X

Antena wewnętrzna do odbioru dvb-t w Piotrkowie Trybunalskim

13 Oct 2013 15:40 MAmaciej66666
  • #1 13 Oct 2013 15:40
    maciej66666
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Mam mały problem z odbieraniem sygnału dvb-t u moich dziadków w Piotrkowie Trybunalskim. Niestety antena zewnętrzna jest z tak kiepskim położeniu ( wokół budynki / wysokie drzewa ) i nie ma pola manewru by zmienić jej ułożenie.
    Z ciekawości podpiołem kiedyś im do dekodera taką małą wewnętrzną antenkę Cabletecha na tv ze wzmacniaczem z której w Warszawie odbieram absolutnie wszystkie możliwe kanały i to na 1 piętrze w bloku na Tarchominie. Czyli ok 12 km od nadajnika na Pałacu Kultrury.
    Im z tej antenki dobrze odbierało 6 - tylko 6, ale i tak lepiej niż z tej zewnętrznej. Za tą antenę dałem ok 34 z. Tymczasem widziałem też takie małe pokojowe ale po 150zl , które mają rzekomo lepsze możliwości odbioru ( bynajmniej na opakowaniu tak pisało ). Czy wg Was , istaniała by możliwość złapania wszystkich dostępnych kanałów w Piotrkowie Trybunalskim z jakiejś anteny wewnętrznej ?
    Bardzo bym prosił ewentualnie o podanie jakiś marek/typów bądź parametrów które powinienem brać pod uwagę. Niestety z tego co się orentowałem sygnał do PT przychodzi chyba z Łodzi lub Przysuchy więc ponad 50 km minimum.

Regulamin pkt 3.1.13.
    Popraw. [SP5ANJ]
  • #2 13 Oct 2013 17:24
    Fotodetektor

Level 28  
    Helpful post? (0)
    maciej66666 wrote:
    . Tymczasem widziałem też takie małe pokojowe ale po 150zl , które mają rzekomo lepsze możliwości odbioru ( bynajmniej na opakowaniu tak pisało ). Czy wg Was , istaniała by możliwość złapania wszystkich dostępnych kanałów w Piotrkowie Trybunalskim z jakiejś anteny wewnętrznej ?

NIE! co to za antena pokojowa za 150 zł. ? jest ze złota ? ;D
  • #3 13 Oct 2013 17:57
    _cheetah_
    Level 37  
    Helpful post? (0)

No, jak na zewnętrznej nie możesz odebrać, to co tu dopiero mówić o odbiorze na antenie wewnętrznej, która zwykle jest siłą rzeczy dużo gorsza od zewnętrznego zestawu antenowego, nie mówiąc o tym, że normalnie sygnału TV jest dużo, dużo więcej na zewnątrz budynku niż wewnątrz.

Jana twoim miejscu skupiłbym się na antenie zewnętrznej.

Napisz coś o tej zewnętrznej instalacji:

jaka antena, gdzie zamontowana
    ile (na oko) jest kabla antenowego,
    jakiej średnicy jest kabel (~5mm czy ~7mm), jak stary, czy sztukowany / łączony
    ile odbiorników
    czy jest zasilacz antenowy
    i co tam jeszcze przyjdzie ci do głowy.
  • #4 14 Oct 2013 18:15
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Witam.
    maciej66666 wrote:
    Tymczasem widziałem też takie małe pokojowe ale po 150zl , które mają rzekomo lepsze możliwości odbioru ( bynajmniej na opakowaniu tak pisało ).

Reklama dźwignią handlu, czyż nie. :?:
    Pisaliśmy o możliwościach odbioru z anten pokojowych w ich odległości od nadajników.

Reasumując :
    - odległość od nadajnika do 5km przy antenie pokojowej = odbiór około w 80% przypadkach.
    - odległość od nadajników > 5km = brak możliwości odbioru w 90%-tach.

Quote:
    Czy wg Was , istaniała by możliwość złapania wszystkich dostępnych kanałów w Piotrkowie Trybunalskim z jakiejś anteny wewnętrznej ?

Proste pytanie i prosta odpowiedź. NIE.

Pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products