Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z tunerem usb u7300 - nie znajduje kanałów

mundiju88 20 Wrz 2013 10:38 975 3
  • #1 20 Wrz 2013 10:38
    mundiju88
    Poziom 2  

Witam .
    Mam problem z instalacja antenową poniewaz moj tuner usb napewno jest sprawny (sprawdzałem na innych instalacjach)lecz niestety u mnie nie działa .
    Odbieram sygnał z suchej góry , wszystkie trzy muxy oczywiscie na tv-ferguson ariva t65 ale za zadne skarby nie znajdzie ani jednego kanału gigabyte u7300.
    o instalacji antenowej : w antenie zewnetrznej jest takie cos : wzmacniacz antenowy hfo lna 177 , nastepnie kabel wchodzi do rozgałeznika ri-2/1f https://www.google.pl/search?q=ri-2/1f&client...-860-mhz-indukcyjny_c20_p418.html%3B320%3B240
    .potem wychodza dwa kabelki , jeden do fergusona , i tam tylko wtyczka jest wsadzono do niego i wszystko odbiera bez zadnego zasilacza . a drugi kabel idzie do laptopa z u7300 i tutaj wogóle nic nie łapie , próbowałem rozne kombinacje , z zasilaczem bez , próbowałem na tym kablu co idzie do fergusona tez nic , próbowałem na tym kablu głownym od anteny i tez nic , ciagle nic nie znajduje. a poszedłęm z laptopem do znajomego i od razu złapało wszystkie muxy.
    pomozcie.

Regulamin pkt 3.1.13.
    Regulamin pkt 3.1.18
    .

Zapytam, czy Ty robisz sobie z Nas jakieś "jaja" z tym linkiem. :?:
    Popraw cały wpis. :!:
    [SP5ANJ]

• Pomocny post
    #2 20 Wrz 2013 11:02
    ArtMedia
    Poziom 26  

Być może rozgałęźnik nie przenosi zasilania do wzmacniacza? Wzmacniacz bez zasilania silnie tłumi sygnał. Czulszy tuner stacjonarny odbiera a tępy USB nie.
    Próbowałeś zamontować zasilacz przed rozgałęźnikiem?
    Tak w ogóle, to najprawdopodobniej ten wzmacniacz jest zbędny i szkodliwy? Skoro na stacjonarnym jest odbiór przez wyłączony wzmacniacz i jeszcze rozgałęźnik to znaczy, że sygnał z anteny jest bardzo silny i po zamianie na symetryzator powinno być dobrze bez zasilacza.
    Pozdrawiam.

Sebastian

• #4 20 Wrz 2013 19:26
    ArtMedia
    Poziom 26  

W takim razie prawdopodobnie robisz jakieś błędy montażowe. Powinien zająć się tym specjalista. Ewentualnie potrzeba więcej szczegółów i może powoli dojdziemy do sedna?
    Pozdrawiam.

Sebastian

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme