X

audi 80 b4 nie działa na benzynie

26 Oct 2013 18:45 STstacho20
  • #1 26 Oct 2013 18:45
    stacho20
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    witam. posiadam audi 80 b4 2.0L 90KM jest na pojedynczym wtrysku i podczas robienia remontu samochód nie pracuje na benzynie, ładnie odpala ale jak by nie dostawał paliwa i gaśnie a na gazie pracuje dobrze.
    Zauważyłem że jest nie podpięty jeden przewód i nie wiem gdzie on ma być.
    Ów przewód znajduje sie pod filtrem powietrza obok gaźnika/wtrysku
    proszę mi wytłumaczyć tylko tak szczegółowo (jak dziecku) bo nie jestem aż tak dobry w te klocki
  • #2 26 Oct 2013 18:53
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Ale to jest jakaś indywidualna radosna twórczość. To jest uniwersalna końcówka zaciśnięta przez kogoś i po niej nie dojdziesz, co to za przewód i za co odpowiada. Sprawdź, dokąd biegnie i czy nie łączy się z jakimś oryginalnym . Zresztą, dwa są takie. Nie powinien iść, tak jak ten połączony, do tego czarnego "dynksu"?
    Co obejmuje ten remont?
  • #3 26 Oct 2013 19:45
    stacho20
    Level 4  
    Topic author Helpful post? (0)
    regeneracja głowicy, pierścienie, panewki, uszczelka pod głowicą i + inne uszczelki
  • #4 26 Oct 2013 20:23
    ociz
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Radosna twórczość gazowników i ich podpięcie sondy lambda do jakiegoś emulatora.
  • #5 26 Oct 2013 20:35
    stacho20
    Level 4  
    ale na gazie pracuje dobrze, patrzyłem też pompę paliwa, paliwo podawała
    PS.(jak pozyskać punkty?)
  • #6 26 Oct 2013 20:42
    Pokey
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    To rzeczywiście może być od sondy lambda. Przy instalacji gazowej jej obwód jest przerywany i puszczony przez sterownik od gazu. Szukaj gdzieś koło tego sterownika gazu. Na benzynie stycznik w tym sterowniku puszcza sygnał bezpośrednio z sondy lambda (zwiera te przerwane kable) a na gazie wysyła tam emulowany sygnał sondy lambda. Ale nie sądzę, żeby przez to nie chciał wogóle jechać na benzynie. U mnie przy braku tego sygnału silnik chodzi na benzynie, ale kiepsko... dostaje za dużo benzyny, zaczyna kopcić z wydechu, słabo ciągnie. Ale ja mam ten silnik 115KM na wielopunkcie, Twój może się inaczej zachowywać.
  • #7 18 Jan 2014 15:18
    stacho20
    Level 4  
    Już doszedłem o co chodziło. Administrator może już zamknąć ten post
  • #8 29 Jan 2014 00:21
    Pokey
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Skoro doszedłeś o co chodziło to napisz tu. Co z tego, że post będzie zamknięty, skoro temat pozostanie otwarty.
  • #9 01 Feb 2014 11:33
    stacho20
    Level 4  
    Był to błąd komputera sterującego wtryskiem wystarczyło odłączyć akumulator i włączyć np. światła tak aby w wyzerować z prądu całą elektrykę i pozostawić go przez pewien czas. Ja tego nie zrobiłem i prawdopodobnie w kondensatorach pozostał prąd przez co komputer utrzymał błąd.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products