Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 24 Wrz 2013 19:54
    Radmin
    Poziom 2  

witam, zakładam Internet z transferem 30 Mbit/s (60 Mbit/s - w nocy) ale mam starego laptopa i co się z tym wiąże starą kartę sieciową klasy G 802.11g....
    I teraz pytanie, jaki router bezprzewodowy byście mi polecili abym nie tracił przez swoją kartę sieciową klasy G na wydajności transferu.....

Router Wi-Fi DSL TP-LINK TL-WR740N 150Mbps czy ten router spełniał by moje wymagania i z kartą sieciową klasy G w pełni wykorzystywałby możliwości mojego łącza? czy nie byłby wstanie i byłby jakieś straty? Czekam na pomoc :)

• #2 24 Wrz 2013 20:02
    CHACA
    Poziom 43  

Tak ten router spełni Twoje wymagania. Co do karty sieciowej- to raczej mizernie widzę zwłaszcza te prędkości w nocy. Karta jest w stanie obsłużyć prędkość max do 25Mbps. Trzeba pamiętać iż prędkość mierzona jest do węzła i taka sama od węzła- routera.

• #3 24 Wrz 2013 20:08
    Radmin
    Poziom 2  

CHACA napisał:
    Tak ten router spełni Twoje wymagania. Co do karty sieciowej- to raczej mizernie widzę zwłaszcza te prędkości w nocy. Karta jest w stanie obsłużyć prędkość max do 25Mbps. Trzeba pamiętać iż prędkość mierzona jest do węzła i taka sama od węzła- routera.

a jest jakaś opcja, żeby kupić np. lepszy router który podoła mojej karcie i obsłuży tą prędkość?? czy tu jedną opcją jest zmiana karty sieciowej?

• #4 24 Wrz 2013 22:42
    Heinzek
    Poziom 36  

Radmin napisał:
    a jest jakaś opcja, żeby kupić np. lepszy router który podoła mojej karcie i obsłuży tą prędkość??

Router i obsłuży 70Mbit realnego transferu jedynie karta:
    CHACA napisał:
    jest w stanie obsłużyć prędkość max do 25Mbps.

i ta ją trzeba wymienić.

Sprawdź jaki masz slot na kartę WiFi i kup kartę z trybem N (300Mbit/s) lub Lite N (150Mbit/s).

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty