Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw głośnikowy Creative A60 - wyłączają się samoczynnie podczas grania

michal8406 19 Wrz 2013 20:42 3894 5
  • #1 19 Wrz 2013 20:42
    michal8406
    Poziom 1  

Witam

Zwracam się z prośbą o pomoc. Posiadam zestaw głośnikowy A60 sławetnej firmy podanej w temacie. Głośniki od jakiegoś czasu zaczęły żyć własnym życiem. Wchodzą samoczynnie w tryb off. Niezależnie czy czy mają podany sygnał czy nie. Czy działają cicho czy na maksa. Problem dlatego też nie dotyczy przegrzewania sie układów. Radiator na końcówce mocy mimo iż tandetny to nie nagrzewa się za bardzo. Proszę więc o pomoc jak to naprawić. Zaznaczam że mimo iż produkt jest prawie nowy to zgubiłem paragon zakupu i nie mam możliwości oddania na gwarancję. Mogę się pokusić nawet na przeróbki wszelkiego rodzaju. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę bardzo wdzięczny.

• #2 11 Paź 2013 11:30
    Elektrooonik
    Poziom 29  

Koleżanka ma ten sam problem z tymi samymi głośnikami i zastanawiam się czy w ogóle tracić czas z wysyłaniem do serwisu.

Na innym forum ktoś odsyłał 3 razy aż w końcu dostał taką odpowiedź z serwisu:

Wg nich to żadna usterka tylko normalna funkcjonalność wprowadzona przez producenta.

Jeszcze rozumiem gdyby wyłączał się po 15 min braku sygnału na wejściu ale wyłącza sie podczas grania. Bez sensu.

Mógłbym nawet dorobić kawałek elektroniki który podaje impuls na zasilanie co 10 minut i zastanawiam sie czy tak nie zrobić zamiast odsyłać go do naprawy gwarancyjnej kilka razy i dostać taką samą odpowiedź jak na zdjęciu powyżej, głośniki kosztują poniżej 100zł.

• #3 27 Gru 2013 20:19
    zicherek2
    Poziom 11  

Udało mi się rozwiązać problem wyłączających się głośników. Wystarczy jeden rezystor ok 230kom. Zrobię zdjęcia i zamieszczę :) Aktualnie grają od godziny bez przerwy

Dodano po 34 [minuty]:

Rezystor 230K lutujemy jak na obrazku. Podtrzymuje on napięcie i nie pozwala na wyłączenie się głośników po 15 minutach. Nie wiem co "kreatywni" w modelu A60 porobili, ale ważne, że udało się to "naprawić" :)

• #4 16 Sie 2014 10:13
    Jareen
    Poziom 21  

Podłączę się pod temat - czy mógłbym prosić posiadaczy tych głośników by podali mi napięcie, jakie w oryginale dawało wbudowane psu? U mnie psu niemal wyparowało i zamierzam go zastąpić jakimś zasilaczem wtyczkowym. Z góry dziękuję.

• #5 02 Wrz 2014 16:14
    rasz66
    Poziom 2  

I kto by pomyślał że 8 lat póżniej się to przyda....serdeczne dzięki :D

Dodano po 2 [minuty]:

Miesięcy

• #6 18 Mar 2015 11:34
    pawol
    Poziom 22  

Dodam, że najpierw trzeba siłowo zdjąc maskownice głośnika które przyklejone są hot glutem, odkręcić wtedy głośniki i od tyłu zostają jeszcze dwie śruby.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME