Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw głośnikowy Pyramid - kto produkował, kiedy i gdzie.

Sanjose 04 Paź 2013 13:00 1803 6
  • #1 04 Paź 2013 13:00
    Sanjose
    Poziom 25  

Witam!
    Posiadam głośniki tego producenta już długi czas (10 lat), jestem ich drugim właścicielem, wcześniej zestaw pracował z wieżą Sanyo DC X110, obecnie z PW 8040.
    Ale do rzeczy, chciałbym się dowiedzieć czy tych zestawów wyprodukowano więcej, czy była to krótka seria, gdzie były produkowane.
    W internecie nie znalazłem żadnych informacji dot. głośników.
    Jak zestaw wygląda przedstawiają poniższe zdjęcia:
    Zestaw głośnikowy Pyramid - kto produkował, kiedy i gdzie. Zestaw głośnikowy Pyramid - kto produkował, kiedy i gdzie.
    Głośnik nisko - średnio tonowy to Visaton W200 NG 8Ω, a wysokotonowy to (jak udało mi się ustalić model) Motorola KSN 1005 A chyba też 8Ω.
    Czy jest osoba, która wie coś na temat tych paczek?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

• #2 04 Paź 2013 18:49
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Góra raczej zmieniona na tanie piezo, bynajmniej tak wygląda.
    Tych BR też raczej nie było bo producent PCV`ki budowlanej by raczej nie wsadził.

"Od dj-MatyAS
    Była taka firma...dość krótko na rynku, i całe szczęście... Robili z tego co im w ręce wpadło, przeważnie krótkie serie, na przypadkowych głośnikach, w przypadkowych obudowach (bez liczenia) z kiepskimi zwrotnicami, kiepsko brzmiące...Próbowali jakoś zaistnieć na polskim rynku, ale z takim podejściem - nic dziwnego że nie można zbyt wiele się o nich dowiedzieć.
    Słuchałem kilku różnych zestawów ( w tym również kilku "domowych") i w zasadzie żaden nie miał szans na jakiekolwiek zainteresowanie...poza zainteresowaniem typu "...Jak można robić taki szajs".
    Takie moje wrażenia (zapamiętane sprzed dziesięcioleci), nie sądzę abym się zbytnio mylił. "

• #3 04 Paź 2013 21:49
    Sanjose
    Poziom 25  

Hmmm.. dzięki za odpowiedź, z tego co się udało dowiedzieć kolumny pochodzą z początku lat 90. Nie gra to brzydko, ale tez nie gra idealnie.
    Porównując do zg25c gdzie w głośnikach posypało się zawieszenie górne, lepiej grają tonsile ;).
    Co do wysoko tonowca jest to fabryczna Motorola.
    Czyli była to "rzemieślnicza" robota, wykonywana raczej na szybko.
    Temat założyłem z czystej ciekawości, chcąc dowiedzieć się czegoś na temat kolumienek :).

• #4 05 Paź 2013 07:40
    DDN
    Poziom 31  

Dodać dobry wysoki ton, zmienić te PCV na normalne otwory br, zastosować zwrotnice juz policzoną dla tych głośników i powinno sie poprawić brzmienie, juz sam fakt że jest tam na wooferze Visaton mówi ze może być dobrze.

• #5 05 Paź 2013 12:37
    Sanjose
    Poziom 25  

Dziękuję za odpowiedź.
    Z twojej wypowiedzi wynika że Motorola nie jest dobrym głośnikiem, czy zmienić ją na głośnik kopułkowy? Np. GDWK 9/80??
    Te Visatony to porządne głośniki z tego co słyszałem.
    Co ciekawe te rurki wcale nie gwiżdżą i nie wydają żadnych niepożądanych dźwięków ;).
    Tak czy siak myślę iż temat mogę uznać za rozwiązany.

• #6 05 Paź 2013 12:48
    DDN
    Poziom 31  

No w sumie 9/80 może być tylko teraz sprawa zwrotnicy ci pozostaje. A co do tych rurek no to gwizdać czy klaskać nie mają ale chodzi o wygląd.

• #7 05 Paź 2013 12:56
    Sanjose
    Poziom 25  

Głośników sprzedawać nie będę tak więc rurki zostawię sobie na koniec.
    W sumie ideą tematu było zdobycie informacji na temat kolumn, a wyszło jak je ulepszyć, ale każde info jest dla mnie przydatne, tak więc dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Co do zwrotnicy to na stronie Visaton-a to podane są dedykowane wartości, co prawda głośnik już chyba nie produkowany ale info i specyfikacje są :
    http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/archiv/464.html

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME