X

Renault Scenic 2 1.6 16v - Nie odpala , rozrusznik nie kręci.

19 Oct 2013 06:44 BAbaxjack
  • #1 19 Oct 2013 06:44
    baxjack
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam problem ze Scenikiem z2003 r. Po zimnej nocy nie chce odpalać, a mianowicie po wciśnięciu przycisku start zapalają się kontrolki , gasną, ciśnienie oleju w normie słychać jakby przekaźniki do startu wspomaganie działa , a rozrusznik nie kręci .Po odpaleniu z popychu i przejechaniu paru kilometrów odpala normalnie z rozrusznika.Po około pòł godziny jak postoji przy odpalaniu słychać dziwny dźwięk jakby chrobot, trudno mi to opisać.Jak go zgasze i odpale to odpala ciszej.Dodam , że wcześniej nie odpalałna zimnym silniku po 2 , 3 razie chyba , że podggazowałem.Na komputerze u znajomego mechanika było trochę błędów , ale to stare historie nie wykasowane wcześniej. Miał już ktoś taki problem ? Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    #2 19 Oct 2013 07:16
    emeryt2
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Co już sam sprawdziłeś?
    Jakiej kondycji jest akumulator ? jakie jest ładowanie? jaki jest spadek napięcie przy próbie uruchomienia? na krótko rozrusznik kręci?jaki jest stan klem akumulatorowych?
  • Helpful post
    #3 19 Oct 2013 08:15
    jokerro
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Posprawdzac wszystkie podstawy zanim zaczniesz wydawac gore pieniedzy jak robi wiekszosc we walsnym zakresie co czyta na forach.Np.tak jak kolega wyzej sie wypowiedział.
  • #4 19 Oct 2013 12:05
    baxjack
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Gdy pierwszy raz wystąpiła taka sytuacja to posprawdzałem :
    Akumulator-napięcie dobre i trzyma , spadek w normie , ładowanie też.Klemy czyste i dobrze dokręcone. Wszystkie masy posprawdzałem .Przy rozruszniku prądowy był mało dokręcony i to zostało poprawione.Na krótko nie był podłanczany, więc będę musiał go wyciągnąć i sprawdzić. A z tych starych błędów to pamiętam coś o pedale gazu i kole zmiennych faz rozrządu. Dodam też , że około miesiąca temu założyłem instalacje lpg.
  • Helpful post
    #5 19 Oct 2013 12:43
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    baxjack wrote:
    Akumulator-napięcie dobre

Czyli jakie?

baxjack wrote:
    dobre i trzyma

Co trzyma i ile?

baxjack wrote:
    spadek w normie

Czyli ile?

baxjack wrote:
    ładowanie też

Czyli ile?

baxjack wrote:
    Wszystkie masy posprawdzałem

Ja wiem gdzie są wszystkie, teraz Ty mi powiedz gdzie one są.

baxjack wrote:
    ciśnienie oleju w normie

Auto nie odpala, więc jak stwierdzasz że ciśnienie oleju "w normie"? Wiesz jaka jest norma? Wiesz jak się sprawdza ciśnienie oleju?
  • #6 19 Oct 2013 14:23
    baxjack
    Level 6  
    Na wyświetlaczu pokazuje ,, olliepile correct" , ale to może być poziom (sorry) , a jeśli chodzi o napięcia to:
    12, 5 v spoczynek
    14, 5 v ładowanie (włączone światła , radio , klima)
    9, 8 v rozruch , ale na uniwersalnym mierniku może być niedokładnie , a oscyloskopu brak.
    Co do mas to sprawdziłem przy akumulatorze wszystkie przewody , przy silniku i rozruszniku.
    Jeśli wiesz co jeszcze mogę sprawdzić to napisz .
  • Helpful post
    #7 19 Oct 2013 15:03
    Przemo9826
    Helpful post? (-1)
    No i trzeba było tak od razu.

baxjack wrote:
    .Po około pòł godziny jak postoji przy odpalaniu słychać dziwny dźwięk jakby chrobot, trudno mi to opisać.Jak go zgasze i odpale to odpala ciszej.

baxjack wrote:
    Przy rozruszniku prądowy był mało dokręcony i to zostało poprawione.

baxjack wrote:
    Po odpaleniu z popychu

Dlatego ja bym zainteresował się rozrusznikiem. Najpierw sprawdź klemę plusową czyli te duże bezpieczniki, ciągłość przewodzenia przewodu "sterującego" włączenie rozrusznika (wychodzi z modułu w czarnej skrzynce koło akumulatora, chyba biały), gdy znajdziesz ten przewód, w momencie kiedy auto nie chce odpalić podaj tam plus.
  • #8 19 Oct 2013 18:57
    baxjack
    Level 6  
    Znalazłem biały przewód wychodzący i próba nic nie dała. Odpaliłem na pchanego i wróciłem do domu.
    Pod domem odpalał raz za razem.Zobacze rano , ale obawiam się tego samego. Może jakiś przekaźnik poleciał.W poniedziałek podjade do mechanika i jeszcze raz poszukamy.Napewno wyciągne rozrusznik , sprawdze przewody i moduł sterowania.Jakieś inne sugestie , bo nie wiem co jeszcze może powodować taką awarie.Dziwi mnie to , że później odpala normalnie , ale jakby ciszej.
  • Helpful post
    #9 19 Oct 2013 19:01
    Przemo9826
    Helpful post? (0)
    baxjack wrote:
    Znalazłem biały przewód wychodzący i próba nic nie dała

Jeśli to na pewno przewód od rozrusznika, to rozrusznik do wyjęcia i elektromagnes trzeba sprawdzić.
  • #10 19 Oct 2013 20:04
    baxjack
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Tak jak pisałem rozrusznik będzie wyciągnięty i sprawdzony , a biały dość gruby przewód wychodzł z kostki razem z trzema innmi i wychodził dołem razem z czerwonymi .Był tylko jeden taki , bo inne są z kolorami i cienkie. Nad nim jest duża biała kostka. Zastanawiam się czy gazownik mi czegoś nie odwalił , bo zaczeło się tak dziać po jakiś 2 tygodniach od założenia.
  • #11 22 Jan 2014 18:20
    baxjack
    Level 6  
    Sory ,że nie odpowiadałem temacie , ale po kolei. Rozrusznik był wyjęty i sprawdzony całkowicie i nic się nie działo , aż do wczoraj kiedy stało się to samo , czyli start i cisza pod maską. Rozrusznik znowu na warsztat i dopiero została odkryta przyczyna , a był nią włącznik rozrusznika,który się spalił.Pierwszym razem tego nie znalazł ,bo na krótko normalnie kręcił.Dzięki wszystkim za pomoc , a Przemo9826 szczególnie .

Dodano po 1 [minuty]:

Temat zamknięty.
  Search 4 million + Products
Browse Products