Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne wejście pod głośniki- Panasonic

foltyk 14 Wrz 2013 16:38 1950 5
  • #1 14 Wrz 2013 16:38
    foltyk
    Poziom 5  

HeY. Mam pytanie na ktore nie moge znaleźć odpowiedzi, więc pomyślałem że któryś z was zetknął się z czymś takim.

Po ostatniej burzy spaliło mi sie dvd od kina domowego Panasonic Sa-Pt160.
    Zostały mi po nim głośniki o nietypowym oporze 5 ohm. Tanim kosztem chce uruchomić znów ten zestaw np kupując sam amplituner od kina domowego, niekoniecznie nawet Panasonic, jednak z Panasonic'iem było by łatwiej bo inne amplitunery od kin Panasonica też mają opór 5 ohm wiec pasowały by mi do moich głośników, ale trapi mnie inna rzecz. Wyższe modele Panasonica mają dziwne wejścia pod głośniki których nazwy nie mogę nawet znaleźć. <załączone na obrazku poniżej> Moje głosniki mają gołe przewody, a ampli Panasonica miał wejścia zaciskowe.

Wiecie czy można w ogóle takie wtyczki gdzieś zdobyć żeby pasowały do nowszych modeli panasonica? Załozył bym je po prostu na kable mojego zestawu głośników. Ale co to są za wejścia?

Czy może polecacie jakiś inny ampli-dvd pod które mógłbym bezpiecznie podłączyć głosniki 5ohm od kina?

Będę wdzięczny za pomoc

dziwne wejście pod głośniki- Panasonic

• #2 14 Wrz 2013 17:00
    398216
    Usunięty  
  • #3 14 Wrz 2013 17:20
    foltyk
    Poziom 5  

MhMmm, dzięki za odpowiedź.
    Myslałem że jakoś te głośniki jeszcze wykorzystam ale widać jak nie znajdę oryginalnego wzmacniacza od KD SA-PT160 to nic z tego. W każdym razie dzieki za odpowiedź.

Ale jak juz tu jestem to jeszcze spytam- teoretycznie te 5 ohmowe głośniki od KD mógłbym podłączyć bezpiecznie do jakiegokolwiek 4 ohmowego wzmacniacza innej firmy? Straci na tym jedynie nieznacznie moc zestawu, albo brzmienie, tak?

• #4 14 Wrz 2013 17:58
    398216
    Usunięty  
  • #5 14 Wrz 2013 18:15
    foltyk
    Poziom 5  

Takie kina nie mają dużej mocy, choć określana jest ona często jako 300W RMS<jak u mnie>, 500, czy nawet tysiąc to na wzmacniaczu z tyłu zużycie prądu podawane jest podobnie- w granicach 90-110W, więc tutaj chyba tak na prawdę nie mógłbym nic spalić bo z tą mocą RMS nawet w innych zestawach to ściema, tak mi się wydaje. Więc nawet gdybym podłączył taki wzmacniacz od KD które ma teoretycznie 1000W RMS <jednak z tyłu zużycie prądu określane na 100W>, chyba nic by sie nie stało, jak myślisz?

To juz była moja ostatnia wątpliwość, także dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam;)

• #6 14 Wrz 2013 18:59
    398216
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME