Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Szukam - telefon stacjonarny na karte sim

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> TelefonyStacjonarne Użytkowy -> Szukam - telefon stacjonarny na karte sim
Autor
Wiadomość
seawoman
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: druga ziemia

Post#1 Post autora tematu 20 Wrz 2013 06:59   

Szukam - telefon stacjonarny na karte sim

Witam

Szukam modeli telefonów stacjonarnych, na kartę sim, najlepiej takich bezprzewodowych ze stacją ładująca, tyle że bardzo istotne jest dla mnie to ażeby karta sim nie była w słuchawce.

Dużo się naczytałam o szkodliwości używania telefonów komórkowych, gdy się trzyma je bezpośrednio przy głowie, jeśli było by jakieś rozwiązanie, że to stacja dokująca czy ładująca łączy się z siecią gsm, a my używamy wyłącznie słuchawki czy to na kablu czy to bezprzewodowej to byłabym zainteresowana. Ale czy takie modele istnieją?

Dzięki
Powrót do góry

LBJ
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Nowa Sól

Post#2 20 Wrz 2013 07:44   

Re: Szukam - telefon stacjonarny na karte sim

Np. Netcom ED1
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2013 07:44   

Powrót do góry

0ceanborn
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Katowice

Post#3 20 Wrz 2013 07:48   

seawoman napisał:
Dużo się naczytałam o szkodliwości używania telefonów komórkowych, gdy się trzyma je bezpośrednio przy głowie, jeśli było by jakieś rozwiązanie, że to stacja dokująca czy ładująca łączy się z siecią gsm, a my używamy wyłącznie słuchawki czy to na kablu czy to bezprzewodowej to byłabym zainteresowana. Ale czy takie modele istnieją?

Możesz po prostu używać zwykłego telefonu stacjonarnego albo skype.
Nie ma znaczenia gdzie znajduje się karta sim ale antena telefonu.
Najprostsze rozwiązanie : kup sobie zestaw słuchawkowy do telefonu,
a jeśli naprawdę tak panikujesz, telefon z gniazdkiem antenowym i zewnętrzna antena kierunkowa, skierowana na stację bazową.
Powrót do góry

Tracer2
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: W-wa

Post#4 20 Wrz 2013 08:02   

Rozwiązaniem może być bramka GSM np. ZTE RL400,
do której mozna podłączyć zwykły aparat telefoniczny analogowy lub z przenośną sluchawką.
Koszt 100-150 PLN
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2013 08:02   

Powrót do góry

W.Wojtek
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kłodzko

Post#5 20 Wrz 2013 10:37   

Mity i fakty. :idea: :idea:
Jak tak się boisz szkodliwości promieniowania to pomyśl: :?: :?: :?: :?:
Cały czas w nasze głowy wali promieniowanie WSZYSTKICH satelitów nadających na nasze terytorium . Policz ile... Do tego nadajniki telewizyjne i radiowe o mocy liczonej w kilowatach.
Do tego radiowe, różnych służb łączności, telemetryczne, pogodowe, systemy alarmowe,monitoringi jawne i tajne, nawet To-To Lotka. Telefon bezprzewodowy też ma ten sam zakres częstotliwości.
Do tego domowe sieci Wi-Fi, a nawet słuchaweczka ("Niebieski ząbek) też w tym paśmie nadaje. Prosto do ucha. Na to wszystko promieniowanie kosmiczne i naszego słoneczka. :|
I na dodatek zakłócenia przemysłowe o szerokim paśmie promieniowane przez siec energetyczna...A tu nadajniczek w telefonie zasilany z bateryjki 3.6 V o mocy w impulsie kilkaset mW co istotnego zmieni?????? Dla pamięci telefonik "promieniuje" tylko w czasie rozmowy. Jak siedzi w kieszeni to jest to zwykły odbiornik radiowy...
No i co??? :D :D :D :D :D
Powrót do góry

0ceanborn
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 20 Wrz 2013 16:39   

W.Wojtek napisał:
Mity i fakty. :idea: :idea:
Jak tak się boisz szkodliwości promieniowania to pomyśl: :?: :?: :?: :?:
Cały czas w nasze głowy wali promieniowanie WSZYSTKICH satelitów nadających na nasze terytorium . Policz ile... Do tego nadajniki telewizyjne i radiowe o mocy liczonej w kilowatach.

Więc obalę twoje mity.
Natężenie pola elektromagnetycznego maleje wraz z kwadratem odległości, więc liczy się przede wszystkim i w pierwszym względzie co masz w pokoju i przy ciele.
Satelity działają przeważnie na bardzo wielkich częstotliwościach które nie oddziaływają szkodliwie. Działanie fal elektromagnetycznych na organizm i nie tylko zależą od ich długości.
W.Wojtek napisał:
Do tego radiowe, różnych służb łączności, telemetryczne, pogodowe, systemy alarmowe,monitoringi jawne i tajne, nawet To-To Lotka. Telefon bezprzewodowy też ma ten sam zakres częstotliwości.

Ten sam czyli jaki? Popisałeś się niewiedzą. Telefony komórkowe działają na 900 i 1800 MHz.
Ten pierwszy zakres oddziałuje mniej szkodliwie na organizm w dodatku zapewnia lepszy zasięg (lepiej przenika).
W.Wojtek napisał:
Do tego domowe sieci Wi-Fi, a nawet słuchaweczka ("Niebieski ząbek) też w tym paśmie nadaje. Prosto do ucha. Na to wszystko promieniowanie kosmiczne i naszego słoneczka.

Nikt wcale nie musi tego używać. Oczywiście nie można się obronić przed tymi wszystkimi falami elektromagnetycznymi ale nie koniecznie trzeba generować dodatkowe.
W.Wojtek napisał:
Dla pamięci telefonik "promieniuje" tylko w czasie rozmowy. Jak siedzi w kieszeni to jest to zwykły odbiornik radiowy...

To akurat nie do końca prawda, choć w czasie czuwania generuje on mało co promieniowania elektromagnetycznego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2013 16:39   

Powrót do góry

seawoman
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 22 Wrz 2013 07:40   

Wiadomo że to jest szkodliwe, ale nie informuje się o tym społeczeństwa, interesy firm są przecież ważniejsze. Mimo tego każdy z nas jakby już tego musi używać.
Lepiej zabezpieczać niż potem leczyć, więc jeśli można jakoś to zniwelować , albo chociaż nie trzymać BEZPOŚREDNIO przy głowie (grzejące się ucho coś Ci mówi?) to czemu nie?

Mi zależy ażeby rozwiązanie było jak najprostsze, instalowanie jakiś anten na zewnątrz nieco mija się z celem.

Jak można sprawdzić, mając jakiś ciekawy model telefonu stacjonarnego na karte sim, czy antena jest umieszczona w słuchawce czy urządzeniu?

Testowałam zestawy słuchawkowe z wbudowanym mikrofonem, i ciagle były z tym problemy :(

fajny ten Netcom ED1, (powinno byc netkom)
Powrót do góry

0ceanborn
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 22 Wrz 2013 08:13   

seawoman napisał:
Mi zależy ażeby rozwiązanie było jak najprostsze, instalowanie jakiś anten na zewnątrz nieco mija się z celem.

Antena zewnętrzna to wcale nie byłoby trudne do zrobienia. Kupisz taką antenkę za 35 zł ew dodatkowy kabel i wystawiasz na zewnętrzny parapet. W najprostszej wersji.
seawoman napisał:
Jak można sprawdzić, mając jakiś ciekawy model telefonu stacjonarnego na karte sim, czy antena jest umieszczona w słuchawce czy urządzeniu?

OMG to przecież widać. Antenka to takie małe odstające, podobne do antenki wifi. Zresztą naprawdę nie rozumiem po co antenka miałaby się znajdować w słuchawce.
seawoman napisał:
Testowałam zestawy słuchawkowe z wbudowanym mikrofonem, i ciagle były z tym problemy :(

Tzn jakie problemy ?
Powrót do góry

seawoman
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 22 Wrz 2013 08:31   

OMG to przecież widać. Antenka to takie małe odstające, podobne do antenki wifi. Zresztą naprawdę nie rozumiem po co antenka miałaby się znajdować w słuchawce.

No w sumie tak :) Tyle że pewnie nie każdy telefon ma taką antenkę zewnętrzną, przecież komórki mają ją wbudowaną.

([/quote]
Tzn jakie problemy ?[/quote]

Testowałam zwykłe słuchawki z mikrofonem, na telefonie z androidem, a to ktoś mnie nie słyszał, bo nie wiadomo czemu wyłączyła mi się opcja mikrofonu, a to odwrotnie :( Czasem działało, czasem robiło problemy.

Czy znacie jeszcze coś podobnego ala to Netkom?
Powrót do góry

0ceanborn
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 22 Wrz 2013 10:29   

seawoman napisał:
Testowałam zwykłe słuchawki z mikrofonem, na telefonie z androidem, a to ktoś mnie nie słyszał, bo nie wiadomo czemu wyłączyła mi się opcja mikrofonu, a to odwrotnie :( Czasem działało, czasem robiło problemy.

Ja używam zwykłej, prostej nokii i działa bez problemów z zestawem słuchawkowym.
Smartfony zwłaszcza z androidem są bardzo problematyczne, ciągle coś w nich nawala,
a jak chcesz wiedzieć firmy co je produkują wykorzystują je do zbierania różnych danych o użytkownikach. Oczywiście informacje te przesyłają drogą radiową.
Powrót do góry

seawoman
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 22 Wrz 2013 14:23   

Dzięki.

Tego telefonu głównie będzie korzystać babcia, ze zwykła komórka czasem ma problem, coś naciśnie itp, a co dopiero z podłączaniem zestawu słuchawkowego !! :D bałaby się wtenczas podejść do telefonu ;)
Powrót do góry

W.Wojtek
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kłodzko

Post#12 22 Wrz 2013 16:34   

Znowu o obalaniu mitów..
Jak mówimy o kompromitacji..
Natężenie pola zależy od odległości ale głownie od mocy nadajnika a te w przypadku TV sięgają dziesiątek kilowatów. ( Dla przypomnienia - Warszawa ! na falach długich miała 2 MW ( tak- DWA megawaty. Teraz ma mniej..)
Nadajnik BTS do telefonii GSM maja po ok 30-40 W a stoją co 30 40 km.

A pasmo DECT bardzo blisko pasma GSM "odległość" kilkadziesiąt MHZ ( dect ok 800 i 1800 MHz w USA 900 i 21000) Dodatkowo sa telefony na ok 2.5 GHZ.
Zwykła kuchenka mikrofalowa 2.4 MHZ moc ok kilowat a w górę.

A działanie na tkanki zależy od natężenia pola w miejscu oddziaływania. Im wyższa częstotliwość tym wnikanie w tkanki mniejsze, mikrofale są tłumione już na skórze i tkance podskórnej. A efektem oddziaływania jest wytwarzanie ciepła. Jego ilość zależna jest od struktury tkanki-tłuszcz mięśnie ,tkanka nerwowa itp. W sumie uszkadza organella komórkowe, błony komórkowe, chromosomy...
To w skrócie..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2013 16:34   

Powrót do góry

0ceanborn
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 22 Wrz 2013 17:07   

W.Wojtek napisał:
Znowu o obalaniu mitów..
Jak mówimy o kompromitacji..
Natężenie pola zależy od odległości ale głownie od mocy nadajnika a te w przypadku TV sięgają dziesiątek kilowatów. ( Dla przypomnienia - Warszawa ! na falach długich miała 2 MW ( tak- DWA megawaty. Teraz ma mniej..)

Żeby to rozstrzygnąć od czego bardziej zależy, potrzebny byłby konkretny wzór, a ma kolega taki ?
Ja znalazłem na elektrodzie taki wzór napisane zresztą przez moderatora, specjalistę :
E=√60P/r
i niewiele się pomyliłem pisząc, że o wiele bardziej zależy od odległości niż mocy.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1325750&highlight=nat%EA%BFenie+pol+elektromagnetyczny&sid=bce3e676f4dccfe93da62a7972e12e23
W.Wojtek napisał:
Zwykła kuchenka mikrofalowa 2.4 MHZ moc ok kilowat a w górę.

Tak, tylko że znikoma część tej energii wydostaje się na zewnątrz (chyba że kuchenka ma uszkodzoną obudowę lub elementy ekranujące).
Powrót do góry

krzysiozak
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łódź

Post#14 23 Wrz 2013 15:32   

Szukam - telefon stacjonarny na karte sim "Szukam modeli telefonów stacjonarnych, na kartę sim, najlepiej takich bezprzewodowych ze stacją ładująca, tyle że bardzo istotne jest dla mnie to ażeby karta sim nie była w słuchawce."

A polecił bym telefon komórkowy mimo wszystko dla twojej Babci. Prosty w obsłudze
MaxCom.
i należy babcię nauczyć podstawowych i łatwych działań jak:
1.Włączać i wyłączyć telefon.
2.Odbierać i nawiązywać połączenia.
3.Ładować po rozładowaniu się baterii.

Mimo tego że posiada duże klawisze i ekran może być potrzeba stosowania okularów.

Taki telefon posiada moja 67 letnia Mama.
Powrót do góry

R-MIK
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#15 23 Wrz 2013 16:27   

Czegos nierozumie:
0ceanborn napisał:
(...)
Satelity działają przeważnie na bardzo wielkich częstotliwościach które nie oddziaływają szkodliwie.
(...)
Telefony komórkowe działają na 900 i 1800 MHz. Ten pierwszy zakres oddziałuje mniej szkodliwie na organizm w dodatku zapewnia lepszy zasięg (lepiej przenika).

Przeczysz sam sobie.

Dodano po 1 [minuty]:

seawoman napisał:
(...)
Lepiej zabezpieczać niż potem leczyć, więc jeśli można jakoś to zniwelować , albo chociaż nie trzymać BEZPOŚREDNIO przy głowie (grzejące się ucho coś Ci mówi?) to czemu nie?

Ciekawe! Gdy jeszcze komórki były mało popularne, rozmawiałem około godziny przez telefon stacjonarny i też miałem gorące ucho. Ciekawe dlaczego?

PS
To fascynujące jak ludzie potrafią dorabiać sobie teorie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TelefonyStacjonarne Serwis -> TelefonyStacjonarne Użytkowy -> Szukam - telefon stacjonarny na karte sim
Strona 1 z 1