Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu
Autor
Wiadomość
piotrekttt
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 03 Paź 2013 14:34   

piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu

Witam mam piec gazowy dwu funkcyjny acleis e.l.m.leblanc model: NGVM24-5H, i na minimalnym ustawieniu temperatury ogrzewania grzejników pozycja 1,powinien grzać 40-45 stopni a jest koło 70 i wtedy się wyłącza można go jakoś zresetować lub obniżyć tą minimalną temperaturę nie posiadam instrukcji do niego. Proszę o podpowiedz. dodam ze mieszkanie jest małe i posiadam w nim trzy średniej wielkości grzejniki. z woda w kranie nie mam żadnego problemu. piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu
Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#2 03 Paź 2013 21:25   

Re: piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w p

Nie znam danych technicznych tego kotła, ale jak mieszkanie jest małe i są 3 średnie grzejniki, to można przypuszczać, iż kocioł jest zbyt silny i dlatego przegrzewa pomieszczenia (ma taką moc minimalną, że 3 grzejniki muszą być tak gorące). Jaka jest minimalna moc tego kotła na C.O? Co do ciepłej wody, to jej podgrzanie wymaga wielokrotnie więcej mocy niż ogrzanie małego mieszkania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2013 21:25   

Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#3 03 Paź 2013 21:49   

Re: piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w p

Witam, do czyszczenia filtr na C.O lub pompa do wymiany.
Powrót do góry

piotrekttt
Poziom 6
Poziom 6

Post#4 Post autora tematu 03 Paź 2013 22:14   

Pieca używam niecałe 2 lata pompa ma trzy stopniowy zakres ustawiłem na 1 raczej chodzi dobrze a filtr C.O niewiem gdzie sie znajduje i jak sie go czyści prosze o odp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2013 22:14   

Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 03 Paź 2013 22:23   

Zrób zdjęcie rur pod kotłem, filtr powinien znajdować się gdzieś tam. http://www.google.pl/search?q=mosi%C4%99...&dpr=1#biv=i%7C2%3Bd%7C7g03p-gh7jPeuM%3A

Dodano po 1 [minuty]:

Możliwe że masz też uszkodzony czujnik NTC na ogrzewaniu, ale to zostawimy na później gdy wyeliminujemy zapchanie filtra i brak obiegu kotła, apropo to pompa powinna pracować Ci na maxymalnym biegu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2013 22:23   

Powrót do góry

piotrekttt
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 04 Paź 2013 13:12   

piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu

Witam przesyłam zdjęcia nic co tam pod spodem zobaczyłem nie przypomina mi filtra CO bo chyba powinien być jakiś grubszy przewód doprowadzający powietrze. Pompke przestawiłem na zakres 3. Dodaje jeszcze ze nie posiadam do tego pieca zewnętrznego sterowania w pokoju tylko sam piec i chce własnie ustawić minimalną temperaturę bo się mieszkanie przegrzewa a grzejniki aż parzą.
Powrót do góry

jack63
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#7 04 Paź 2013 15:35   

piotrekttt napisał:
Witam przesyłam zdjęcia nic co tam pod spodem zobaczyłem nie przypomina mi filtra CO bo chyba powinien być jakiś grubszy przewód doprowadzający powietrze.

Czy zdajesz sobie sprawę, chyba nie, jak to zdanie świadczy o twojej wiedzy na temat kotłów? Nawet pewnie nie wpisałeś w gógla "filtr CO" i nie wiesz jak on wygląda.
Wpisz zobacz i nie pisz takich rzeczy, bo wystawiasz sobie złą opinię.
A najlepiej wezwij serwis. Wyjdzie pewnie taniej, a na pewno bezpieczniej.
Powrót do góry

piotrekttt
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 04 Paź 2013 17:07   

Oczywiście wiem gdzie znajduje sie filtr wody a myślałem ze chodzi o jeszcze jakiś inny dodatkowy
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 04 Paź 2013 22:01   

Skoro masz filtr to go przeczyść.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Paź 2013 22:01   

Powrót do góry

piotrekttt
Poziom 6
Poziom 6

Post#10 Post autora tematu 07 Paź 2013 17:34   

Jeśli chodzi o filtr to jest czysty, pompka raczej tez dobrze działa bo grzejniki nagrzewaja sie w całości i szybko tak ze obieg wody jest bardzo dobry. Zmiezylem czas pracy pieca i po pierwszym zapaleniu sie pieca rozgrzewa sie woda w grzejnikach i pózniej piec grzeje 25 sekund wylancza sie i pompka chodzi 130 sekund i znów sie rozpala i cały czas jest ten sam czas pracy. Zakrecilem 2 grzejniki i dalej czas tej pracy jest taki sam a piec rozgrzewa sie do maxymalnej temp niewiem chyba tam coś siadalo w nim niewiem czy mozna coś z tym zrobić samemu czy lepiej jednak wezwać jakiegoś serwisanta.
Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 07 Paź 2013 20:45   

Wezwij najlepiej serwis, mi się wydaje że padł Ci czujnik NTC na C.O bądź armatura gazowa.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> piec gazowy dwufunkcyjny - zbyt duza temperatura minimalna w grzejnikach w piecu
Strona 1 z 1