X

Lenovo 580 - Nie ładuje baterii

21 Oct 2013 23:03 OLOlaa17
  • #1 21 Oct 2013 23:03
    Olaa17
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Przeczytałam kilka tematów podobnych, ale w każdym było trochę inaczej. Mam problem z baterią. Bateria była 100%, wyłączam komputer na noc. Rano włączony na baterii, trochę pochodził, spadło do kilkudziesięciu procent, podłączam do ładowarki i niemiła niespodzianka - bateria się naładowała tylko do 60%. Status "podłączony, ładuje", ale procent naładowania nie rośnie. No to google i szukam rozwiązania, kilka tematów na elektrodzie. Ktoś pisał, żeby spróbować ją trochę rozładować. Więc rozładowuje do 30%, podłączam do ładowania, pasek od ładowania na tej baterii Windows się rusza, dociera do 33% i staje. Dalej jest, że "podłączony, ładuje" ale nie idzie dalej. To rozładowuje baterię do końca, laptop się wyłącza. Podłączam ładowanie na wyłączonym laptopie, dioda z przodu świeci się na pomarańczowo i mruga co około 3 sekundy, czyli się ładuje. Komputer stoi tak godzine, w końcu włączam i niestety teraz naładowało tylko do 5%. I jak wyżej, status "podłączony, ładuje" ale pasek na baterii stoi :(

Co może być tutaj problemem? Można jakoś to sprawdzić? Komputer jest dwumiesięczny, mało używany :(
  • #2 22 Oct 2013 02:01
    liteon250
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Jezeli laptop ma dwa miesiace , Nie ma co kombinowac. Oddaj na gwarancje tam powinni rozwiazac problem
  • #3 22 Oct 2013 02:44
    809888
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Czy laptopa kupiłeś z windowsem czy sam instalowałeś? Jeżeli z windowsem to gwarancja, jeżeli sam instalowałeś to zainstaluj jeszcze raz, najlepiej z oryginalnego nośnika albo z porządnie wykonanej kopii o ile posiadasz oryginał. U mnie pomogło bo okazało się że kopia którą miałem miała jakieś błędy. Po zainstalowaniu oryginalnej ósemki problem znikł. Jeśli to nie pomoże, to w ramach gwarancji serwis, wymiana, zwrot kasy czy cokolwiek abyś rozwiązał swój problem. Pozdrawiam
  • #4 22 Oct 2013 08:46
    Olaa17
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Był zainstalowany, czy orginalny, tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak. Kupowany w małym sklepie, więc można się wszystkiego spodziewać... Ale czy tu może być problem z Windowsem jak na wyłączonym komputerze też się nie ładuje bateria?
  • #5 22 Oct 2013 16:21
    809888
    Removed  
    Helpful post? (0)
    .
    Olaa17 wrote:
    Ale czy tu może być problem z Windowsem jak na wyłączonym komputerze też się nie ładuje bateria?
    Sorki, późno było i nie doczytałem się tego. Nie zastanawiałbym się co się dzieje tylko poszedłbym do tego sklepu i przedstawił problem. 2 miesięczny laptop nie ma prawa się tak zachowywać. Masz chyba swoje prawa jako konsument. Idź i przedstaw problem. Niech oni się martwią a im dłużej będziesz czekał i kombinował tym większą dajesz im możliwość aby się wykręcili i powiedzieli"trzeba było nie grzebać i przyjść wcześniej, teraz to pana wina" .
  • #6 22 Oct 2013 19:01
    Olaa17
    Level 2  
    A można jakoś ocenić czy problem jest w uszkodzonej baterii czy w laptopie?
  • #7 22 Oct 2013 19:16
    MESSIAH :)
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Może bateria jest wypięta i należy ją wyjąć i włożyć ponownie.
  • #8 22 Oct 2013 20:10
    Olaa17
    Level 2  
    Wyciągałam baterię i naprawiałam "na Polaka" :) nic z tego..
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products