X

Citroen C5 - demontaż deski rozdzielczej i dostęp do nagrzewnicy

pkurek 28 Oct 2013 11:51
  • #1 28 Oct 2013 11:51
    pkurek
    Level 2  
    Helpful post? (+3)
    Witajcie, szukam porad dot. demontażu deski rozdzielczej w Citroenie C5 (MK II). Kilka osób pisało na forum, że można to zrobić samemu (http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1870087&mark=topic&sid=88fec49c7d04bfa6ec4f427726bda513)

Byłbym wdzięczny za dodatkowe rady, a zwłaszcza za jakieś schematy lub zdjęcia zanim sam zabiorę się do roboty.

Moim celem jest wymiana klapki mieszalnika powietrza w nagrzewnicy.

Pozdr
  • #2 06 Nov 2013 00:02
    benedek
    Level 9  
    Helpful post? (+4)
    dołącz zdjęcie deski- jesli jest taka jak w mk1 to masz po klopocie,kłopot to ta klapka mieszalnika ale można to zrobic bez demontazu mieszalnika.
  • #3 06 Nov 2013 11:39
    pkurek
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zdjęcie mojej deski w załączniku. Niestety nie mogłem wstawić go przez obrazki.elektroda.pl.
    Dodam, że mam uszkodzoną klapke po stronie kierowcy.

Widziałem na youtubie filmik dla Peugot 407 w którym nie demontowano deski rozdzielczej tylko rozcinano obudowę mieszalnika i wymieniano klapkę. Mam pewne wątpliwości co do takiego rozwiazania. Niestety nie mogę odnaleźć tego filmiku.

Znalazłem też dobry film dot. demontażu deski w w Peugot 406. Mam nadzieję, że w Citroenie C5 wyglądałoby to poodbnie.
    http://www.youtube.com/watch?v=4nf4fNQ3hKM

Są też dobre zdjęcia rozebranej deski oraz nagrzewnicy dla C5.
    http://www.jumep.com/c5/klima-c52/

Dodano po 6 [minuty]:

Nadal nie mogę wstawić obrazku do posta więc wstawiam link do zdjęcia takiej samej deski z internetu.

deska
  • #4 07 Nov 2013 07:53
    benedek
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    deska taka sama jak mk1,różnica to radio i panel sterowania klimą (myślę że to nie problem)przygotuj sobie narzędzia-komplet torx,jak najmniejsza wiertarko-wkrętarka,nitownica=nity,mała latarka+lusterko,śrubokrety +duży płaski(do zaczepu poduszki),musisz mieć kogoś do pomocy aby odsunąć deskę bo narobisz sobie tylko wydatków
  • #5 07 Nov 2013 08:13
    benedek
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    uzbrój się w cierpliwość muszę odszukać instrukcje i schematy,a to niełatwe-pamiętaj że najważniejszą czynnoscią zanim weżmiesz się do roboty to ODŁĄCZENIE OGNIWA!!!!!
  • #6 07 Nov 2013 21:02
    benedek
    Level 9  
    Helpful post? (+2)
    MkI - Demontaż Poduszki Powietrznej Kierowcy
  • #7 07 Nov 2013 21:04
    benedek
    Level 9  
    Helpful post? (+3)
    MkI - Demontaż Panelu Środkowego
  • #8 07 Nov 2013 21:05
    benedek
    Level 9  
    Helpful post? (+3)
    MkI - Demontaż Deski Krok Po Kroku!
  • #9 07 Nov 2013 21:20
    benedek
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Z narzędzi będą jeszcze potrzebne obcinaczki Boczne ,Wiertło do rozwiercania Nitów ,Klucze płaskie i GDor z grzechotką.
    Jeżeli będzie mało miejsca na ściągnięcie Deski trzeba zdemontować przełącznik zespolony świateł w całości lub pojedynczo-z rozwagą i cierpliwością ,jest to do wykonania (wiem sam demontowałem). Jeżeli boisz się kolorów wtyczek i kabli oznacz taśmą i opisz lub rób zdjęcia.
    NIC NA SIŁĘ!!

Dodano po 2 [minuty]:

Napisz jaką masz Klimatyzację? Manual czy Automat? I jakie są zamontowane rotomotory? - Może nie trzeba będzie wymieniać klapki Mieszalnika .

Dodano po 4 [minuty]:

MkI i podejrzewam że MkII również nie ma wykręcanej gałki zmiany biegów!
    Gałka w MkI jest wciskana.
  • #10 11 Nov 2013 20:32
    pkurek
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję. Muszę się przegryźć przez te rysunki, a zwłaszcza ten dot. demontażu deski zanim będę miał dalsze, sensowne pytania.
  • #11 22 Nov 2013 13:00
    Gregl2000
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    benedek wrote:
    dołącz zdjęcie deski- jesli jest taka jak w mk1 to masz po klopocie,kłopot to ta klapka mieszalnika ale można to zrobic bez demontazu mieszalnika.

ja mam MK1 i ten sam problem - mógłbyś napisać jak to zrobić bez demontażu deski ?
  • #12 20 Apr 2014 21:58
    james000000
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    benedek wrote:

Napisz jaką masz Klimatyzację? Manual czy Automat? I jakie są zamontowane rotomotory? - Może nie trzeba będzie wymieniać klapki Mieszalnika .

Witam wszystkich.

Właśnie szukam informacji o demontażu deski rozdizelczej - w moim citroenie c5 FL z 2006 leci tylko chłodne powietrze. Motoreduktor został sprawdzony jest sprawny. Pozostaje mi więc chyba tylko sprawdzenie klapek.

Zainteresował mnie twój wpis bendek o tym że może nie trzeba będzie wymieniać klap mieszalnika - co przez to rozumiesz?

Ja posiadam klimatyzację jednostrefową z ustawieniem wymaganej temperatury (podejrzewam przez to że to automat), a mototreduktory od kierunku nawiewu i temperatury są tuż obok siebie po stronie kierowcy.
  • #13 30 Apr 2014 22:04
    bocian105
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Nie ma takiej możliwości, trzeba zobaczyć na czym to polega to się wam rozjaśni zakres tej operacji.
    PS. Chyba, że macie mechanika-ginekologa to może sobie poradzi :)
  Search 4 million + Products
Browse Products