Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[42 cale] SMART LED do 2400

brodziatko 18 Wrz 2013 10:07 2661 15
  • #1 18 Wrz 2013 10:07
    brodziatko
    Poziom 12  

Witam:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    35 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3-4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    także bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    pod kątem 90 stopni, jasne pomieszczenie
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    żaden, u rodziców Samsung 42 cale, chyba F5000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Bogaty Smart wylacznie do tresci vod z TVP, TVN i Polsat
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    cyfrowy dekoder Inea
    10 .Jakie urządzenia?
    swiatlowodowy internet, zewnetrzny dysk z filmami divx, mkv
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    ok.3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    filmy, programy przyrodnicze
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    wylacznie vod
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    nie
    16. Preferencje co do marki?
    Slyszalam ze Samsungi maja jako jedyne z Sony Ipla, Tvn i TVp w smarcie. Sony za drogie, wiec moze rzeczywiscie Samsung?
    17. Preferencje co do wielkości?
    42-46
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Przycinanie obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2400
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie jest to warunek konieczny i nie rozrozniam pasywnego do aktywnego

Dodatkowe informacje: przyzwoity dzwiek, nie bede podlaczala glosnikow dodatkowych. Bardzo mi zalezy na jak najlepszym odtwarzaniu filmow i seriali z dysku zewnetrznego w formatach mkv, avi (divx i podobne) z polskimi napisami.Telewizor bedzie uzywany 50/50 do ogladania tv z kablowki i do ogaldania filmow wlasnie z dysku usb.

Bede bardzo wdzieczna za pomoc.

• #2 18 Wrz 2013 11:52
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 40PFL5527K - może mniejszy o 2 cale, ale sprzęt bardzo wysokiej klasy. W dodatku masz 3D.

• #3 18 Wrz 2013 12:33
    brodziatko
    Poziom 12  

A jak wyglada ze smartem w philipsach i czytaniem plikow video z usb?

• #4 18 Wrz 2013 23:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Czytają pliki łącznie z TXT w nowej generacji do serii 5008 włącznie.
    Smart działa bez problemy jeśli nie każesz mu wykonywać w tle innych różnych czynności.

• #5 18 Wrz 2013 23:41
    brodziatko
    Poziom 12  

Ok. A ze smarta z vod co maja philipsy?

I doradzcie prosze konkretnie ktore modele w tym ukladzie Philipsa rozpatrywac. Poszukam po sklepach i wybiore co bedzie okazyjnie.

• #7 19 Wrz 2013 11:23
    brodziatko
    Poziom 12  

Nie ten budzet :((

A moze za 2599?
    SONY KDL 42W655A
    w tej cenie 5 lat gwarancji

Znalazlam tez
    PHILIPS 42PFL5008H za 2549

• #8 19 Wrz 2013 13:07
    jacekRCA
    Poziom 25  

Zobacz jeszcze tego LG 42LM640S, ale najpierw sprawdź czy masz go dostępnego w pobliżu, bo już wychodzą ze sklepów. Jak martwią Cię takie rzeczy jak przycinanie to MCI400 rozwiąże twój problem w tym telewizorze. Cenowo podobny do PHILIPS 42PFL5008H, a może nawet tańszy. Ma więcej bajerów na platformie smart. popatrz jakie mają aplikacje smart. I pytanie jaka będzie różnica pomiędzy LG MCI400, a Philips PMR300.

• #9 19 Wrz 2013 13:20
    brodziatko
    Poziom 12  

Ten 640S to jest nie dostania w moich okolicach. Leza jakies resztki tylko w euro, ale to beda polkowe - takiego nie wezme za zadne skarby.

Gdzie moge sprawdzic jakie aplikacje maja w smarcie poszczegiolne marki? Jest jakas wygodna tabela porownawcza?

A z plynnoscia to ja sama sie pogubilam. Ogladalam telewizory w sklepie i nawet w takich drogich widzialam z materialu z plyty zacinki i nie moglam dostrzec roznicy miedzy zwyklym samsungiem z udawanym 100 Hz a jakims 300 Hz. Jedyne co widze roznice to na plazmie u znajomych. Tam mi sie ciezko przyczepic do plynnosci. Dlatego nie robie z tego schizy. Obejrzalam ten filmik o kondensatorach i zgupialam.Musialabym o kazdym modelu czytac testy jak go rozbieraja na czesci i sprawdzaja co producent w nim namieszal. Szkoda zycia i zdrowia na to.

Dlatego mysle o tym Sony z 5-letnia gwarancja. Moze to jest rozwiazanie. Z drugiej strony wiem ze w Sony sie mocno przeplaca. I tak w kolko Macieju. Dlatego do Was napisalam.

• #10 19 Wrz 2013 22:19
    Świętoszek
    Poziom 18  

Niedawno kupiłem za 2000zł Philipsa 42PFL4307K/12. Posiada 3D, ipla, ipla film, przeglądarkę internetową, tvn player,viewster, youtube, facebook, social tv, tuba fm, film box live, onet, app gallery, meteo news, picasa i jeszcze inne których jeszcze nie poznałem. Posiada jak dobrze pamiętam po 3 gniazda hdmi i usb, filmy czyta z usb. Do tego miałem 2 pary okularów. Jeden z najoszczędniejszych tv bo w czuwaniu 0,15W, a tak to ok. 40W max 90W. Żeby działało wi-fi potrzebny jest adapter zewnętrzny. Fakt w operacjach jest powolny ale oglądanie filmów np. przez ipla przebiega dobrze.

• #12 20 Wrz 2013 11:05
    brodziatko
    Poziom 12  

A jest analogiczny model bez 3d zeby troszke zaoszczedzic?

Kusi mnie strasznie ten SONY KDL 42W655A . 5 lat gwarancji w takiej cenie robi wrazenie.
    Za tym Sony przemawia swietna oferta vod w smarcie niezly obraz i mozliwosc powieszenie tv na scianie na podstawie. Z drugiej jednak strony moze to tez byc wada bo obawiam sie ze jak sie powiesi tv na czyms takim to potem bez zdejmowania sprzetu nie da sie nawet wtyczki hdmi wsadzic od tylu. A w tm modelu tylko 2 x hdmi. No i matryca 50Hz podbita na 200 i przecietne glosniki....Nie wiem tez jak jest z czytaniem video kiedys Sony nawet mkv nie obslugiwal teraz czytam w specyfikacji ze i owszem. Zmora byly tez male czcionki w divxach. Zrobili cos z tym?

Jaki koszt uchwytu musze kalkulowac do takiego Philipsa?

• #14 20 Wrz 2013 12:49
    brodziatko
    Poziom 12  

Wlasnie nam sie spalil monitor LG do komputera z tunerem. W dwa dni po obejrzeniu filmu o kondensatorach. Jakies fatum. Poszedl dymek i swad i po monitorze. :((

Ale mial swoje lata, wiec bez paniki.

• #15 20 Wrz 2013 17:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

https://www.youtube.com/watch?v=PajUTzEZTsY - może to telewizor się przejął filmem. Trzeba było go mu nie pokazywać - ha ha.

Gdyby sama gwarancja grała - to tylko dawaliby 5 lat.
    Ale liczy się jakość obrazu i skalowanie.
    Ja stawiam zdecydowanie na 100 Hz:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/szczegoly-techni...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Do gier Philips też jest lepszy.

• #16 26 Wrz 2013 18:46
    brodziatko
    Poziom 12  

Wielu z nas milknie po zakupie tv nie dzielac sie spostrzezeniami. Moze komus to pomoze.

Zakupilam Sony W655.
    Zakochalam sie w W805 ale mnie nie stac.

Sony W655 minimalnie plynniej odtwarzal materialy z nizszymi bitrate z pendrivea. Na Samsungach do serii 5700 widzialam golym okiem skoki przy ruchach kamery. Na modelu z serii 6500 problemu nie bylo zadnego, przy tym samym materiale. Im lepszy material i bitrate na pendrivie tym skoki byly mniejsze nawet na slabszych tv.

Gdy ujrzalam jednak W805 to oniemialam. Zwykly Divx wygladal dwa razy lepiej niz na w655. Obraz byl plynniejszy, czystszy, "glebszy".

Sony rozne modele maja problemy z mkv w zaleznosci od wersji oprogramowania. Najnowsza rozwiazuje klopoty, ale wersje nieco wczesniejsze potrafia zawieszac dyski i pendrivy. Sony W655 nie ma niestety regulacji wielkosci czcionki, ale czyta z nowym oprogramowaniem mkv bez problemu. Przeczytal mi wlasciwie wszystko.

Samsung czyta rowniez wszystko, ma regulacjie wielkosci czcionki. Nawet proste modele da sie w miare skaibrowac zaczynajac od trybu Film. reszta jest totalnie nienaturalna i przekoloryzowana. Sony jest duzo delikatniejszy. Nie wiem jak wyglada kwesti amatrycy w W655 i Serii F5500 ale Sony na pewnych materialach wykazywal sie duza wieksza paleta kolorow. Na Samsungu niebo czasem mialo widoczne przejscie miedzy odcieniami, co wygladalo jak artefakty i pikseloza. SOny na identycznym pliku mial piekne, plynne przejscie.

Samsungi da sie latwiej wieszac. F500 ma tylko dwa hdmi i jeden USB , ktore sa tragicznie tozmieszczone, jesl tv powiesic. Fajne jest to ze, W655 mozna wieszac na podstawie, czyli nie wydajemy dodatkowo pieniedzy. Ale ciezki jest dostep do zlaczy.

Reszta przemyslen jak troszke pozuwaym tv, bo na razie nie bylo czasu.
    Do zakupu W655 zachecila mnie promocja z 5 lat gwarancji w cenie 2600. Z uwagi na duza awaryjnosc sprzetu wydalo mi sie to sensowne.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc!. Bardzo duzo daly mi Wasze uwagi z roznych postow.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme