Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja kolumn Koda F51 5.1

igakow10 27 Wrz 2013 22:51 1425 5
  • #1 27 Wrz 2013 22:51
    igakow10
    Poziom 13  

Witam czy ktoś z kolegów próbował? Może wspólnie coś da się z nimi zrobić? Gdybyśmy spróbowali zaprojektować zwrotnicę może grały by lepiej?

• #2 28 Wrz 2013 01:10
    Pawel S.
    Poziom 39  

igakow10 napisał:
    Może wspólnie coś da się z nimi zrobić? Gdybyśmy spróbowali zaprojektować zwrotnicę może grały by lepiej?
    A z kim wspólnie chcesz opłacić projektowanie nowej kosztownej zwrotnicy?
    Wg mnie nie ma sensu tam grzebać. ;)

• #3 28 Wrz 2013 11:12
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Witam. Mam pytanie odnośnie projektowania zwrotnicy głośnikowej. Mam kolumny koda f51 zestaw 5.1. W środku jest tylko kondensator na wysokotonowcu. Czy realne jest poprawienie brzmienia tego zestawu zaczynając od kolumn frontowych poprzez dorobienie zwrotnic głośnikowych. Od czego zacząć? I czy taka zwrotnica faktycznie poprawi brzmienie głośników, czy nie ma to sensu i poprzestać na wymianie kondensatorów na leprze. Z tego co czytałem też poprawia to brzmienie.
    Pozdrawiam kg

Zamiast pisać w starych tematach to byś zapytał o to w nowym.

Tak, zwrotnica potrafi bardzo mocno zmienić brzmienie. W końcu od tego jest. Ale projektowanie zwrotnicy nie jest takie łatwe i nie tanie.

Jaki tam masz obecnie kondensator? Wymienić możesz jak masz elektrolita.

• #4 21 Paź 2013 17:43
    igakow10
    Poziom 13  

Dobrze. Inaczej. Ponieważ jest w kolumnach przednich tylko kondensator elektrolityczny 2,2uF czy zastosowanie zwrotnicy 6 lub 12 db poprawiłoby brzmienie? Ten kondensator dla jakiej częstotliwości podziału jest bo mnie wychodzi jakieś 9kHz. Czy to możliwe?

• #5 21 Paź 2013 20:02
    Pawel S.
    Poziom 39  

Jeden kondensator to 6dB/okt - 1. rząd.
    Zastosowanie zwrotnicy 2. rzędu na sam wysokotonowy pozwoli zabezpieczyć głośnik, lub pozwoli mu odtwarzać szersze pasmo.
    Ale niczego nie poprawisz bez odpowiedniej wiedzy i bez pomiarów.

• #6 22 Paź 2013 09:41
    igakow10
    Poziom 13  

Tak. 6dB ale czy 2,2uF to 9kHz? Jeśli zastosował bym zwrotnicę uniwersalną 6 lub 12 dB to nie uzyskam poprawy? Mówimy o zwrotnicy z cewką i kondensatorem w przypadku 6dB.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME