też się mogę nazwać.

Dziękuję kolego fakerus za stwierdzenie faktów i merytoryczne uwagi. Pozdrawiam
Powrót do góry

scandaliks
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: "-"

Post#11 17 Wrz 2013 11:47   

evilgood napisał:
prawdziwi nie podejmą się tego (rozmawialem z jednym) - pierdoła na którą szkoda czasu,
Z czegoś trzeba żyć :) My robimy rozwiązania GSMowe ale to kosztuje kolego, sam "stabilny" ruter GSMowy to koszt 490 netto :)
Znamy takich klientów jak Ty ( bez urazy oczywiście ) pojedziesz zrobisz skasujesz 100 netto , potem dzwonią z jakimiś pierdołami i chcą napraw jak komp padnie itp.Bo myślą że wykupili pakiet VIP. Potem telefony przyjedź Pan bo Pan to robił i nie działa ,a powodem jest 100 innych przyczyn,a nie ustawienie np.rutera. Dziwisz się że każdy kto sie zna to miał taką wtopę raz w życiu to już nigdy takiego klienta nie pojedzie.Przepracuj 13 lat jak ja w zawodzie to zobaczysz setki "ludzi z porytym deklem" ,przykre ale prawdziwe.
Powrót do góry

IGS
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdańsk

Post#12 19 Wrz 2013 18:38   

no nie wiem, przykre że taką opinię nam wystawiasz
może jednak zacznij od siebie... bo wiesz, trzeba dać sobie pomóc

napisałem Ci wyraźnie w trzech punktach, czego się trzymać - nawet przytaknąłeś
po czym nadal nie zadałeś żadnego konkretnego pytania....

naprawdę nie nasza wina że jesteśmy pseudo-proesjonalistami,
bardzo Cię za to przepraszamy, zwłaszcza za to że nie mamy daru jasnowidzenia

kolego, zadawaj pytania, poza morałami ludzie są tu chętni do pomagania
piszesz ogólnie, to otrzymujesz ogólne, często moralizatorskie odpowiedzi
inna sprawa że to forum zaczyna się robić nie dla elektroników a raczej ratuj, ratunku
czy ja nie majac pojęcia o botanice biorę się za robienie ogrodu, i wiszę na potem na forum muratora czy jakimś innym...
nie oszukujmy się, jeżeli nie umiesz wskazać problemu, lub nie rozumiesz odpowiedzi - może faktycznie to nie ta bajka
mimo wszytko powodzenia
Powrót do góry

scandaliks
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: "-"

Post#13 19 Wrz 2013 20:08   

IGS napisał:
inna sprawa że to forum zaczyna się robić nie dla elektroników a raczej ratuj,
Dużo forumowiczów to mówi, forum raczej doradź zestaw ,bo nie chce płacić instalatorowi :( przykre
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Wrz 2013 20:08   

Powrót do góry

evilgood
Poziom 6
Poziom 6

Post#14 Post autora tematu 20 Wrz 2013 10:55   

Koledzy nie miałem na myśli Was mówiąc o pseudoprofesjonalistach. Pytałem po prostu osoby, która zawodowo zajmuje się monitoringiem przewodowym i bezprzewodowym i powiedział mi, że to nic trudnego, wystarczy poczytać, a on na takie małe zadania nie ma na razie czasu. Byłem też u Pana który stawiał mi ogrodzenie i to jest "profesjnalista". Bez sprzętu, tylko montarz i postawienie sieci uwaga 2500zł. W Polsce niestety jest wiele takich firm - nie ważne co klient chce, nie ważnie czy to umiemy, ważne że płaci a my to jakoś zrobimy. Mój post właśnie odnosił się do takich sytuacji.
Podkreślam też, że informacje pozyskane tutaj są dla mnie. Nie będę zakladał monitoringu za pieniądze innym osobom.
Ja zawodowo handluję chemią specjalistyczną, hobby - napraw swój samochód :).
I gdyby bylo tak jak mówicie, że za 100 - 200zł ktoś kompetentny by za mnie to zrobił to nawet bym się nie zastanawiał, ale za 2500zł wolę posuszyć Wam głowę i zarwać parę nocek :).
Dziękuję za pomoc, informacje uzyskane tutaj w zupełności mi wystarczą.
Uważam, że można zamknąć temat.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Kamera IP - Instalacja routera i kamer wifi bez internetu
Strona 1 z 1