Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Vaillant Mag 275/9 - Piecyk gazowy Vaillant Mag 275/9 - bardzo słabo grzeje

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Vaillant Mag 275/9 - Piecyk gazowy Vaillant Mag 275/9 - bardzo słabo grzeje
Autor
Wiadomość
Jimmy
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 01 Paź 2013 18:46   

Vaillant Mag 275/9 - Piecyk gazowy Vaillant Mag 275/9 - bardzo słabo grzeje

Witam

Od pewnego czasu... mam problem z moim niezawodnym piecykiem gazowym: Vaillant Mag 275/9.
Bardzo słabo grzeje wodę a niekiedy wręcz się nie załącza żeby ją grzać.
Objaw jest taki: Jak włączę kran nr 1 to podgrzewa tylko lekko wodę... jak uruchomię kran nr II to nagle woda (wiadomo) leci wolniej bo z dwóch kranów ale w obu jest gorąca... widać jak płomień w piecyku wzrośnie o 3-4 razy...
Z kolei jak w muszli napuszczana jest woda do zbiornika to jak włączę kran nr 1 nawet na maxa to piecyk nie odpali... dopiero jak włączę kran nr 2 to piecyk odpala.
Czy można jakoś przeczyscić coś co jest za to odpowiedzialne czy od razu trzeba wzywać serwis ?
Posiadam zdolności manualne tylko nie wiem za co sie zabrać.
No chyba że chodzi tu o wymianę jakiś części to pozostawie to raczej serwisowi... ale wolałbym sam takie czynności umieć wykonywać. Wolę się sam dokształcać. Posiadam uprawnienia ... co prawda nie gazowe ale cieplne E i D :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Paź 2013 18:46   

Powrót do góry

irus.m
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Jelcz-Laskowice

Post#2 01 Paź 2013 19:34   

Re: Vaillant Mag 275/9 - Piecyk gazowy Vaillant Mag 275/9 - bardzo słabo grzeje

Przeczyść filtr na wejściu wody V-a oraz sitka w kranach ( bateriach).
Powinno pomóc.
pozdrawiam
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#3 01 Paź 2013 20:15   

Na moje oko to nie tylko filtry ale i cały vaillant do czyszczenia się nadaje.
Powrót do góry

Jimmy
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 Post autora tematu 01 Paź 2013 20:42   

Nie no sitka w kranach to raczej nie są...

A gdzie szukać filtra wody w piecyku ? Jakaś wskazówka ?

Teraz właśnie brałem prysznic i jest coraz gorzej... Piecyk praktycznie nie chciał się załączać... musiałem się myć z odkręconym kurkiem wody ciepłej w zlewie żeby pod prysznicem leciała ciepła woda :-/
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#5 01 Paź 2013 20:52   

A czy kolega próbował zwiększyć strumień przepływu wody na pokrętle piecyka?
Powrót do góry

Jimmy
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 Post autora tematu 01 Paź 2013 21:39   

Heh... na max'a jest odkręcone
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Paź 2013 21:39   

Powrót do góry

grzesiek234
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Tarnów

Post#7 02 Paź 2013 19:17   

W takim razie jak masz pokrętełko na max to zaproś serwisanta n a wizytę i niech Ci zrobi porządny przegląd.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Paź 2013 19:17   

Powrót do góry

Jimmy
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 02 Paź 2013 19:39   

Tak tez chcę zrobić... ale dzwoniłem do 3 serwisow i terminy oczekiwania to ok. 2 tygodni !

Strasznie długo musze walczyć z zimną woda :-)
Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#9 02 Paź 2013 20:38   

Nawiązując do postu nr 4 i 5, to pragnę wyjaśnić, że jeśli pobór wody pod prysznicem nie powodował zapłonu piecyka, a jednoczesne odkręcenie wody nad zlewem umozliwiało zapłon, to może być zapchana bateria prysznicowa (np. mieszacz, perlator) lub sitko prysznica (słuchawka), bądź jest ona wyposażona w przełącznik ustawiający strumień na oszczędny (może to utrudnić zapłon). Co więcej, gdy pokrętło wody na piecyku daje się w pozycję na max., to trzeba większego strumienia dla zapłonu, niż przy położeniu pokrętła na niższy przepływ wody (wyższy przyrost temperatury wody). Przy tym położeniu pokrętła wody (max. przepływ) piecyk może nie zapalić, gdy słuchawka prysznica ma funkcję oszczędności wody (ograniczenie strumienia). Filtr wody w piecyku też może być zapchany - trzeba go przeczyścić. W kazdym piecyku znajduje się on na samym dole - w najniższej częsci zespołu wodnego (warto zobaczyć do schematu piecyka, gdzie on jest w danym modelu). Jeśli piecyk ma wiele lat, to może czas wymienić membranę> Może ona mieć mikropory i w efekcie mniej się unosić podczas poboru wody i w rezultacie nie otwiera w pełni zaworu gazowego na palnik. Modulacja płomienia też może być uszkodzona, ale tu już trudna sprawa (trzeba serwisu).
Powrót do góry

Nawalony
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Krakow

Post#10 12 Paź 2013 06:54   

Problem jest nie w usterce czy tez wadzie urządzenia, jak pan sam zanczyl ..,,niezawodny i w obu jest gorąca... widać jak płomień w piecyku wzrośnie o 3-4 razy..." - stad już wiadomo piecyk działa poprawnie,
ale w instalacji wodnej.

1. Cisnienie wody jest zbyt male, aby poprzez zespol wodny piecyka podniosło membrame a ona otworzyla gaz do palnika.

a. Z kolei jak w muszli napuszczana jest woda do zbiornika to jak włączę kran nr 1 nawet na maxa to piecyk nie odpali... Jak włączę kran nr 1 to podgrzewa tylko lekko wodę... jak uruchomię kran nr II to nagle woda (wiadomo) leci wolniej
Bardzo słabo grzeje wodę a niekiedy wręcz się nie załącza żeby ją grzać.
czyli instalacja wody ma zbyt małe przekroje rur lub jest to stara instalacja i zabrudzona wewnątrz - korozja, osad kamienny itp..

Zalecam - sprawdzić ciśnienie wody na zimnej i cieplej wodzie - bez poboru wody i z poborem wody
jeśli problem leży w pana wewnętrznej instalacji to

- spróbować przeczyścić instalacje wodna
- niestety wymienić - kosztowna inwestycja
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2013 06:54   

Powrót do góry

Jimmy
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 12 Lis 2013 20:26   

Witam... Mój problem został rozwiązany.

Wkurzylem się na tych fachmanow gazowników i rozebrałem ten piecyk. Co się okazało... Membrana była w fatalnym stanie. Udało mi się ją zakupić za 30 zł... wymieniłem i wszystko działa ! Piecyk załącza się nawet przy małym przepływie wody przez kran.

Po 2 tygodniach od tej naprawy stwierdziłem że przeprowadze sobie bardziej gruntowny remont... mianowicie rozebrałem piecyk znowu i dobrałem sie do czyszczenia nagrzewnicy. Była całkiem drożna... ale conieco syfu ze środka wyleciało... również żeberka nagrzewnicy oczyściłem ile się dało... Ogólnie wszystko czyściłem odkamieniaczem do czajników i kwaskiem cytrynowym... Względnie wszystko się poczyściło.
Złożyłem piecyk... wszystko zadziałało od pierwszego uruchomienia. Ale.... Mam teraz inny problem... Piecyk po tym czyszczeniu stał się tak drożny (?) że grzeje mi wodę na 37-38 stopni przy maksymalnym wydatku. Woda z kranów leci bardzo dobrze... Ale wydaje mi się że piecyk za słabo ją dogrzewa :/ Wczesniej jak piecyk był zasyfiony to grzało raczej lepiej (oczywiście póki membrana była sprawna).
Nie wiem co z tym zrobić aby grzał lepiej. Fakt tylko jest taki że po gruntownym czyszczeniu mierzyłem temperaturę grzania wody... natomiast przed remontem nie mierzyłem jej (tylko wydaje mi się że była ona cieplejsza). Wiem natomiast że piecyk powinien grzać wodę na 45-55 stopni... U mnie jest max 38 st.

Czy jest jakaś metoda żeby piecyk bardziej podgrzewał wodę ? Może jakąś kryzę zastosować ? Tylko na wlocie c zy wylocie... a moze gdzie indziej tą wodę przydławić ?
Proszę o pomoc...
Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#12 13 Lis 2013 19:12   

W tych (jak również i innych) piecykach przy maksymalnym przepływie wody przez piecyk, przyrost temperatury wody wynosi ok. 25 stopni (przy pełnej mocy palnika). Jeśli woda ma np. 13 stopni, to 13 + 25 = 38 (i jest prawidłowo). Jest przecież na piecyku pokretło regulacji przepływu wody - jak się je ustawi na mniejszy przepływ, to przyrost temperatury wody jest wyższy (przy pokrętle ustawionym na mały przepływ delta temp + 50 stopni, czyli woda miałaby powyżej 60 stopni).
Powrót do góry

Jimmy
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 Post autora tematu 13 Lis 2013 19:39   

Hmmm.. gdzie niby jest pokrętło przepływu wody ? Ja mam tylko jedno pokrętło które zmniejsza mi moc grzania...
To jest piecyk jak tutaj:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&e...1_xqTTxcPPx8wF5ZGw&bvm=bv.56343320,d.Yms

Zimna woda ma u mnie 17-18 stopni... po podgrzaniu 37-38. Więc delta t=20 st.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Vaillant Mag 275/9 - Piecyk gazowy Vaillant Mag 275/9 - bardzo słabo grzeje
Strona 1 z 1