Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki Przewód wybrac do betoniarki i Krajzegi?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Jaki Przewód wybrac do betoniarki i Krajzegi?
Autor
Wiadomość
wiewiewiurka
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Wroclaw

Post#1 Post autora tematu 11 Paź 2013 08:26   

Jaki Przewód wybrac do betoniarki i Krajzegi?

Cześć,
Potrzebuję dokonać zakupu nowego przewodu podłączanego do siły, którego główne zastosowania to będą betoniarka oraz krajzega.

Dotychczas miałem bardzo stary, gruby przewód, którego niestety muszę się pozbyć ze względu na jego fatalny stan.

Szukałem przewodu na allegro jako "przewód siłowy", ale jedyne co znalazłem, to aukcje tj.:

http://allegro.pl/przewod-kabel-gumowy-silowy-ow-4x2-5-mm2-h05rr-i3548216953.html

lub

http://allegro.pl/przewod-kabel-silowy-ow-4x2-5-h05rr-f-gumowy-f-vat-i3584358211.html

Kable wyglądają jak do instalacji elektrycznych, a nie do przechowywania i użytkownia na podwórku.

Gdzie można dokonać zakupu takiego przewodu ? Jakie są ceny ? Interesuje mnie nowy przewód o długości 30 metrów.

Próbujesz wstawić link do aukcji, która po pewnym czasie wygaśnie, a przez to temat stanie się bezużyteczny dla innych.
Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
Popraw post i zapamiętaj na przyszłość!

[Akrzy]

Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 11 Paź 2013 08:26   

Powrót do góry

.Jack
Specjalista elektryk
Specjalista elektryk

Post#2 11 Paź 2013 08:42   

Re: Jaki Przewód wybrac do betoniarki i Krajzegi?

wiewiewiurka napisał:
Kable wyglądają jak do instalacji elektrycznych, a nie do przechowywania i użytkownia na podwórku.

To tak jak wiek nie świadczy o głupocie a broda mędrcem nie czyni.
Wybrał kolega dobre przewody do zastosowań odbiorników przenośnych stosowanych na zewnątrz budynku to w czym jeszcze problem ?
wiewiewiurka napisał:
Dotychczas miałem bardzo stary, gruby przewód

Może przekrój żył przewodów był większy i dlatego nawał kolego go grubym.
Te prezentowane na Allegro są odpowiednie tylko proponuję zakup 5x2,5mm2 czyli z wydzielonym przewodem ochronnym.
Za dawnych czasów te przewody nazywały się OM ( Oponowy mieszkaniowy ) czy OW ( Oponowy warsztatowy ).
Powrót do góry

leszkju
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Końskie

Post#3 11 Paź 2013 08:42   

Jaka moc silnika przy pile jak załączany 0/1 start stop czy jest wyłącznik różnicowo-prądowy
warto się zastanowić nad kupnem przewodu OW z ilością zył 5 może póżniej służyć jako przedłużacz do innych maszyn.
Powrót do góry

wiewiewiurka
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Wroclaw

Post#4 Post autora tematu 11 Paź 2013 09:47   

.Jack napisał:
wiewiewiurka napisał:

To tak jak wiek nie świadczy o głupocie a broda mędrcem nie czyni.
Wybrał kolega dobre przewody do zastosowań odbiorników przenośnych stosowanych na zewnątrz budynku to w czym jeszcze problem ?
wiewiewiurka napisał:
Dotychczas miałem bardzo stary, gruby przewód

Może przekrój żył przewodów był większy i dlatego nawał kolego go grubym.
Te prezentowane na Allegro są odpowiednie tylko proponuję zakup 5x2,5mm2 czyli z wydzielonym przewodem ochronnym.
Za dawnych czasów te przewody nazywały się OM ( Oponowy mieszkaniowy ) czy OW ( Oponowy warsztatowy ).

Tak kable są zdecydowanie grubsze niż te 2,5mm z aukcji. Wolałem się zapytać, bo od wielu lat używałem tego kabla i miałem dziwne przeświadczenie, że jak siłowy, to musi być gruby :) Ale to dobrze, że za niewielką cenę mogę dokonać zakupu nowego.

leszkju napisał:
Jaka moc silnika przy pile jak załączany 0/1 start stop czy jest wyłącznik różnicowo-prądowy
warto się zastanowić nad kupnem przewodu OW z ilością zył 5 może póżniej służyć jako przedłużacz do innych maszyn.

Nie wiem jaka moc silnika. A jeżli chodzi o załączanie krajzegi, to mam przełącznik, który mogę ustawiać na 3 sposoby, gdzie pierwsze ustawienie oznacza WYŁĄCZONY, a dwa kolejne, to WŁĄCZONY. Nie wiem czy te dwa tryby włączonego jakoś wpływają na moc silnika (nie zauważyłem różnicy).
Powrót do góry

leszkju
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Końskie

Post#5 11 Paź 2013 15:14   

To pewnie przełącznik gwiazda trójkąt.
Powrót do góry

voytalo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Koszalin

Post#6 11 Paź 2013 16:15   

Silniki w betoniarkach mają średnio 1-2kW. Więc OWY 5x2,5mm2 Ci wystarczy. Ja na Twoim miejscu poszedł bym do najbliższej hurtowni elektrycznej i tam kupił, zamiast zamawiać z allegro.
Powrót do góry

szelton
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Piękne Miasto Gdynia

Post#7 11 Paź 2013 16:30   

voytalo napisał:
Silniki w betoniarkach mają średnio 1-2kW. Więc OWY 5x2,5mm2 Ci wystarczy. Ja na Twoim miejscu poszedł bym do najbliższej hurtowni elektrycznej i tam kupił, zamiast zamawiać z allegro.

2,5mm2 spokojnie do 7,5kW.
Maksymalne zabezpiecznie 32A
Obie te maszyny mogą pracować jednoczśnie
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Jaki Przewód wybrac do betoniarki i Krajzegi?
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.284 seconds

elektroda.pl temat RSS