Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub Stx 22-120-8 SC "Pimp my SubWooFer"

bubii 19 Mar 2005 12:24 10545 29
  • Moj pierwsza konstrukcja
    wiec:
    Glosnik:
    padlo na Stx 22-120-8 SC
    Parametry dostpne sa: http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=48

Obudowa:
    Chcialem zeby sub nie byl za duzy, obudowa ma 30,5 litra bass reflex (br 70mm x 320mm) (laczylem z rurka pcv).
    wykonana z plyty wiorowej 18mm zakupionej w obi, wykonczenie fornir
    Lakier najtanszy z polyskiem marki obi.de
    - NIe wytlumilem suba
    - Kleilem wikolem
    - skrecalem wkretami do drewna, a pozniej na to masa szpachlowa do drewna.
    - od srodka uszczelnialem silikonem
    Naped: chwilowo wieza aiwa, ale sie to zmieni na wzmacniacz TDA7294 z filtrem dolnoprzepustowym.
    Wrazenia: Jest to moj pierwszy sub wlasniej roboty, dzwiek podba mi sie bardzo, schodzi dosc gleboko

Teoretyczne osiągi:
    Fb 31,56 Hz
    F3 40,75 Hz

Ile wszystko kosztowalo?

Plyta wiorowa 18mm - 14zl
    Wkrety - 10zl
    Glosnik 35zl + terminal 4.60zl + kolce 18 z wysylka = 77.60 zl
    Fornir 38zl
    Masa szpachlowa do drewna 14zl
    Silikon okolo 15zl
    Klej wikolowy (8 tubek x 3zl) 24z³
    Lakier 22z³
    Pedzel do lakieru 6zl
    Papier scierny 10zl
    Bass reflex 10zl (z wysylka)
    Kabel audio 20zl
    =
    okolo = 260.60zl - 270zl

Wymiary:
    Foty:
    Wiecej info: http://www.baz.iserwer.net/subwoofer/fotki/

Fajne!
  • #2 19 Mar 2005 19:26
    DJ_Czyżyk
    Poziom 18  

No, no! Ładnie, mnie się podoba! Tylko szczerze drogo Cię to wyszło, qrcze głośnik niby 35 zeta, a subik 270???!!!??? Jeeeej!!! :(

• #3 19 Mar 2005 21:57
    bubii
    Poziom 10  

dzieki :) drogo hmm teraz powstaje identyczny dla sasiada, zamknie sie w kwocie 160zl, podalem koszty jak by ktos niemial doslownie nic, koszt moj wyniosl kolo + - 200zl, bo czesc materialow juz mialem w domu. dodam jeszcze ze mocno wali , :) na klatce czuc na podlodze i scianach jak gra ;)

• #4 20 Mar 2005 10:25
    djbolo
    Poziom 31  

Jak widzicie, koszt subwoofera to nie tylko glosnik + pare zlotych na reszte. Ta reszta potrafi czasem bardzo przewyzszyc koszt samego glosnika. I nie ma co tutaj zalowac kasy, bo od tego zalezy w jakim stopniu nasz twór bedzie cieszyl oczy :) Te koszty moga byc bardzo rozne w zaleznosci od wykonczenia jak i wielkosci. Typowo zawieraja sie w przedziale od 100 do 400zl dla porzadnych subwooferow. Oczywiscie mozna taniej, lecz tutaj spelnia sie zasada: taniej-gorzej...

• #5 20 Mar 2005 10:58
    Uzytkownik
    Poziom 16  

Witam,

No niestety tak jest na tym swiecie :(. Naszczescie mamy polskiego STXa i nie musimy wywalac kasy naglosniki :D. Tez zrobilem na STXach suba, niedlugo zamieszcze go w dziale DIY.

POZdrawiam

• #6 20 Mar 2005 11:40
    mr_pablo
    Poziom 10  

Zrobił bym taki sam :) tylko pytanie moje jest takie. jak go podłącze do Radmora 5412? niby mam dwa dodatkowe wyjścia na kolumny, ale jak to podłączyć? pod wyjscie jednego głosnika czy jak? :( Sub by sie przydał bo mam Tonsil Samba 250 i mają baaardzo mało basu, a nie lubie kręcic optecjometrami na max bass bozniekrztałca strasznie tez i średnie :(

A Twoj projekcik podoba mi sie.. dlatego chce zrobić podobny :D

Pozdro :)

• #7 20 Mar 2005 12:11
    djbolo
    Poziom 31  

:arrow: mr_pablo - a moze zrob na dwoch glosnikach, ktore bys podlaczyl pod przednie wyjscia. A te kolumny ktore juz masz, pod tylnie wyjscia...

• #8 20 Mar 2005 12:31
    mr_pablo
    Poziom 10  

ale na dwoch tzn. dwie oddzielne skrzynie? czy dwa głosniki w jednej skrzyni? i czemu pod przednie suba? bo przednie są mocniejsze wyjscia jesli sie nie myle?

• #9 20 Mar 2005 12:54
    djbolo
    Poziom 31  

No wlasnie, dlatego pod przednie bo jest wieksza moc. Co do suba to mozesz umiescic obydwa glosniki w jednej skrzyni.

• #10 20 Mar 2005 13:20
    mr_pablo
    Poziom 10  

Acha rozumiem :) Tylko ze to będzie ogromna skrzynia :( bo musze ją dwa razy większą zrobić. A czy trzeba jakieś filtry, czy cokolwiek podłączac czy bezpośrednio głośnik sie podłącza do wzmacniacza?

A nie moge jednego suba podłączyc do np. lewego przodu a prawy zostawić wolny? (koszt byłby o połowę mniejszy ;))

• #11 20 Mar 2005 14:47
    linx
    Poziom 21  

Możesz ale będziesz miał mniejszy power.

• #12 20 Mar 2005 15:36
    kiepol
    Poziom 16  

Hmmm.. A ja szczerze powiem, że jakos mi się nie bardzo podoba, teen fornir.... hmmm... jakoś dziwnie wygląda, tak jakby był czyms ubrudzony, albo nie wiem... W każdym bądź razie nie bardzo..., ale to może wina jest jakości zdjęć :/

Pozdrawaim

• #13 20 Mar 2005 16:38
    bubii
    Poziom 10  

kiepol napisał:
    Hmmm.. A ja szczerze powiem, że jakos mi się nie bardzo podoba, teen fornir.... hmmm... jakoś dziwnie wygląda, tak jakby był czyms ubrudzony, albo nie wiem... W każdym bądź razie nie bardzo..., ale to może wina jest jakości zdjęć :/

Pozdrawaim

bo fornir specjalnie przypalalem zeby taki efekt byl ;-)

• #14 20 Mar 2005 20:46
    mr_pablo
    Poziom 10  

ale mniejszy power bo jeden sub czy mniejszy power bo tylko jedno podlaczone pod wzmaka i czy nie zniszczy to wzmaka jak jeden kanal bedzie gral a drugi nie?

• #15 20 Mar 2005 21:04
    Rocky Horror
    Poziom 30  

mr_pablo napisał:
    bo przednie są mocniejsze wyjscia jesli się nie myle?

djbolo napisał:
    No wlasnie, dlatego pod przednie bo jest wieksza moc

Totalne bzdury.

Na obie pary wyjść Radmora 5412, A i B, przy założeniu obciążenia takimi samymi impedancjami, przypada jednakowa moc. Z resztą zastosowane tam rozwiązanie, to nic innego jak równoległe przyłączanie kolejnych par kolumn do normalnego stereofonicznego wzmacniacza...
    Krótko mówiąc zasadniczo nie ma znaczenia czy kolumny są podłączone pod wyjście A, czy B - I tak są podłączane do tego samego układu wzmacniacza mocy.
    Jeśli trudno uwierzyć, proponuję zapoznać się ze schematem.

Jeżeli już koniecznie potrzebny jest sub, to najlepszym wyjściem byłoby zastosowanie dwóch sztuk, podłączonych niezależnie do lewego i prawego kanału. Przy czym nie mniej niż 8-omowych!

PS:
    Do autora
    Pimp, z ang. - sutener, lub alfons.
    Co oznacza wyrażenie "Pimp my subwoofer"?
    A fornir faktycznie wygląda jak przypalony :wink: . Trochę mało estetyczne jak na mój gust, chociaż też zdjęcia trochę mało wyraźne...

• #16 21 Mar 2005 00:38
    nekri
    Poziom 19  

sorki ze sie wtronce... konstrukcja super własnie bede robił tylko mam jedą małą uwage na swojej stronie podałeś wymiary wyciętych płyt... i nie dają mi spokoju boki piszesz:

wymiary scianek:
    - Gora i dol: 360 mm x 310 mm | 3x (2x na dol)
    - Boki: 430 mm x 310 mm | 2x
    - Przod i tyl: 275 mm x 31 mm | 2x

dlaczego dół x2 na fotkach tego nie ma?
    no i boki nie powinno byc 360x310.. przeciez bedzie wystawać zgory dzieki za odpowiedz...

• #17 21 Mar 2005 07:28
    bubii
    Poziom 10  

nekri napisał:
    sorki ze się wtronce... konstrukcja super własnie bede robił tylko mam jedą małą uwage na swojej stronie podałeś wymiary wyciętych płyt... i nie dają mi spokoju boki piszesz:

wymiary scianek:
    - Gora i dol: 360 mm x 310 mm | 3x (2x na dol)
    - Boki: 430 mm x 310 mm | 2x
    - Przod i tyl: 275 mm x 310 mm | 2x

dlaczego dół x2 na fotkach tego nie ma?
    no i boki nie powinno byc 360x310.. przeciez bedzie wystawać zgory dzieki za odpowiedz...

Sub Stx 22-120-8 SC "Pimp my SubWooFer"<== 2x dol
    widac, poniewaz kolce by sie za gleboko wbily , i przebily by plyte za bardzo

• #18 22 Mar 2005 23:47
    bprzem
    Poziom 18  

->Rocky Horror
    Pimp my subwoofer to chyba jest nawiązanie do programu prowadzonego przez Xzibit'a: "Pimp my ride" ;)
    Chodzi o to ze znajdują kogoś z samochodem ktory nie powinien nosic nazwy "samochod" i przerabiaja na cos, co ladnie wyglada ;>

• #19 21 Sie 2005 23:04
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Rocky Horror napisał:
    [
    PS:
    Do autora
    Pimp, z ang. - sutener, lub alfons.
    Co oznacza wyrażenie "Pimp my subwoofer"?

Moze nie autor, ale chyba rozumiem o co chodzi :). Najprosciej mówiac pimp to także odpicować (coś - zazwyczaj samochód, mieszkanie etc). Czyli zrobić na wysoki standard, ociekające bogactwem etc etc. Wyraz pochodzi własnie od bogatych sutenerów i ich stylu obnoszenia sie z bizuterią, drogimi ciuchami, futrami i samochodami.

• #20 22 Sie 2005 22:43
    Alexik85
    Poziom 10  

Uzytkownik napisał:
    Witam,

Naszczescie mamy polskiego STXa i nie musimy wywalac kasy naglosniki :D.

Dobre hehe co z tego ze mamy stx jak do niczego sie nie nadaja. (pomijajac 2 moze 3 modele). Tu wychodzi cena/jakosc a moze brak jakosci

• #21 23 Sie 2005 11:49
    kerry
    Poziom 14  

Alexik85 napisał:
    Uzytkownik napisał:
    Witam,

Naszczescie mamy polskiego STXa i nie musimy wywalac kasy naglosniki :D.

Dobre hehe co z tego ze mamy stx jak do niczego się nie nadaja. (pomijajac 2 moze 3 modele). Tu wychodzi cena/jakosc a moze brak jakosci

Masz jakieś doświadczenie z STX czy piszesz ot tak sobie? Na razie widzę, że jesteś na etapie suba na Boshmannie a naskakujesz na głośniki STX :D:D Słuchałeś ich? Montowałeś? Porównywałeś z innymi?

• #22 23 Sie 2005 14:16
    Alexik85
    Poziom 10  

kerry
    tak zabys wiedzial ze mialem do czynienia z kilkoma produktami tej firmy i jestem zdania ze sa do bani ( pomijajac kilka modeli)
    Dla Twojej info ten boschmann to alx122-sp poczytaj o nim a przekonasz sie ze stx nie ma porowniania. a wlasciwie to kup przetestuj i stwierdz a potem pogadamy ! Jestes kolejnym miskiem ktory slyszac o firmie boschamnn od kolegow uwaza ze to dno. jak napisalem wyzej kup i przetestuj !

Pozdrawiam

• #23 24 Sie 2005 08:02
    kerry
    Poziom 14  

"Jeden Boshmann nie czyni wiosny" :) To że trafiłeś na jeden z niewielu produktów tej "firmy" który gra w miarę, nie stanowi jeszcze podstawy do krytykowania innych głośników. Napisz co takiego złego jest w STX-ach a nie ograniczaj się się do zwrotu "są do bani". A co do "kolejnego miśka" to jakoś więcej osób na forum proponuje STX niż Boshmanna - oni też "tylko słyszeli że B.... jest dno" i się mylą proponując STX ? :)

• #24 24 Sie 2005 16:20
    Alexik85
    Poziom 10  

Nie trafilem na Boschmanna przypadkiem tylko go celowo wybralem. W przedziale cenowym w ktorym znajduje sie alx122-sp trudno dostac cos o wiekszej mocy jakosci wykonania i odsluchu. Nie zachwalam firmy boschmann! tylko Ty skrytykowales mnie mowiac "jestes na etapie suba na boschmannie". Ludzie nie proponuja boschmannow bo wiekszosc ich produktow nie jest godnych polecenia za wyjatkiem ( alx122-sp)
    A co do stx to zworc uwage ze kazdy kto je bierze za glowne kryterium stawia cene. Ludzie je kupuja bo sa tanie. ale wlasnie przez to ze sa tanie nie zachwycaja jakoscia. Wedlug mnie wady STX spl i ogolne wrazenia odsluchowe . Poczytaj dokladnie a przekonasz sie ze ludzie proponuja tylko wybrane modele stx glownie glosniki niskotonowe od 30 cm. ( tak jak napisalem "wybrane 2 moze 3 modele). Mialem takze ten model stx ktory jest w temacie i nie zachwycil mnie niczym szczegolnym.

A tak wogole to nie sadze zeby forum bylo odpowiednim miejscem na jakies klotnie. Mowiac o stx nie chcialem nikogo urazic. wyrazilem tylko swoja skromna opinie. Takze mysle ze nie powinienes byl sie poczuc dotkniety tym co napisalem. Jezeli tak to przepraszam :D

Pozdrawiam

• #25 24 Sie 2005 20:40
    kerry
    Poziom 14  

:) I to mi się podoba, nie każdy jest tak pokojowo nastawiony :) Wiadomo, że każda firma ma lepsze i gorsze produkty. Chodziło mi jedynie o to, że krytykując coś dobrze jest podać argumenty, co niniejszym uczyniłeś:) I faktycznie zaśmieciliśmy komuś temat:)

• #26 25 Sie 2005 14:33
    Logan
    Poziom 30  

Alexik85 napisał:
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Cytat z regulaminu:

Cytat:
    Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone:
    pisanie postów niezwiązanych z tematem np. głupie pytania, docinki i uśmieszki

• #28 24 Maj 2008 15:52
    natan14
    Poziom 21  

Zdjęcia się nie wyświetlają :(. Przynajmniej mi.

• #30 24 Maj 2008 20:03
    natan14
    Poziom 21  

Wiem ale zdjęcia chociaż mogły by być :(

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME