Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mobilny zestaw nagłośnienia 2+2

Granat :) 18 Paź 2013 19:50 16818 28
  • Mobilny zestaw nagłośnienia 2+2

Witam,

Przedstawiam swoją wizję mobilnego zestawu nagłaśniającego z przeznaczeniem na małe imprezy, dla DJ'a i kapelki. Zestaw składa się z dwóch kolumn nadstawek, oraz dwóch basów. Do wszystkich kolumn użyto wysokich modeli głośników firmy B&C.

Nadstawka:
    układ głośników 12+1",
    efektywność 99dB@1W,
    impedancja znamionowa 8Ω,
    moc 460W,
    waga ~16kg,
    wymiary: szerokość 362\240, wysokość 499, głębokość 383 [mm].
    Mobilny zestaw nagłośnienia 2+2 Mobilny zestaw nagłośnienia 2+2

Bas:
    15" bass-reflex,
    efektywność 97dB@1W,
    impedancja znamionowa 8Ω,
    dolna granica częstotliwości 50Hz@-3dB,
    moc 550W,
    waga ~26kg,
    wymiary: szerokość 436, wysokość 516, głębokość 537[mm].

Wszystkie kolumny posiadają dwa równolegle połączone gniazda speakon, co pozwala łączyć je ze sobą na tym samym kanale wzmacniacza, np. w przypadku rozbudowy zestawu.
    Obudowy zostały polakierowane specjalnym kolorem warnexu na beżowo. Co moim zdaniem wygląda dość nietypowo i elegancko. ;)
    Niżej zamieszczam pomiary all-in-one.
    Dziura przy 160Hz to wpływ pomieszczenia podczas pomiaru.

Obecna cena tego zestawu to 5630zł.
    Pozdrawiam,
    KubaS.

Fajne!
  • #2 18 Paź 2013 21:59
    robson132
    Poziom 20  

Jak zobaczyłem ten zestaw to aż mnie zatkało, beż w połączeniu z czernią pięknie się prezentuje.Jeśli nadstawki ważą naprawdę 16kg to rewelacja.
    Suby na 15" pewnie trochę za słabe do tych nastawek ale na małych imprezach pewnie dadzą radę.
    Zostaje tylko pogratulować takiego pięknego zestawu.

• #3 18 Paź 2013 22:09
    Granat :)
    Poziom 34  

Cieszę się, że się podoba.
    O dziwo suby mnie miło zaskoczyły swoją efektywnością. Zastosowałem inny niż dotąd głośnik w obudowie ubr15(wersja E), który świetnie się sprawdził.
    Suby zasilane są ze wzmacniacza SynQ 3k6, 1100W przy 8omach, moc program. Nadstawki 'klipują' mniej-więcej równocześnie z subami. Choć nie ukrywam, że basu mogłoby być więcej, ale i tak jest bardzo przyzwoicie. Narzekać mogą jedynie ci co grają tłuste bity i lubią dużo więcej basu.
    Zawsze można dołożyć kolejne basy i podłączyć je krótkim kabelkiem do istniejących. Albo poprostu nie grać na full możliwości nadstawek :D

• #4 19 Paź 2013 04:31
    DJRadioActive
    Poziom 18  

Jaki podzial na zwrotnicy pomiędzy przetwornikami?

• #7 19 Paź 2013 15:50
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Wygląda cudownie, sądząc po kosztach przetworników brzmienie jest takie jak wygląd, gratuluje projektu i powodzenia w kolejnych ;)

• #8 19 Paź 2013 18:13
    DjMaciey
    Poziom 17  

A ja chyba wiem jaki na basie :) Robię wg twojego projektu i jak na razie bas bez lakieru wygląda identycznie (goła płyta mdf) :) Szkoda tylko, że nie pomyślałem o speakon, a zamiast tego montuje zwykły terminal...
    P.S. Wysokiej jakości głośniki, to i dobry kabel do tego basu by się przydał :D

• #9 19 Paź 2013 22:33
    Poziom 34  

Nie sądzę żebyś wiedział, ale możesz zgadywać. :)
    To wersja E, z głośnikiem którego normalnie nie ma w ofercie.
    Sklejka ma prawie taki sam kolor jak ten lakier, ale nie jest tak jednolita. Lakierować więc trzeba :D

• #10 20 Paź 2013 20:54
    arek59
    Poziom 29  

Wszystko ładnie i pomysłowo ale te kolumny zdaje mi się ze nadają się tylko na sam luksus. Bo jak będziemy brać na imprezki to brudnymi łapkami szybko pobrudzimy i po jakimś czasie już tak ładnie wyglądać nie będą :D

Moim zdaniem BR nie powinien być blisko driverów gdyż mogą zepsuć promieniowanie akustyczne drivera.

• #11 20 Paź 2013 22:04
    Poziom 34  

arek59 napisał:
    Moim zdaniem BR nie powinien być blisko driverów gdyż mogą zepsuć promieniowanie akustyczne drivera.

Nie sądzę. Masz jakieś dowody? :)

No z takimi kolumnami trzeba ostrożnie, pokrowce itd.

• #12 21 Paź 2013 00:35
    arek59
    Poziom 29  

Wokół BR powstają niekorzystne zawirowania fal zaburzające układ fal drivera, powstają nierówne pola promieniowania, pokręcenia fazowe itd.
    W praktyce u mnie sprawdzone i dzieje się tak przy większych mocach, w teorii nawet o tym gdzieś mi mówiono.

• #13 21 Paź 2013 02:04
    Poziom 34  

Zmierzyłeś to jakoś przynajmniej?
    Fale dźwiękowe przechodzą przez siebie bez naruszania się. Np. jak postawisz kolumny żeby jedna grała w jedną stronę, druga w drugą a drogi fal przecinały się, to interferencje wystąpią tylko w obszarze gdzie nakładają się dwie fale. Dalej będzie normalnie słychać to co gra każda z nich z osobna.

arek59 napisał:
    nierówne pola promieniowania, pokręcenia fazowe

???
    Może sprecyzuj o co dokładnie Ci chodzi, albo podaj odnośnik do materiałów o tym traktujących.
    Tymczasem odpiszę po Twojemu - ja niczego niepokojącego nie zaobserwowałem. To nie jest bas żeby wprowadzał aż takie turbulencje. Poza tym przekrój BR jest dość duży.

• #14 21 Paź 2013 02:15
    Świr
    Poziom 34  

arek59 napisał:
    Wokół BR powstają niekorzystne zawirowania fal zaburzające układ fal drivera, powstają nierówne pola promieniowania, pokręcenia fazowe itd.

Że co? Ja poproszę o wyjaśnienie tej teorii.

Granat - tak z czystej ciekawości - jakiego mikrofonu używałeś do zdjęcia charakterystyki paczki?

• #16 22 Paź 2013 11:04
    gwojtekg
    Poziom 14  

Piękne dzieło:) Ale osobiście chyba bym wybrał biały niż "brudny" biały;d Basy zasilane są z SynQ 3k6 a górki? Fajnie można zapakować do 4U 2 cyfry procek i terminale przyłączeniowe jak ma Damian:) i wtedy jest mega mobilnie:)
    Pozdrawiam:)

• #17 22 Paź 2013 21:05
    robson132
    Poziom 20  

Podobno ten SynQ 3k6 nie nadaje się do niczego innego niż basy. :D
    Tak na marginesie z ciekawości zapytam jak się spisuje ta końcówka w porównaniu ze zwykłymi w klasie AB/H z klasycznymi zasilaczami, SynQ 3k6 w zasilaczu ma transformator o tak śmiesznie małych rozmiarach że aż dziw że końcówka osiąga taką moc.

• #18 22 Paź 2013 23:30
    Poziom 34  

Na górki nie wiem. Ja na codzień używam innego zestawu.
    Co do SynQ, gra on podobnie jak ADS serii PLX, tyle że nie ma mocy muzycznej jak PLX. Znaczy to tyle że jeśli PLX ma 600W to 900W z synq jest mniej-więcej odpowiednikiem.
    Z lepszymi wzmacniaczami AB/H nie porównywałem.
    A transformator jest mały bo działa na wysokiej częstotliwości.

Dodano po 2 [minuty]:

Poza tym, wzmacniacze impulsowe są dosyć cwanie przemyślane. Konstruktorzy dobrze wiedzą że muzyka ma dużo niższy poziom mocy RMS niż szczytowej i korzystają z tych zależności.
    Takim wzmacniaczem nie pospawasz jak klasycznym, no ale nie do tego one służą :)

• #19 18 Gru 2013 01:26
    Poziom 34  

A oto czarna i nieco większa wersja nadstawek.
    Zmiany dotyczą:
    driver DE250 zamiast DE180,
    tuba ME45 zamiast ME20,
    regulowana flansza +/-18° zamiast stałej,
    inny kształt kraty,
    inne uchwyty,
    kolor. :)

• #20 18 Gru 2013 09:56
    gwojtekg
    Poziom 14  

Piękna bestia:) Ładna struktura, krata na front dopasowana, i mniej rzucające się w oczy uchwyty. Dla mnie bomba:) Kuba zastanawiam się tylko dlaczego Ty jeszcze nie dajesz swojego logo na front? W końcu już dużo sztuk puściłeś w świat:)

• #22 26 Gru 2013 11:18
    arek59
    Poziom 29  

Słuchałem wczoraj u kolegi ten basik, z takiego małego, lekkiego pudełka gada po prostu ładnie i dobrze :D
    Chyba się przesiądę z BTR118 na takie cudeńka :D
    Co sądzisz o plenerze tzn 4x tp118 kontra 6x tych powyższych basików?

• #23 26 Gru 2013 14:42
    Poziom 34  

A słuchałeś moich oryginalnych na głośnikach B&C czy kopii DIY na STX? :)
    Wiesz, takie basy są dość dobre do małych i średnich imprez zamkniętych (zależnie od ilości), wszędzie tam gdzie gra się popularną muzykę taneczną itp. z wyłączeniem tych klimatycznych imprez dubstepowych itp. Czyli tych na których stawiają 6 HF30 na stronę w niedużej piwnicy.

arek59 napisał:
    Co sądzisz o plenerze tzn 4x tp118 kontra 6x tych powyższych basików?

Można porównać. Napewno 15stki będą szybsze i nie będą buczeć.

• #26 28 Gru 2013 00:26
    arek59
    Poziom 29  

To prawda, sprawdzaliśmy stereo i mostek, na mostku lepiej gadało. Jakie ma parametry i moc ten nowy bas, to jest chyba UBR115 czy jakoś tak?
    Jak do kolegi przyjdą nowe sztuki, obsłuchamy i porównamy z BTR118 to być może zmienię moje basy na takie.

• #27 28 Gru 2013 00:37
    Poziom 34  

Subwoofer który miałeś okazje słuchać to mocniejsza i zarazem jeszcze mniejsza wersja, uBR15-c. Ma 1000W RMS, efektywność ~95dB, pasmo od 49Hz w górę dla spadku -3dB.
    Dla porównania, basy prezentowane w tym temacie są o 5cm większe na głębokość, mają 550W, 97dB efektywności i pasmo od 46Hz na -3dB.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme