Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh mp2000 - Regulacja skanera

toco 09 Paź 2013 20:45 1554 6
  • #1 09 Paź 2013 20:45
    toco
    Poziom 8  

Którymi kodami rozjaśnić kopię??? Wydruk z kompa idealny. Po czyszczeniu optyki zostały ze 2-3 paseczki. Czyszczenie zrobię jeszcze raz ale gdyby coś jeszcze zostało to czym to rozjaśnić. Z góry dzięki za podpowiedź bo już dawno do Ricoha się nie dotykałem

• #2 09 Paź 2013 21:51
    cezar80
    Poziom 26  

Przy czystej optyce nie ma potrzeby regulacji, musi być taka jak wydruk. kreski to napewno jakies paproszki na pierwszym lustrze pod lampą. W razie gdyby pozostały kreski po dokładnym wyczyszczeniu wejdź w kody scanner i tam masz takiego jako white shading. Zmień z 0 na inna wartość.

• #3 09 Paź 2013 22:12
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Ewentualnie sprawdź czy nie jest skaner lewą stroną dogięty do dołu. Stała bolączka maszyn RICOH-a. Opieranie się użytkowników o przednią , lewą krawędź skanera powoduje dogięcie jej i w efekcie upiększenie kopii brudnymi smugami , liniami lub tłem. Delikatnie podciągnij skaner do góry i zobacz jaki będzie efekt.

C.

• #4 09 Paź 2013 23:03
    toco
    Poziom 8  

Mam serwisówkę od 2015 i nie mogę znaleźć tego kodu

• #5 10 Paź 2013 00:03
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Podesłałem Ci SM do MP 2000 na pw.

C.

• Pomocny post
    #6 10 Paź 2013 19:30
    cezar80
    Poziom 26  

4-015-01
    white plate scan źle to wtedy nazwałem bo w innych ma inną nazwę. Standardowo ustawione na 0, ale gdy nie idzie doczyścić luster zmieniając wartość na np. -2 lub 2 (skok masz co 0.1)zmieniasz pozycję czytania wzornika bieli i maszyna przestaje robić kreski.
    Jeśli to będzie od tych zabrudzeń a nie od zgiętego skaneru szybciej też możesz sprawdzić ustawiając ją w narzędziach użytkownika na tryb tekst2. Ma wtedy niższą rozdzielczość i nie wychwytuje małych zabrudzeń

• #7 06 Sie 2014 23:15
    toco
    Poziom 8  

Pomaga dobre wyczyszczenie optyki a w szczególności wyprostowanie maszyny w miejscu gdzie nie ma podpory na siłę w górę

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme