Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor/Monitor + tuner TV 1000zł - 1200zł 26' - 28'

luckystrike1 24 Wrz 2013 22:44 1797 7
  • #1 24 Wrz 2013 22:44
    luckystrike1
    Poziom 5  

Witam na forum,

Panowie mam taki problem, szukam telewizora w rozmiarze 26' - 28', niestety pomieszczenie oraz umeblowanie nie pozwala mi na większy rozmiar, dzisiaj próbowałem upchnąć 32' z salonu, ale się nie zmieściło, budżet jaki posiadam to max 1200zł (ewentualnie dołożenie tej "stówki" jak na prawdę będzie warto), ale dobrze będzie jak wyniesie mnie to mniej niż 1200zł. Wiem, że w tej kwocie nie można się spodziewać cudów i Bóg wie czego więc może napisze na czym mi zależy:

- niski Input Lag (do TV ma być podłączone PS3)
    - ładne i wyraźne kolory (na tyle ile budżet pozwala)
    - LED, LCD, PLASMA? W tym budżecie chyba tylko LED/LCD
    - marka? obojętna
    - FullHD, jak będzie HD Ready to trudno, przeżyje
    - wszelkie bajery jak wi-fi, 3D itp. są mi zbędne

To są mniej więcej wymagania, następna sprawa to czy to właśnie ma być TV czy może monitor z tunerem TV? Nie za bardzo wiem czym to się różni, oprócz tego, że zauważyłem, że monitory z tunerem są jakby tańsze. Najbardziej zależy mi na niskim input lagu mniejszym niż 30s i na dobrej jakości obrazu, mam parę propozycji, ale niestety nie mogę znaleźć nic na temat Input laga, a w sklepie sprzedawcy wątpię żeby cokolwiek wiedzieli na ten temat (chociaż jutro to sprawdzę). Może pokaże mniej więcej co mam na oku, a może Panowie będą coś wiedzieli na temat Input lag'a w tych modelach:

LG 27MA43D

euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-27ma43d-pz.bhtml#opis

LG 26CS460

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-26cs460.bhtml

LG 26LN450B

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-26ln450b.bhtml

I to chyba tyle na razie, dobrze by było żeby telewizor/monitor był dostępny w jakimś sklepie typu MediaMarkt, Euro, Saturn czy czymś podobnym stacjonarnym, z góry dziękuje za podpowiedzi, bo już mam na prawdę mętlik w głowie...

edit:

Jeszcze jak coś da to wkleję takie coś:

1. Odległość od ekranu? 1-2,5m
    2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna z roletami, telewizor stoi na przeciwko.
    3. Jak duży jest pokój? 3,5 m x 2,4 m
    4. Preferowana technologia? LED/LCD/Plazma?
    5. Jaki masz obecnie telewizor? Philips FlatTV 20'(?)
    6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? Filmy HD z komputera podłączonego do PS3, programy telewizyjne póki co bez HD
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? Póki co telewizor włączam ok. 10 - 11, a wyłączam ok 23 - 24.
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 80 % przy świetle, 20% bez światła
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ładny, odpowiednio wyważony, ale nie lubię mydlanego.
    10. Matryca błyszcząca czy matowa? Taka, żeby telewizor nie służył jako lusterko
    11. Preferowana wielkość telewizora? do /26/28 cali.
    12. Preferowana marka? Nie mam
    13. Czego nie lubisz w telewizorach? Skomplikowanej obsługi, przekłamania kolorów
    14. Jakie urządzenia będą podłączone? Playstation 3
    15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 60% TV 40% Playstation 3
    16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Różnie
    17. Czy ważne jest wifi? Nie.
    18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie muszę, zbędna opcja
    19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie muszę
    20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla? Nie koniecznie
    22. Ma mieć 3D? Nie
    23. Ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie
    24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie wiem.
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Antenę TV, Playstation 3 łącze HDMI
    26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy albo jeszcze naziemny, nie wiem.
    27. Ile programów HD? Szczerze mówiąc nie wiem.
    28. Ma stać czy wisieć? Stać
    29. Rozdzielczość? Full HD/HD Ready.
    30. Na czym najbardziej Ci zależy? Wysoka jakość obrazu, żeby nadążał za dynamicznymi grami, niska awaryjność, piękne kolory
    32. Ile osób ogląda? 1, max 2.
    33. Jaka klasa cenowa? Do 1200zł, ale jeśli będzie warto to przeboleję dopłatę do 100zł
    34. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie musi.
    35. Co chciałbyś żeby miał TV? Wysoką jakość obrazu, niski Input lag

• #2 25 Wrz 2013 00:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 25 Wrz 2013 10:13
    luckystrike1
    Poziom 5  

Tego Sharp'a o którym piszesz znalazłem tylko 32', a tak jak pisałem, nie zmieszczę tego u siebie w pokoju niestety... Także rozmiar 26' lub 28' tylko wchodzi w grę.

• #4 25 Wrz 2013 12:04
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 26PFL3207H, ma 3 wejścia HDMI. Może nie jest bardzo wybajerzony, ale jak na Twoje potrzeby nada się świetnie. I waży 5 kg ;)

• #5 25 Wrz 2013 12:07
    luckystrike1
    Poziom 5  

A nie wiesz jak z Imput lagiem? Czy to mniej więcej 15ms - 20ms czy może 25 i w górę? Póki co to chyba najlepsza propozycja, mógłby jeszcze mieć FullHD, ale wiem, że wszystkiego mieć się nie da w takim budżecie :)

edit:

Prosiłbym o jeszcze jakieś opcje jak to możliwe, może znajdzie się coś z FullHD w zakładanym budżecie, byłem dziś w MediaMarkt, ale tam niestety kicha... TV, które, kolega wyżej zaproponował póki co niedostępne u mnie w mieście, ale wysłałem zapytanie w tej sprawie, także jak będą jeszcze jakieś podpowiedzi będę wdzięczny!

• #6 25 Wrz 2013 19:48
    jacekRCA
    Poziom 25  

Na youtubie jest test z kamerą podobnego modelu o większej przekątnej, rzuć okiem.

• #7 26 Wrz 2013 19:32
    luckystrike1
    Poziom 5  

Po rosyjsku? Jeżeli tak, to widziałem. Dostałem odpowiedź że sklepu, że telewizor jest dostępny w sklepach, ale akurat nie w moim mieście, jutro jeszcze przedzwonie bo wysłałem zapytanie o to czy jest możliwość sprowadzenia, a dostałem odpowiedź trochę nie na temat... Póki co szukam dalej...

• #8 27 Wrz 2013 13:41
    luckystrike1
    Poziom 5  

Panowie dalej nie znalazłem, tzn. doszedłem do wniosku, że do 30 cali chce TV i znalazłem takie coś:

LG 29LN450B

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-29ln450b.bhtml

Może ktoś ma/miał i może napisać parę słów? Tak jak pisałem, interesuje mnie bardzo Input lag żeby potem nie pluć sobie w brodę, że kupiłem bubla, z FullHD już prawie zrezygnowałem bo widzę, że raczej nie dostanę w tej cenie... Największy wybór jest w 32', ale niestety nie pomieszczę...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme