Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 42 cale - 2200 dla mamy z dzieckiem ;-)

jaraspl 18 Paź 2013 00:09 2421 11
  • #1 18 Paź 2013 00:09
    jaraspl
    Poziom 5  

Witam,

Misja jest bardzo słuszna ;-) Znajoma niedługo się żeni i postanowiliśmy jej ze znajomymi zrobić prezent i kupić jakiś skromny TV do mieszkania na którym będzie mogła dziecku puszczać bajki i czasem coś wieczorem obejrzec... no ale do rzeczy

Prosiłbym o radę - jaki TV zakupić z tych które są w ofercie sklepu EURO RTV AGD. Sklep ten wybraliśmy ze względu na to, że może dać rozszerzoną gwarancję która zabezpieczy sprzęt przed władowaniem kredki prosto w środek matrycy przez dziecko ;-) Wiem, że da się***taniej ale niestety gwarancja jest tu dość ważna... kosztuje to +30% ale nie ma wyjścia :-(

Telewizory LED, LCD, plazmowe - cena do: 2300 zł - przekątna ekranu cale: od 40 do 43 - Ceny, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

1. Odległość od ekranu? 3m
    2. Jak słońce świeci w pokoju? z boku TV
    3. Jak duży jest pokój? 5x4m
    4. Preferowana technologia? LED
    5. Jaki masz obecnie telewizor? brak ;-) ekran laptopa
    6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Bajki i filmy.
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? 30% w dzień, 70% wieczorem
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lampka/światło punktowe(przy kanapie, na wprost TV)
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
    10. Matryca błyszcząca czy matowa? bez różnicy
    11. Preferowana wielkość telewizora? 42 cale, ostatecznie 40
    12. Preferowana marka? Samsung ze wzgledu na mozliwosci odtwarzania wszystkiego z pendrive'a bez problemów
    13. Czego nie lubisz w telewizorach? zawodności i przykrych niespodzianek
    14. Jakie urządzenia będą podłączone? pendrive z filmami, dysk zewnetrzn, antena dvb-t
    15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 30% telewizji, 70% filmy z laptopa,
    16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? przeważnie na wprost, ale również z katów bocznych (w ww. tv obraz z kątów był wg mnie kiepski)
    17. Czy ważne jest wifi? NIE
    18. Czy będziesz korzystać z widgetów? NIE
    19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? NIE
    20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? moze być ale raczej nie jest wymagane
    22. Ma mieć 3D? nie
    23. Ma mieć slot na karty SD? nie
    24. Ma mieć tuner DVB-S? nie
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI: laptop; USB: pendrive/dysk
    26. Jaki masz sygnał? kablówka UPC, cyfrowy SD
    27. Ile programów HD? Ok 20
    28. Ma stać czy wisieć? stać
    29. Rozdzielczość? full hd
    30. DVB-T? raczej tak
    31. Na czym najbardziej Ci zależy? zaraz po niezawodności oraz ogólnej jakości obrazu: brak problemów z odtwarzaniem filmów z pendrive.
    32. Ile osób ogląda? 2-3
    33. Jaka klasa cenowa? do 2200zł,
    34. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? NIE
    35. Co chcemy, aby telewizor posiadał? brak specyficznych wymagań

• #2 18 Paź 2013 00:51
    IGS

Poziom 20  

30. DVB-T? raczej tak
    jaki ma sens telewizor bez tunera dvbt, ?
    skoro ma nie mieć dvbs to w zasadzie monitor by Państwu spełnił te i pozostałe wymienione wymagania
    w zasadzie ciężko nawet znaleźć odbiornik bez wielu cech które wymieniacie jako zbędne
    zresztą z autopsji wiem że też nie chciałem przed zakupem własnego tv miec połowy funkcji, nie da się:)
    poza tym po zakupie doceniłem ich posiadanie
    sugestia - może w ramach budżetu jak najbardziej wypasiony, telewizor kilka lat będzie w użytkowaniu, przykro będzie gdy zabraknie jakiejś funkcjonalności za dwa lata

co do preferencji z uwagi na użytkowanie laptop/telewizja zwrócicie uwagę na łatwość przełączania między urządzeniami, czytelność menu i udogodnienia np jak wspólna lista programów, możliwość odtwarzania strumienia z laptopa bez połączenia fizycznie kablem, od tak dla wygody

przy dziecku niebagatelna może też być jakość pilota i możliwość dokupienia po zbadaniu przez malucha

• #3 18 Paź 2013 01:25
    jaraspl
    Poziom 5  

OK - mój błąd z DVB-T. Oczywiście chcemy żeby było to w tv (w zasadzie chyba wszystkie to obsługują).

Wszystkie NIE które zaznaczyłem w ankiecie oznaczają, że nie jest to w 100% wymagane ale jak będzie to nic się nie stanie. Szukamy poprostu przyzwoitego telewizora 42 cale, który będzie miał dobrą jakość obrazu i będzie sobie radził z odczytem przez USB. Oczywiście wszelkie sugestie są mile widziane! :)

• #4 18 Paź 2013 10:43
    jacekRCA
    Poziom 25  

Obejrzyj te trzy telewizory Panasonic TX-L42E6E, LG 42LN575S i LG 42LA6130. W sieciach sklepów euro są dostępne. Z tych nowszych to już każdy ma ten standard odbierania telewizji naziemne. Ale w starszych może go nie być, więc koniecznie upewnij się jak coś będziesz jeszcze szukał. W euro jest zawsze ikonka z DVB-T.

• #5 18 Paź 2013 15:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 18 Paź 2013 16:18
    jaraspl
    Poziom 5  

Dzięki,

LOCO poleca 42ET60, jacek 42E6E. Niestety tylko ten drugi mieści się w budżecie... jaka jest różnica między tymi modelami? Czy 42E6E spełni moje wymagania?

• #8 18 Paź 2013 23:39
    jaraspl
    Poziom 5  

LOCO: dzieki, interesująca lektura :-)

ET60 kosztuje w okolicy 2600, więc to +400zł, a my niestety będziemy musieli wziąć coś tańszego, bo dodatkowo niezniszczalna gwarancja to +30% wartości sprzętu.

Pytanie tylko czy Panasonic TX-L42E6E czy może np. Philips 42PFL4208H(http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-42pfl4208h.bhtml) lub w ostateczności mniejszy samsung(http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40eh5300.bhtml). Za LG nie wiem czemu nie przepadam... może wcześniej się do tej marki jakoś zraziłem.

co byście panowie z tych trzech wybrali? Widzę że jest problem z dostępnością Panasonica w EuroRtvAgd więc poprosiłbym o wasze 2 typy...

• #9 19 Paź 2013 00:05
    Pete_O
    Poziom 31  

jaraspl napisał:
    Prosiłbym o radę - jaki TV zakupić z tych które są w ofercie sklepu EURO RTV AGD. Sklep ten wybraliśmy ze względu na to, że może dać rozszerzoną gwarancję która zabezpieczy sprzęt przed władowaniem kredki prosto w środek matrycy przez dziecko Wiem, że da się***taniej ale niestety gwarancja jest tu dość ważna... kosztuje to +30% ale nie ma wyjścia
    Wyjście jest. Akurat np. Panasonic TX-L42E6E w Euro mają strasznie drogo obecnie. I jeszcze taka duża opłata za wydłużenie gwarancji? Ździerstwo!
    A co np. z agito.pl? Tam też dają rozszerzoną gwarancję. Zresztą nie tylko tam, bo np. w morele.net również i w wielu innych sklepach też.
    Proszę zobaczyć: http://www.agito.pl/telewizor-panasonic-42-led-tx-l42e6e-405-688263.html
    - zakładka GWARANCJA. TX-L42E6E: tylko 1969zł + 431zł (pełna gwarancja 5-letnia rozszerzona) = 2400 zł. Duuuuużo taniej niż w Euro: 2199zł + 660zł = 2859zł!). Brałem u nich (znaczy się: w agito) miesiąc temu monitor - i też właśnie z opcją "5 lat pełnej wygody i spokoju". Żadnych kłopotów ani z obsługą i realizacją zamówienia, ani ze sprzętem.

• #10 20 Paź 2013 16:48
    brodziatko
    Poziom 12  

Odnosnie gwarancji,

chcialabym tylko zauwazyc ze istnieje opcja przedluzania i poszerzania gwarancji praktycznie w kazdym sklepie stacjonarnym i duzej czesci internetowych. Kwestia ceny tylko zostaje za taka usluge bo tu sie sklepy bardzo roznia. Prosze takze zwrocic uwage, ze niektory sklepy maja podpisana umowe z producentem i rozszerzenie gwarancji odnosi sie do producenckiej. W innych przypadkach sa to typowe, "zewnetrzne" ubezpieczenia dodatkowe, ktore mozna teoretycznie wykupic niezaleznie. Polecam warianty producenckie bo zawieraja bardzo wygodne i fajne rozwiazania.

Wiec gwarancja od uszkodzeń mechanicznych nie musi Was tak bardzo ograniczać tylko do Euro RTV Agd.

I ważna rzecz, nie wszyscy o tym wiedza, ale typowe warianty rozszerzonej gwarancji wcale nie oznaczają takiego spokojnego snu. Mowa jest bowiem w nich o możliwej i opłacalnej naprawie bądź zwrocie gotówki. Tylko ze wartość sprzętu już od 3eeciego roku po zakupie spada i nigdy nie otrzymamy pełnej kwoty zakupu. Sama rozważałam tak opcje i ja akurat wzięłam rozszerzona, ale jestem świadoma ze jak szlag trafi tv w 5 roku to dostane z prawie 3000 zl nieco ponad 1000. Gra jest wiec średnio sensowna, bo przecież producent tez nie naprawi tv jeśli koszt naprawy będzie prawie tyle wynosił co nowy. A jeśli naprawa drobna, to równie dobrze można samemu zapłacić bez wykupywania przedłużonej gwarancji.

To tak w kwestii rozwazan :)

• #12 22 Paź 2013 11:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme