Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Router Wi-Fi TP-LINK TL-WR740N, a karta sieciowa klasy G i łącze do 60Mbit/s

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Router Wi-Fi TP-LINK TL-WR740N, a karta sieciowa klasy G i łącze do 60Mbit/s
Autor
Wiadomość
Radmin
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 24 Wrz 2013 19:54   

Router Wi-Fi TP-LINK TL-WR740N, a karta sieciowa klasy G i łącze do 60Mbit/s

witam, zakładam Internet z transferem 30 Mbit/s (60 Mbit/s - w nocy) ale mam starego laptopa i co się z tym wiąże starą kartę sieciową klasy G 802.11g....
I teraz pytanie, jaki router bezprzewodowy byście mi polecili abym nie tracił przez swoją kartę sieciową klasy G na wydajności transferu.....

Router Wi-Fi DSL TP-LINK TL-WR740N 150Mbps czy ten router spełniał by moje wymagania i z kartą sieciową klasy G w pełni wykorzystywałby możliwości mojego łącza? czy nie byłby wstanie i byłby jakieś straty? Czekam na pomoc :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2013 19:54   

Powrót do góry

CHACA
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Zgierz

Post#2 24 Wrz 2013 20:02   

Re: Router Wi-Fi TP-LINK TL-WR740N, a karta sieciowa klasy G i łącze do 60Mbit/s

Tak ten router spełni Twoje wymagania. Co do karty sieciowej- to raczej mizernie widzę zwłaszcza te prędkości w nocy. Karta jest w stanie obsłużyć prędkość max do 25Mbps. Trzeba pamiętać iż prędkość mierzona jest do węzła i taka sama od węzła- routera.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2013 20:02   

Powrót do góry

Radmin
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 24 Wrz 2013 20:08   

Re: Router Wi-Fi TP-LINK TL-WR740N, a karta sieciowa klasy G i łącze do 60Mbit/s

CHACA napisał:
Tak ten router spełni Twoje wymagania. Co do karty sieciowej- to raczej mizernie widzę zwłaszcza te prędkości w nocy. Karta jest w stanie obsłużyć prędkość max do 25Mbps. Trzeba pamiętać iż prędkość mierzona jest do węzła i taka sama od węzła- routera.

a jest jakaś opcja, żeby kupić np. lepszy router który podoła mojej karcie i obsłuży tą prędkość?? czy tu jedną opcją jest zmiana karty sieciowej?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2013 20:08   

Powrót do góry

Heinzek
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Zawadzkie

Post#4 24 Wrz 2013 22:42   

Radmin napisał:
a jest jakaś opcja, żeby kupić np. lepszy router który podoła mojej karcie i obsłuży tą prędkość??

Router i obsłuży 70Mbit realnego transferu jedynie karta:
CHACA napisał:
jest w stanie obsłużyć prędkość max do 25Mbps.

i ta ją trzeba wymienić.

Sprawdź jaki masz slot na kartę WiFi i kup kartę z trybem N (300Mbit/s) lub Lite N (150Mbit/s).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Router Wi-Fi TP-LINK TL-WR740N, a karta sieciowa klasy G i łącze do 60Mbit/s
Strona 1 z 1