Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Volkswagen golf 2 gt - słabe ogrzewanie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Volkswagen golf 2 gt - słabe ogrzewanie
Autor
Wiadomość
webb123
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 05 Paź 2013 22:02   

Volkswagen golf 2 gt - słabe ogrzewanie

Witam mam bardzo słabe ogrzewanie w golfie 2.Wymieniłem termostat na nowy,bo stary nie działał prawidłowo,po prostu za wcześnie się otwierał i silnik nie mógł osiągnąć prawidłowej temperatury.Po wymianie termostatu usterka została usunięta.Mimo tego ogrzewanie jak było słabe tak jest nadal.Czy powodem może być zapowietrzony układ,jeśli tak to wie ktoś może jak się go odpowietrza?Jeśli nie zapowietrzony układ pozostaje mi wymiana nagrzewnicy?Słyszałem że powodem może być też pompa wody?Czy mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny?Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2013 22:02   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#2 05 Paź 2013 22:37   

Re: Volkswagen golf 2 gt - słabe ogrzewanie

Jak węże nagrzewnicy? Jak węże chłodnicy? Sprawdzałeś różnice temperatur?
Powrót do góry

kwantor
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Małopolska

Post#3 05 Paź 2013 22:58pomocny post - solucja   

Golf 2, to już staruszek- bardzo możliwe, że nagrzewnica jest do wymiany.
Aby to sprawdzić trzeba sprawdzić jej drożność, nawet puszczając przez nią wodę z kranu i zaobserwować jak duży jest spadek ciśnienia na wylocie.
Jeżeli woda wypływa "leniwie" to wymiana.
Zapowietrzona nagrzewnica, nie grzeje w ogóle.
Nie sprawna pompa, to przegrzewanie się silnika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2013 22:58pomocny post - solucja   

Powrót do góry

k-sierra
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: warszawa

Post#4 06 Paź 2013 01:32pomocny post - solucja   

Jeśli silnik jest nagrzany i nie ma ogrzewania, to są trzy przyczyny i innych nie ma.
Zbyt wolny przepływ przez nagrzewnicę. (tu przyczyn kilka) lub nieszczelne połączenie
nagrzewnica-obudowa i zimne powietrze omija nagrzewnicę. Lub zakamieniona nagrzewnica.

Bardzo częstą przyczyną jest uszczelnienie nagrzewnicy z obudową, po kilkunastu latach uszczelnień może w ogóle nie być, klapy się nie domykają itp. Uszczelki gąbkowe parcieją, odklejają się itd itp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Paź 2013 01:32pomocny post - solucja   

Powrót do góry

webb123
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 06 Paź 2013 17:53   

Błażej napisał:
Jak węże nagrzewnicy? Jak węże chłodnicy? Sprawdzałeś różnice temperatur?
Auto posiadam dopiero od 2 tygodni tak że dopiero go poznaję.
Węże nagrzewnicy i chłodnicy mają takie same temperatury,czyli wychodzi na to że nagrzewnica jest drożna.
Ale dzisiaj zauważyłem pewne zjawisko,gdy zamknąłem nawiew na szyby a puściłem na kabinę zaczęły wylatywać jakieś kawałki gąbki czy coś takiego.Pewnie powodem tego jest to co pisze K-sierra że uszczelki się odkleiły.Ale gdy już wszystko wyleciało no może wszystko ogrzewanie się poprawiło.
Poczekam jeszcze parę dni i zobaczę jak będzie działać to ogrzewanie.
Powrót do góry

ociz
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Zełwągi

Post#6 06 Paź 2013 18:21pomocny post - solucja   

Re: Volkswagen golf 2 gt słabe ogrzewanie

Rozbieraj dopóki mrozów nie ma i klej nowe gąbki na klapy. Ja używam takiej pod panele podłogowe. :)
Powrót do góry

webb123
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 20 Paź 2013 09:23   

Dziękuję za odpowiedzi , wszystkie bardzo mi pomogły w odnalezieniu usterki.Główną przyczyną była nagrzewnica,którą po wymianie na nową z ciekawości rozpołowiłem i gdy zobaczyłem co znajduję się w środku, wszystko stało się dla mnie jasne.Oczywiście gąbki, o których pisaliście też były do klejenia.Teraz ogrzewanie jest super,auto gotowe do jazdy w mroźne dni. :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Paź 2013 09:23   

Powrót do góry

kwantor
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Małopolska

Post#8 20 Paź 2013 10:47   

Rozcinać nikt nie kazał.. ale jest to bardzo pożyteczne i świadczy o dociekliwości.
Ja rozcinam każdą, bo to potwierdza wtórnie diagnozę i odrzuca wszelkie jakieś domniemania i wyrzuty sumienia.
Rozcięcie pozwala też przekonać się, że nie jest możliwe wypłukanie tego dziadostwa. ( trzeba ciąć w magistralach bocznych)
No i na koniec pozwala doradzać np. Tobie.:D
Powrót do góry

webb123
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 20 Paź 2013 12:54   

kwantor napisał:

Rozcięcie pozwala też przekonać się, że nie jest możliwe wypłukanie tego dziadostwa. ( trzeba ciąć w magistralach bocznych)
:D

Tak to prawda wypłukanie tego szlamu graniczyłoby z cudem,tak więc nie ma innego wyjścia jak wymiana na nową.Koszt nowej jest niewielki, bo 50 zł firmy niemieckiej Febi,tylko sporo roboty przy wymianie. :cry:.Ale i tak warto poświęcić kilka godzin i wymienić samemu, niż zostawić u mechanika około 300 zł bo tyle gdzieś biorą warsztaty od wymiany.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Volkswagen golf 2 gt - słabe ogrzewanie
Strona 1 z 1