Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja Tonsil GDN 10/30/2

djatom 14 Wrz 2013 18:06 2685 16
  • #1 14 Wrz 2013 18:06
    djatom
    Poziom 13  

Witam
    Mam do regeneracji głośniki GDN 10/30/2, zamówiłem zawieszenia górne na UMIFON.PL ale są jakieś dziwne nie pasują w membranę tzn. wybrzuszennie jest szersze i niższe, średnica wewnętrzna powinna być 71mm (i tyle ma membrana) a u mnie jest 60 mm, można co prawda naciągnąć to zwieszenie na membranę ale wtedy odstaje od kosza. Oglądając filmiki z regeneracji Tonsilów zawieszenia zawsze idealnie nachodzą na membrany.

Czy te membrany mogą być złe czy takie małe średnice tak mają, że trzeba je lekko naciągnąć?

Dołączma parę zdjęć.

• #3 14 Wrz 2013 18:32
    djatom
    Poziom 13  

Wydaje mi się też, że te są od GDM-ów ale pisałem, że ma być do GDN i w odpowiedzi dostałem wiadomość, że Z10P2 będzie pasowało a tu lipa.

• #4 14 Wrz 2013 19:58
    wkj
    Poziom 34  

To co masz nie jest do GDM, fakt jest deco inne niż w tych 10-tkach.
    Spróbuj lekko naciągnąć na membranę i powinno być ok.
    Kolejny klient niezadowolony z umifonu, realizacje mają słabą lub nie mają wcale.

• #5 14 Wrz 2013 20:04
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

W cenniku są dwa rodzaje a w grafice jedno... Fakt to nie jest od GDMa, nie spojrzałem na zdjęcie.
    Może być tak, że to drugie by pasowało do tego GDNa. Na razie zareklamuj je. Ustalałeś z producentem indywidualne warunki umowy (podałeś model głośnika), produkt ich nie spełnia, więc żądaj wysłania prawidłowego zawieszenia.

wkj napisał:
    Spróbuj lekko naciągnąć na membranę i powinno być ok.
    Ale tam brakuje 11 milimetrów, co jest dziwne bo tutaj wymiary są zupełnie inne, takie jakie potrzebuje Kolega.

• #6 14 Wrz 2013 20:52
    djatom
    Poziom 13  

wkj napisał:
    Spróbuj lekko naciągnąć na membranę
    próbowałem, trzeba mocno naciągnąć ale wtedy druga strona tak sią podnosi(ok4-5mm) i jak bym chciał ją przykleić to bym musiał mieć jakiś pierścień żeby równomiernie przyklejć.
    wkj napisał:
    Kolejny klient niezadowolony z umifonu
    a wyczytałem tu, że dobrze kupić u nich...

Dodano po 46 [minuty]:

telecaster1951 napisał:
    Ale tam brakuje 11 milimetrów
    właśnie 11mm znalazłem jeszcze, że powinien być taki rozmiar 98 89 78 71 6 a w umifon-ie podają ostatni wymiar 3,5 i takie dostałem ale ten środek jest dziwny.

• #7 15 Wrz 2013 03:59
    wkj
    Poziom 34  

Jak rzeczywiście nie dasz rady naciągnąć to reklamuj - koszty wysyłek przewyższą pewnie cenę towaru.

• #8 15 Wrz 2013 11:08
    djatom
    Poziom 13  

Z tymi wymiarami jest coś nie tak, znalazłem inne zawieszenia i co mnie zdziwiło
    wymiar C podają 78mm, a D 72-71mm a przecież u mnie 71 mm ma membrana więc koniecc zawieszenia który ma być przyklejony do membrany zaledwie by jej dotykał http://www.umifon.pl/zawieszenia.html

• #10 15 Wrz 2013 15:20
    djatom
    Poziom 13  

Pisałem do umifon-u, tabelka jest do GDMów do GDNów mają tylko takie jak mi przysłali.

wkj napisał:

ok w tych wymiarach są razem z membraną ale takie są idealne, wymieniłbym razem z membraną ale w takich małych przyłącze do cewki przechodzi przez membrane i łączy się pod kopułką więc jest troche więcej zabawy.

Pisałem juz to Tonsila i Salto z Wrocławia czekam na odpowiedź z wymiarami.

• #11 15 Wrz 2013 15:36
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

djatom napisał:
    wymieniłbym razem z membraną ale w takich małych przyłącze do cewki przechodzi przez membrane i łączy się pod kopułką więc jest troche więcej zabawy.
    Czy ja wiem. Po prostu lutujesz wyprowadzenia cewki na membranie.
    djatom napisał:

Pisałem juz to Tonsila i Salto z Wrocławia czekam na odpowiedź z wymiarami.
    Nie polecam Salto. Oni Ci zrobią głośnik na chińszczyźnie i będą wciskać kit że to w 100% oryginał, albo że oryginał jest nie do dostania.
    Kolego, nie kombinuj, bo jak sam mówisz, trochę się boisz regeneracji z licą lutowaną na membranie. Wydasz kasę, Salto Ci wyśle made in china, Tonsil Ci nic nie wyśle. Wyślij głośnik do serwisu Tonsilu, zapłacisz 3 dychy od sztuki, ale będziesz spokojny.

• #12 15 Wrz 2013 15:57
    djatom
    Poziom 13  

telecaster1951 napisał:
    Tonsil Ci nic nie wyśle
    Przecież mają w ofercie zawieszenia
    telecaster1951 napisał:
    Wyślij głośnik do serwisu Tonsilu, zapłacisz 3 dychy od sztuki
    Tylko że mam ich 6 szt. bo to od kina za cały komplet z subem ZKD 480A dałem 200zł, a tu jeszcze 200zł na regenerację...chciałem to załatwić trochę taniej. I za 30zł mogę mieć nowgo STX-a ale to znowu nie Tonsil.

• #13 15 Wrz 2013 17:16
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

djatom napisał:
    Przecież mają w ofercie zawieszenia
    No fakt, zapomniałem że to wcielenie zaczęło sprzedawać zawieszenia. Wybacz za wprowadzenie w błąd.
    djatom napisał:
    Tylko że mam ich 6 szt. bo to od kina za cały komplet z subem ZKD 480A dałem 200zł, a tu jeszcze 200zł na regenerację...chciałem to załatwić trochę taniej.
    Czy ja wiem czy warto oszczędzać na regeneracji. Jeżeli czujesz się na siłach to oczywiście możesz trochę zaoszczędzić, lecz sam mówiłeś że w tym głośniku, będzie to dla Ciebie trudne.
    djatom napisał:
    I za 30zł mogę mieć nowgo STX-a ale to znowu nie Tonsil.
    A co to ma do rzeczy? Zestawy głośnikowe zagrają poprawnie tylko z oryginalnymi przetwornikami.

• #14 15 Wrz 2013 18:16
    djatom
    Poziom 13  

Może trudne aż tak to nie jest ale jak spojrzę, że to takie małe, delikatne prawie zero miejsca żeby coś przytrzymać to mnie trochę przeraża.

• #15 16 Wrz 2013 16:44
    djatom
    Poziom 13  

Mam nowy trop ale potrzebuje namiar do Dziadka z Wrześni z ul. Gnieźniejskiej ze sklepu Alton albo kogoś z Wrześni co by podszedł do niego z spytał o takie zawieszenie.

• #16 22 Wrz 2013 21:50
    Brivido

Poziom 27  

Jeśli Umifon i Tonsil nie ma tego czego szukasz to i on Ci nie pomoże ;)

• #17 23 Wrz 2013 09:20
    djatom
    Poziom 13  

Poszedł umifon ale to nie to co orginał dość twarde zawieszenie, zawieszenie kupione w Salto okazuje się że też maja umifon-a.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME