Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kabel HDMI (Allegro czy Media Markt)

elektryk LW 25 Wrz 2013 15:45 3630 15
  • #1 25 Wrz 2013 15:45
    elektryk LW
    Poziom 9  

Potrzebuję kabel hdmi . Widziałem takie kable w różnych cenach.
    Czy warto kupować kabel za 99 zł w Media Markt czy może lepiej kupić z 9 zł na Allegro ?
    Czy taki tani kabel z aukcji będzie dobrze spełniał swoją rolę i czy niczego mi nie uszkodzi ?

• #2 25 Wrz 2013 15:51
    devil1406
    Poziom 7  

Niczego nie uszkodzi. Osobiście na początku miałem taki za 9zł, ale przy częstym wyjmowaniu i wkładaniu po 2 miesiącach szlag go trafił. Potem kupiłem taki za 30zł.. nie wiedziałem żadnej różnicy, poza tym, że wytrzymał ponad pół roku. Ponad rok temu kupiłem taki za 40zł i nic nie wskazuje na to, żeby miał się popsuć. A różnicy w jakości żadnej nie widzę.

Moim zdaniem, o ile nie zamierzasz kabla często zmieniać pomiędzy urządzeniami to spokojnie powinien wystarczyć i taki za 9zł. Jednak lepiej trochę dopłacić i kupić taki za 20 czy 30 złotych. ;)

• #3 25 Wrz 2013 16:02
    elektryk LW
    Poziom 9  

Przy tv nie,ale przy komputerze mogę często przełączać telewizor i monitor.Znalazłem przed chwilą w Media taki za 24 zł i chyba taki właśnie kupię.

• #5 25 Wrz 2013 16:09
    pc serwis
    Poziom 13  

Ja bym kupił pośrodku, nie za drogi i nie za tani.

• #6 25 Wrz 2013 17:33
    elektryk LW
    Poziom 9  

Pojawił się problem .W tv mam wejście hdmi.To wiem.Nie mam natomiast pojęcia jakie mam w komputerze . Z tego co zdążyłem się zorientować , może to być HDMI albo VGA .
    Jakie są inne możliwości ?

• #8 25 Wrz 2013 17:54
    elektryk LW
    Poziom 9  

Z tego co widzę ,nie mam w komputerze gniazda hdmi. To znaczy takiego które wygląda jak te hdmi które są w tv.Jak to podłączyć?

Dodano po 3 [minuty]:

music napisał:
    Jeżeli masz w komputerze wyjście DVI to są kable DVI>HDMI.

Mam takie niebieskie z 15-oma dziurkami w trzech poziomych rzędach.Dokręcane dwiema śrubkami po bokach.Podłączony jest tam monitor.

• #9 25 Wrz 2013 18:18
    music
    Poziom 27  

To musisz zmienić kartę graficzną. Chyba, że jednak namierzysz w TV złącze D-SUB o którym wspominasz w poprzednim poście.

• #10 25 Wrz 2013 18:34
    devil1406
    Poziom 7  

Kabel HDMI <-> DVI oraz przejściówka D-SUB <-> DVI. Będzie śmigać ;)
    Przejściówka to koszt maksymalnie 10zł w jakimś przydomowym sklepie z komputerami.

• #11 25 Wrz 2013 18:49
    elektryk LW
    Poziom 9  

Jest w coś takiego w tv.
    W kompie mam też takie : 24 dziurki w trzech poziomych rzędach a obok 4 dziurki z krzyżykiem w środku.
    Czy to DVI ?
    W jaki sposób lepiej podłączyć ? D-SUB do D-SUB czy DVI>HDMI ?

• #12 25 Wrz 2013 19:24
    devil1406
    Poziom 7  

Moim skromnym zdaniem DVI -> HDMI ;)

• #13 25 Wrz 2013 20:22
    elektryk LW
    Poziom 9  

Czyli za takim kablem muszę się rozejrzeć.

Dodano po 6 [minuty]:

A co z dźwiękiem ?
    W tej chwili mam dźwięk z głośników podłączonych do komputera.
    Gdybym chciał mieć dźwięk z telewizora ,to muszę go połączyć dodatkowym przewodem ? Jakim ?

Dodano po 25 [minuty]:

Kolejne pytania, na które nie znam odpowiedzi.
    Spotkałem się z różnymi oznaczeniami kabli : DVI>HDMI , HDMI-DVI , HDMI - DVI(D) .
    Czym one się różnią i który jest dla mnie właściwy?

• #14 26 Wrz 2013 14:25
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

devil1406 napisał:
    Kabel HDMI <-> DVI oraz przejściówka D-SUB <-> DVI. Będzie śmigać ;)
    Przejściówka to koszt maksymalnie 10zł w jakimś przydomowym sklepie z komputerami.

Jakim cudem analogowe wyjście VGA chce kolega zamienić na DVI za 10zl.
    Proszę o nie wypisywanie bzdur to nawet nie jest szkodliwa porada tylko piramidalna bzdura - nie można utożsamiać wyjścia DVI-I z wyjściem VGA - DVI-I to kombinacja DVI-D i DVI-A (VGA) a HDMI jest wstecznie kompatybilne wyłącznie z DVI-D.

Kabel może być dowolny - dobrze byłoby żeby miał oznaczenie HiSpeed lub inne potwierdzające zdolność to pracy w standardzie HDMI 1.3 lub wyższym.

elektryk LW napisał:

A co z dźwiękiem ?
    W tej chwili mam dźwięk z głośników podłączonych do komputera.
    Gdybym chciał mieć dźwięk z telewizora ,to muszę go połączyć dodatkowym przewodem ? Jakim ?

Interfejs HDMI służy do jednoczesnej transmisji sygnału audio i video.
    Jeśli Komputer będzie w trybie DVI to niestety ale dźwięk będzie musiał być przesłany oddzielnym kablem (tu raczej należy kierować się możliwościami TV - niektóre z nich, może nawet większość nie akceptują zewnętrznego źródła audio przy połączeniu HDMI (DVI tak naprawdę) - co innego w wypadku połączenia analogowego - zazwyczaj obok wejścia VGA jest wejście mini jack który służy do bezpośredniego połączenia wyjścia karty dźwiękowej do TV.

devil1406 napisał:

Kolejne pytania, na które nie znam odpowiedzi.
    Spotkałem się z różnymi oznaczeniami kabli : DVI>HDMI , HDMI-DVI , HDMI - DVI(D) .
    Czym one się różnią i który jest dla mnie właściwy?

To zależy od tego jakie wyjścia ma twoja karta, jaki są możliwości układu graficznego - generalnie HDMI jest interfejsem cyfrowym i jest zgodne wstecznie z DVI, większość wyjść DVI na kartach graficznych to wyjścia typu DVI-I czyli wyjścia w standardzie analogowym i cyfrowym jednocześnie (na oddzielnych wyprowadzeniach) - HDMI może wykorzystać jedynie wyjścia cyfrowe (DVI-D) - konwertery VGA do DVI (HDMI) istnieją ale są dość kosztowne - ok 150 - 250zl (płacisz za 3 kanały bardzo szybkiego przetwornika ADC video, może trochę pamięci i transmitter DVI/HDMI plus zasilacz).

elektryk LW napisał:
    Jest w coś takiego w tv.
    W kompie mam też takie : 24 dziurki w trzech poziomych rzędach a obok 4 dziurki z krzyżykiem w środku.
    Czy to DVI ?
    W jaki sposób lepiej podłączyć ? D-SUB do D-SUB czy DVI>HDMI ?

Tak, to będzie DVI - prawdopodobnie DVI-I czyli kombinowane połączenie VGA i DVI.
    Co do samego połączenia - czasem połączenie analogowe (VGA - VGA) może okazać się dużo lepsze niż DVI(HDMI) - np gradienty mogą wyglądać lepiej (być bez bandingu) - a to dzięki po pierwsze obecność naturalnego szumu w (który działa jak dithering) oraz dzięki temu ze większość kart graficznych posiada przetworniki wyjściowe 10 i więcej bitów - dzięki temu regulacje np temperatury bieli, gamma, czy kontrast/jasność mogą być przeprowadzone w części analogowej.

• #15 07 Paź 2013 17:43
    elektryk LW
    Poziom 9  

Połączone przez HDMI-DVI.
    Temat do zamknięcia.

• #16 08 Paź 2013 21:00
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

To może komuś się przyda - w kartach ATI by połączyć HDMI w wypadku wyjścia z karty DVI trzeba użyć konwertera DVI->HDMI jednak ATI zaimplementowało w driverach funkcje która powoduje ze jeśli konwerter DVI->HDMI nie jest ATI to karta będzie oferować wyłącznie wyjście video bez audio w adapterze ATI siedzi pamięć EEPROM z interfejsem I2C która jest sprawdzana przez driver i bez której to driver nie wyprowadzi audio.

Więcej szczegółów na http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTQ4MDE

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme