X

Jaki Przewód wybrac do betoniarki i Krajzegi?

wiewiewiurka 11 Oct 2013 08:26
  • #1 11 Oct 2013 08:26
    wiewiewiurka
    Level 5  
    Helpful post? (0)
    Cześć,
    Potrzebuję dokonać zakupu nowego przewodu podłączanego do siły, którego główne zastosowania to będą betoniarka oraz krajzega.

Dotychczas miałem bardzo stary, gruby przewód, którego niestety muszę się pozbyć ze względu na jego fatalny stan.

Szukałem przewodu na allegro jako "przewód siłowy", ale jedyne co znalazłem, to aukcje tj.:
    To view the material on this forum you must be logged in.

lub
    To view the material on this forum you must be logged in.

Kable wyglądają jak do instalacji elektrycznych, a nie do przechowywania i użytkownia na podwórku.

Gdzie można dokonać zakupu takiego przewodu ? Jakie są ceny ? Interesuje mnie nowy przewód o długości 30 metrów.
  • #2 11 Oct 2013 08:42
    .Jack
    Specjalista elektryk
    Helpful post? (0)
    wiewiewiurka wrote:
    Kable wyglądają jak do instalacji elektrycznych, a nie do przechowywania i użytkownia na podwórku.

To tak jak wiek nie świadczy o głupocie a broda mędrcem nie czyni.
    Wybrał kolega dobre przewody do zastosowań odbiorników przenośnych stosowanych na zewnątrz budynku to w czym jeszcze problem ?
    wiewiewiurka wrote:
    Dotychczas miałem bardzo stary, gruby przewód

Może przekrój żył przewodów był większy i dlatego nawał kolego go grubym.
    Te prezentowane na Allegro są odpowiednie tylko proponuję zakup 5x2,5mm2 czyli z wydzielonym przewodem ochronnym.
    Za dawnych czasów te przewody nazywały się OM ( Oponowy mieszkaniowy ) czy OW ( Oponowy warsztatowy ).
  • #3 11 Oct 2013 08:42
    leszkju
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Jaka moc silnika przy pile jak załączany 0/1 start stop czy jest wyłącznik różnicowo-prądowy
    warto się zastanowić nad kupnem przewodu OW z ilością zył 5 może póżniej służyć jako przedłużacz do innych maszyn.
  • #4 11 Oct 2013 09:47
    wiewiewiurka
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    .Jack wrote:
    wiewiewiurka wrote:

To tak jak wiek nie świadczy o głupocie a broda mędrcem nie czyni.
    Wybrał kolega dobre przewody do zastosowań odbiorników przenośnych stosowanych na zewnątrz budynku to w czym jeszcze problem ?
    wiewiewiurka wrote:
    Dotychczas miałem bardzo stary, gruby przewód

Może przekrój żył przewodów był większy i dlatego nawał kolego go grubym.
    Te prezentowane na Allegro są odpowiednie tylko proponuję zakup 5x2,5mm2 czyli z wydzielonym przewodem ochronnym.
    Za dawnych czasów te przewody nazywały się OM ( Oponowy mieszkaniowy ) czy OW ( Oponowy warsztatowy ).

Tak kable są zdecydowanie grubsze niż te 2,5mm z aukcji. Wolałem się zapytać, bo od wielu lat używałem tego kabla i miałem dziwne przeświadczenie, że jak siłowy, to musi być gruby :) Ale to dobrze, że za niewielką cenę mogę dokonać zakupu nowego.

leszkju wrote:
    Jaka moc silnika przy pile jak załączany 0/1 start stop czy jest wyłącznik różnicowo-prądowy
    warto się zastanowić nad kupnem przewodu OW z ilością zył 5 może póżniej służyć jako przedłużacz do innych maszyn.

Nie wiem jaka moc silnika. A jeżli chodzi o załączanie krajzegi, to mam przełącznik, który mogę ustawiać na 3 sposoby, gdzie pierwsze ustawienie oznacza WYŁĄCZONY, a dwa kolejne, to WŁĄCZONY. Nie wiem czy te dwa tryby włączonego jakoś wpływają na moc silnika (nie zauważyłem różnicy).
  • #5 11 Oct 2013 15:14
    leszkju
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    To pewnie przełącznik gwiazda trójkąt.
  • #6 11 Oct 2013 16:15
    voytalo
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Silniki w betoniarkach mają średnio 1-2kW. Więc OWY 5x2,5mm2 Ci wystarczy. Ja na Twoim miejscu poszedł bym do najbliższej hurtowni elektrycznej i tam kupił, zamiast zamawiać z allegro.
  • #7 11 Oct 2013 16:30
    1500759
    Removed  
    Helpful post? (0)
    voytalo wrote:
    Silniki w betoniarkach mają średnio 1-2kW. Więc OWY 5x2,5mm2 Ci wystarczy. Ja na Twoim miejscu poszedł bym do najbliższej hurtowni elektrycznej i tam kupił, zamiast zamawiać z allegro.

2,5mm2 spokojnie do 7,5kW.
    Maksymalne zabezpiecznie 32A
    Obie te maszyny mogą pracować jednoczśnie
  Search 4 million + Products
Browse Products