Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LA691S czy Panasonic 42ET60E

Szymon_86 26 Wrz 2013 22:34 5202 6
  • #1 26 Wrz 2013 22:34
    Szymon_86
    Poziom 5  

Witam, chciałbym kupić TV w granicach 3tyś. drogą eliminacji pozostały na polu bitwy dwa telewizory:

LG 42LA691S
    i
    Panasonic 42ET60E

Bardzo proszę o:
    - Wasze typy,
    - za i przeciw każdemu z nich,
    - na co zwracać uwagę podczas testów w salonie?
    - czy - różnica w obrazie jest widoczna - jeśli tak - to w którym? A może kupić ten, który wizualnie się bardziej podoba?

Z góry dziękuję!

p.s. żeby być OK z regulaminem - odpowiedź na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x6m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Trilux 15"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Super obraz i dźwięk. WIFI, 3D pass
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? od UPC i z Pendrive
    10 .Jakie urządzenia? Pendrive, laptop,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Błysk/półbłysk
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? naukowe, informacyjne, filmy akcji
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
    16. Preferencje co do marki? LG, Panasonic, Sharp
    17. Preferencje co do wielkości? 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    -kaszka wokół postaci,
    -rozmazywanie konturów ruszających się postaci,
    -płaski dźwięk

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami i w nocy przy bocznym świetle
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3.000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? PASYWNE

• #2 26 Wrz 2013 23:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 26 Wrz 2013 23:51
    Szymon_86
    Poziom 5  

Hola hola - z tego co wyczytałem - LG też ma matrycę natywną 100Hz (?).

Czytałem testy kikkiego z HDTV ale - suche fakty to jedno - a opinie ludzi, którzy widzieli ww TV w akcji - to co innego.

Oglądałem filmik z Francji, gdzie LG podane były za niemal równie awaryjne co Samsungi (słabe kondensatory).

Może więc zacznę inaczej:

Szukam TV do 3k w rozmiarze 42" o możliwe najlepszej jakości obrazu i dźwięku (sygnał UPC). Poza tym muzyka z YT, filmy z USB, informacje w WWW,, sporadycznie jako monitor.
    Priorytetem jest jakość obrazu i dźwięku.
    Tutaj prośba do Was - 691S czy ET60E (myślałem też nad quattronem 830) - który i dlaczego ten, a nie ten inny.
    Poproszę o możliwie najwięcej za i przeciw każdemu z ww typów.

Dzięki!

• #4 27 Wrz 2013 08:28
    jacekRCA
    Poziom 25  

Te dwa telewizory są dobre, chyba nie ma sensu szukać dalej. Wg oba mają dobre skalowanie. W LG jest na to specjalny system Resolution Upscaler. Panasa kupisz taniej z tego co widzę, na euro jest tańszy. Z drugiej strony wg mnie LG ma lepszą platformę smart TV. Oba maja technologię pasywną 3D, oba mają matryce IPS. Panas nie ma tunera satelitarnego. Popatrz tez na swpierane aplikacje.

• #5 27 Wrz 2013 13:31
    Szymon_86
    Poziom 5  

Właśnie - z tym skalowanie - mnóstwo ludzi mówi, że Panas ma lepsze skalowanie, podobnie z częstotliwością - panas ma 600Hz, LG 400Hz - co prawda to jest cyfrowo podbite - ale pytam - na ile to człowiek wychwyci?

No i rzekoma awaryjność LG i wyższość żywotności Panasa nad LG - ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Dzięki

• #6 28 Wrz 2013 17:00
    slako35
    Poziom 2  

Z awaryjnością to jest loteria, zresztą jak teraz ze wszystkim. Podobno największa jest u Samsunga, ale też nie ma co się dziwić, ponad 30% sprzedanych TV jest właśnie tej marki. Sam stoję przed wyborem TV, Panas nawet fajny, ale u mnie odpadł z powodu braku tunera DVB-S2, i obsługi napisów, osobiście nie sprawdzałem , ale czytałem że czcionka mała i nie można jej zmienić, w LG jest DVB-S2, z napisami można zmieniać wielkość, kolor itp. Zastanawiam się jeszcze nad Samsungiem 47F6500, F6800, F6770. Początkowo Samsunga nie brałem pod uwagę, ze względu na 3D aktywne, ale w sumie ile tego 3D będzie się oglądać. Philips z Ambilight, też fajny bajer i jakość obrazu jedna z lepszych w tej cenie, ale żółwiasty smart i menu, mnie do niego zniechęciło.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme