Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woofer Mi3tkiego

Mietki 15 Mar 2005 10:49 5655 22
  • Witam Serdecznie !!
    Mam 17 latek i to moja pierwsza konstrukcja wiem ze nie mierzy się do waszych ale co trzeba się pochwalic ahahaha
    Wykonałem Subwoofer na głosniku STX GDN 32-150-4
    skrzynia wykonana z 18 mm płyty wiurowej wymiary 35x35x35 cm
    w srodku wygłuszony watolina dzwiekoszczelna 4 cm
    zastosowana narazie zwrotnica stx bassowa (bedzie wzmacniacz z fitrem dolnoprzepustowym TDA 7294)
    Bass Reflex 7cm na 10 cm i oparty na 4 kolcach
    Koszt :
    Głosnik - 64 zł
    skrzynia - free
    okleina - 24 zł
    wytłumienie - 15 zł
    reszta czyli bass rflex i gniazdo i szpachla i t d - około 40 zl
    Robocizna - Bezcenna !!
    EFEKTY :
    Powiek krótko bass jest bardzo mocny miły i wyciaga wszystkie szpeje na biurku swietnie nadaje się to Rapu Techno jak i inych rodzajów muzyki , do filmów takze .
    Wypowiadajcie się co i jak Nastepne plany to złożenie glosników podłogowych na teslach !! Pozdro M3tki

Fajne!
  • #2 15 Mar 2005 11:10
    poeta5
    Poziom 23  

wykończenie fajne,powiedz tylko czy wzmacniacz jest w środku czy nie i więcej fotek

• #3 15 Mar 2005 11:10
    piórko
    Poziom 30  

Ładnie, ładnie.
    Ale parametry wersji SS tego głośnika nie wskazują na dobry efekt b-r.

Zmniejsz trochę fotkę, żeby można było oglądać bez ściągania.

Co to są szpeje?

• #4 15 Mar 2005 12:02
    toadi
    Spec od akustyki

A jak zwykle bede upierdliwy i powiem ze za mala obudowa na taki glosnik wd mnie bo mi wychodzi jakies 30L :D chodz na symaulacji nie wyglada to zle ale w zamknietej w br jak obliczylem z grubsza jest strojona na ok 45Hz i wychodzi spore podbicie w przedziale 60-100Hz czyli bas bedzie kopał ale nie bedzie glebi (moze akurat o to chodzilo).

Wizulanie bardzo ladnie wyglada mi sie podobaja :D

• #5 15 Mar 2005 15:13
    Perler
    Poziom 9  

Bardzo ladnie Ci to wyszlo, membrana super komponuje sie z kolorem okleiny. Jednak mam dwie uwagi:
    1. Taka rada na przyszlosc: nie robi sie nigdy pudla o takich samych wymiarach. Chodzi o to, ze jezeli zastosujesz obudowe 50cm na 50cm na 50cm to wowczas powstaje tzn. fala stojaca :)
    2. Tesla nie istnieje, jak juz to TVM ;)

• #6 15 Mar 2005 16:01
    greg00
    Poziom 12  

wyglada calkiem calkiem, ale duzo za mala to obudowa chyba jest ;/. wyliczales ja w jakims programie?.
    narazie to gra bez wzmacniacza? ;/. hm...., a pod co go podlaczyles? chyba nie pod wyjscie karty dziwkowej w komputerze, co?:)

• #7 15 Mar 2005 16:54
    Billy Corgan
    Poziom 19  

No właśnie... co to są szpeje? :lol:

Ludzie! dajcie spokój. To jego pierwsza konstrukcja. Moim zdaniem bardzo ładna wizualnie, co innego akustycznie - ale na błędach człowiek się uczy prawda?
    Nigdy nie rób kostek (jak wspomniał kolega wyżej) typu x,x,x zamiast x,y,y (lub x,y,z).
    Co do głośnika. Obudowa do niego za mała. Ale jak to się mówi: lepszy STX od Alpierda, co? ;)
    Nieźle, pozdrawiam.

• #8 15 Mar 2005 17:02
    gdL
    Poziom 27  

Mietki no ladnie wykonałeś, ale z punktu widzenia obliczeń wypada bardzo biednie. Prawie przester portu w częstotliwości strojenia, góra + 7dB, straszliwe podbicie i zafałszowanie brzmienia, licząc jeszcze to co doda wnętrze, podbicie powinno jeszcze skoczyć, to taka łupawa jest a nie subniskotonowiec.

Brzmienie na tym będzie jednostajne i męczące.

A że wyciąga szpeje to inna kwestia, podobnie jak młot pneumatyczny...

• #9 15 Mar 2005 18:40
    Mietki
    Poziom 15  

Dzieki za uwagi nie boje sie krytyki ciesze sie bede pamietał na nastepny raz !!
    narazie jest podpiety pod wzmak technicsa razem z 3 kolumnami ale nibawem bede miał wzmak na TDA 7294 z filtrem dolno przepustowym
    Mała wzmianka SZPEJE to moje takie np sróbki i t d !! :)
    Foty beda dzis wieczorkiem :)
    Pozdro Mi3tki
    A co mi podpowiecie żeby zrobic podłogówki na TVM'ach ?? co radzicie jakie wytłumienie jakie wymiary i jakie głosniki chce zrobic 3 drożne
    2 bassy
    1 srednio
    1 wysoko
    na jedna kolumne jaka zwora i t d
    -->

• #10 15 Mar 2005 20:15
    kiepol
    Poziom 16  

No Mi3tki się postarałeś widzę :D Bardzo ładnie wygląda, ale jak już tu było wspomniane, obudowa ciut za malutka :D

• #11 15 Mar 2005 21:12
    BURMAR
    Poziom 23  

Jestem pełen podziwu. Przede wszystkim dla odwagi, żeby zrobić suba samemu. po drugie wizualnie jest super. Ciekawe jak to brzmi. opinie ( jak czytałem) sa bardzo różne. Ale jeżeli Tobie się podoba jego brzmienie, to nawet mimo ewentualnych błędów w obliczeniach tak ma być. Tak ma być bo to jest Twój sub i Ty go będziesz słuchał. Ja też się przymierzam do wykonania suba. Jak zrobię to opiszę. Pozdrawiam.

• #12 15 Mar 2005 21:15
    Logan
    Poziom 30  

Jak na pierwsza konstrukcje wyglada calkiem ladnie, szkoda tylko ze taka mala obudowa (glosnik ten potrzebuje wiekszej).

W subwooferach nie powstaja fale stojace, chyba ze bok obudowy ma jakies 4 metry.

• #13 15 Mar 2005 21:22
    Mietki
    Poziom 15  

Dzieki dzieki za pozytywne posty ( negatywne tez mile widzane )
    W nagrone nowa partia zdjec
    P.S Ostatnie zdjecie pokazuje z czego powstał mój woofer
    Na poczatku był 20 cm Alphard cw 802c niestety nie spełnial moich oczekiwań wiec poszedł po brata do tuby a ja kupiłem stx życze miłego ogladania

• #14 16 Mar 2005 16:45
    Billy Corgan
    Poziom 19  

Logan napisał:

W subwooferach nie powstaja fale stojace, chyba ze bok obudowy ma jakies 4 metry.

Zdziwiłbyś się, zwłaszcza w okolicy rezonansu.

To że np. fala 50Hz ma 6.7 - 6.8 metra długości nie oznacza wcale, że nie usłyszysz jej w pokoiku o rozmiarach 2x2x3m. Usłyszysz, ale z wielkim spadkiem ciśnienia akustycznego. To samo dotyczy obudów głośnikowych, dlatego kiedyś była moda na pochylone ścianki w kolumnach (może nadal jest nie wiem :) ), by wyeliminować jak najbardziej składową stałą.

• #16 27 Mar 2005 21:52
    ALTON
    Poziom 38  

Dlaczego najpierw kupujesz głośnik potem sie pytasz.Robi sie na odwrót.Ten głośnik to noname bez parametrów.Obudowa to loteria.

• #17 27 Mar 2005 21:52
    szymon123
    Poziom 10  

czy można ten głośnikhttp://allegro.pl/show_item.php?item=45429898 pomalować sprayem? i nic mu sie nie stanie??

• #18 28 Mar 2005 07:47
    gdL
    Poziom 27  

Firma Axton jest dobra w technice CA, robi fajne rzeczy, publikuje prawdziwe parametry swojego sprzętu, ale ten głośnik to mi na wyrób Axtona nie wygląda. Ale ja Axtona na oczy poza WWW nie widziałem i mogę się mylić.

Załóżmy, że to Axton. Malując zmienisz parametry głośnika. Obniższy fs, zwiększysz masę ruchomą, spadnie skuteczność. Reasumując powinieneś pomalowany głoośnik pomierzyć i zrobić mu nową skrzynię, bo w starej nie zagra już tak jak kiedyś :) Odradzam

PS. Temat był poruszany na forum wcześniej. Opcja SZUKAJ

• #19 28 Mar 2005 10:46
    szymon123
    Poziom 10  

dziek za poomoc gdl
    w sprawie obudowy jeśli ktoś chce mi pomóc niech napisze do mnie na e-maila wyśle mu projekt i ta osoba go oceni
    szymon188(malpa)op.pl

• #20 28 Lut 2007 19:18
    irecki24
    Poziom 16  

Ja chcem robic taka skrzynie bassową jaki głośnik najlepiej zastosowac musi ona obsłużyć 2 kolumny estraadowe??

• #21 01 Mar 2007 12:16
    djpolb
    Poziom 16  

A w jakim celu jest to "okienko" na gorze?

• #22 01 Mar 2007 20:22
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam powiem że konstrukcja mi sie podoba choć mogłeś dać b-r na jednej ściance z głośnikiem bo z boku troche dziwnie wygląda ale jeżeli ci sie podoba to ok, prubowałeś ten głośnik wsadzać do zamkniętej obudowy słyszałem że lepiej sie w takiej sprawuje niż b-r
    p.s. tak z jednej strony to ci się niedziwie że ten alphard tak kiepsko grał w tej obudowie skoro ona taka duża a głośnik 20cm:D

• #23 06 Mar 2007 21:22
    BURMAR
    Poziom 23  

Bardzo ładna konstrukcja. Wierzę , że ma dobry bas (choć przy tych wymiarach obudowy ?). Jestem bardzo ciekawy jak zagra ze wzmacniaczem, który planujesz. Daj znać jak to chodzi.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME