Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Antena wewnętrzna do odbioru dvb-t w Piotrkowie Trybunalskim

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> Antena wewnętrzna do odbioru dvb-t w Piotrkowie Trybunalskim
Autor
Wiadomość
maciej66666
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 13 Paź 2013 15:40   

Antena wewnętrzna do odbioru dvb-t w Piotrkowie Trybunalskim

Mam mały problem z odbieraniem sygnału dvb-t u moich dziadków w Piotrkowie Trybunalskim. Niestety antena zewnętrzna jest z tak kiepskim położeniu ( wokół budynki / wysokie drzewa ) i nie ma pola manewru by zmienić jej ułożenie.
Z ciekawości podpiołem kiedyś im do dekodera taką małą wewnętrzną antenkę Cabletecha na tv ze wzmacniaczem z której w Warszawie odbieram absolutnie wszystkie możliwe kanały i to na 1 piętrze w bloku na Tarchominie. Czyli ok 12 km od nadajnika na Pałacu Kultrury.
Im z tej antenki dobrze odbierało 6 - tylko 6, ale i tak lepiej niż z tej zewnętrznej. Za tą antenę dałem ok 34 z. Tymczasem widziałem też takie małe pokojowe ale po 150zl , które mają rzekomo lepsze możliwości odbioru ( bynajmniej na opakowaniu tak pisało ). Czy wg Was , istaniała by możliwość złapania wszystkich dostępnych kanałów w Piotrkowie Trybunalskim z jakiejś anteny wewnętrznej ?
Bardzo bym prosił ewentualnie o podanie jakiś marek/typów bądź parametrów które powinienem brać pod uwagę. Niestety z tego co się orentowałem sygnał do PT przychodzi chyba z Łodzi lub Przysuchy więc ponad 50 km minimum.

Regulamin pkt 3.1.13.
Popraw. [SP5ANJ]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2013 15:40   

Powrót do góry

Fotodetektor
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: JO81HI

Post#2 13 Paź 2013 17:24   

Re: Antena wewnętrzna do odbioru dvb-t w Piotrkowie Trybunalskim

maciej66666 napisał:
. Tymczasem widziałem też takie małe pokojowe ale po 150zl , które mają rzekomo lepsze możliwości odbioru ( bynajmniej na opakowaniu tak pisało ). Czy wg Was , istaniała by możliwość złapania wszystkich dostępnych kanałów w Piotrkowie Trybunalskim z jakiejś anteny wewnętrznej ?

NIE! co to za antena pokojowa za 150 zł. ? jest ze złota ? ;D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2013 17:24   

Powrót do góry

_cheetah_
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 13 Paź 2013 17:57   

No, jak na zewnętrznej nie możesz odebrać, to co tu dopiero mówić o odbiorze na antenie wewnętrznej, która zwykle jest siłą rzeczy dużo gorsza od zewnętrznego zestawu antenowego, nie mówiąc o tym, że normalnie sygnału TV jest dużo, dużo więcej na zewnątrz budynku niż wewnątrz.

Jana twoim miejscu skupiłbym się na antenie zewnętrznej.

Napisz coś o tej zewnętrznej instalacji:

jaka antena, gdzie zamontowana
ile (na oko) jest kabla antenowego,
jakiej średnicy jest kabel (~5mm czy ~7mm), jak stary, czy sztukowany / łączony
ile odbiorników
czy jest zasilacz antenowy
i co tam jeszcze przyjdzie ci do głowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Paź 2013 17:57   

Powrót do góry

SP5ANJ
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 14 Paź 2013 18:15   

Witam.
maciej66666 napisał:
Tymczasem widziałem też takie małe pokojowe ale po 150zl , które mają rzekomo lepsze możliwości odbioru ( bynajmniej na opakowaniu tak pisało ).

Reklama dźwignią handlu, czyż nie. :?:
Pisaliśmy o możliwościach odbioru z anten pokojowych w ich odległości od nadajników.

Reasumując :
- odległość od nadajnika do 5km przy antenie pokojowej = odbiór około w 80% przypadkach.
- odległość od nadajników > 5km = brak możliwości odbioru w 90%-tach.

Cytat:
Czy wg Was , istaniała by możliwość złapania wszystkich dostępnych kanałów w Piotrkowie Trybunalskim z jakiejś anteny wewnętrznej ?

Proste pytanie i prosta odpowiedź. NIE.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> Antena wewnętrzna do odbioru dvb-t w Piotrkowie Trybunalskim
Strona 1 z 1