Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia

kagiva 29 Paź 2013 19:37 3768 22
  • #1 29 Paź 2013 19:37
    kagiva
    Poziom 10  

Gdzie można nabyć zawieszenia piankowe do tych głośników.
    Przeszukałem już dosyć sporo sklepów internetowych, lecz niestety bez skutku.
    Membrany mam w dobrym stanie tylko zawieszenia naruszył ząb czasu.

• #2 29 Paź 2013 20:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Pytałeś czy te z Umifonu będą pasować?

• #3 29 Paź 2013 20:27
    kagiva
    Poziom 10  

Te z umifonu są do GDS-ów.

• #4 29 Paź 2013 20:40
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kagiva napisał:
    Te z umifonu są do GDS-ów.
    Nie było szerokopasmowych głośników o średnicy 12 cm na piankowym zawieszeniu.
    Są dwa typu zawieszeń na 12 cm. Z tego co wiem, to jeden do GDM drugi do GDN.

• #5 29 Paź 2013 22:06
    kagiva
    Poziom 10  

Mój błąd GDM miał być wpisany zamiast GDS.

To w ogóle dziwna konstrukcja głośnika mająca pomiędzy górnym zawieszeniem a koszem podkładkę z preszpanu. Ktoś najwyraźniej w fazie projektowania w Tonsilu walnął się pewnie na wymiarach i poszła cała seria :D .

Membrana bez zawieszenia w GDN 12/35 ma średnicę 89 mm, a zewnętrzna średnica zawieszenia to 119 mm

• #7 29 Paź 2013 22:35
    kagiva
    Poziom 10  

Regeneracja u producenta odpada 4 szt to 120 zł + koszty przesyłki - stanowczo za dużo, a poza tym oni wklejają zawieszenia gumowe.
    To tak jakbym kupił membrany po 4 zł wiadomo jakiej produkcji.
    Do Umifonu poszedł mail, ale w swojej ofercie na stronie nie mają takich.

• #8 29 Paź 2013 22:49
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kagiva napisał:
    a poza tym oni wklejają zawieszenia gumowe.
    Kto tak powiedział?
    kagiva napisał:

Do Umifonu poszedł mail, ale w swojej ofercie na stronie nie mają takich.

W cenniku jest wyróżniona druga wersja, której nie maja w tabelce.

• #9 30 Paź 2013 22:49
    kagiva
    Poziom 10  

W Umifonie też mają 86 mm, lecz gość stwierdził, że ich używają do regeneracji GDN 12/35.
    Zamówiłem takie i zobaczymy czy dam radę je "naciągnąć" o 3 mm.
    Narazie głośniki są na tym etapie prac :
    Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia

• #10 01 Lis 2013 22:03
    misiofisio
    Poziom 10  

Hej, właśnie mam takie same głośniki tez z tym dystansem, tez już bez resora górnego (cztery sztuki z Mazurka 110) i mam ten sam problem. Membrana jeszcze malowana musze zmienić. Jak coś podpasujesz daj znać :) proszę.

• #11 01 Lis 2013 23:23
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kagiva napisał:
    poza tym oni wklejają zawieszenia gumowe.
    Możesz powiedzieć skąd masz informacje, że Tonsil w regenerowanych przez siebie przetwornikach stosuje zawieszenie gumowe?

• #12 01 Lis 2013 23:25
    Pawel S.
    Poziom 39  

Taka mała rada - nie ograniczajcie się jedynie do samych resorów. Szukajcie też całych membran o odpowiednich wymiarach.

• #13 01 Lis 2013 23:46
    kagiva
    Poziom 10  

Pawel S. napisał:
    Szukajcie też całych membran o odpowiednich wymiarach.

Mam jeszcze jeden komplet takich głośników już zregenerowanych. Niestety membrany były w opłakanym stanie na zawieszeniu gumowym.
    Poszły do wymiany a oto efekt po regeneracji.
    Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia

• #14 02 Lis 2013 09:23
    misiofisio
    Poziom 10  

@Pawel S. właśnie chciałbym całą membranę wymieniać razem z resorem, chciałbym tez żeby pianka była klejona od normalnej strony czyli chowała się pod membranę.

Właśnie skąd info ze robi na gumie? ma ktoś zregenerowane głośniki przez tonsila?

• #15 02 Lis 2013 11:41
    Pawel S.
    Poziom 39  

misiofisio napisał:
    @Pawel S. właśnie chciałbym całą membranę wymieniać razem z resorem,
    akurat mi chodziło o zdemontowanie resora od membrany... Jeżeli ktoś musi wymienić całość to sprawa jest oczywista.

• #16 02 Lis 2013 12:46
    wkj
    Poziom 34  

kagiva napisał:
    To w ogóle dziwna konstrukcja głośnika mająca pomiędzy górnym zawieszeniem a koszem podkładkę z preszpanu. Ktoś najwyraźniej w fazie projektowania w Tonsilu walnął się pewnie na wymiarach i poszła cała seria :D .

No nie do końca "walnął" spotykałem takie podkładki w innych przetwornikach, więc musi mieć to tłumaczenie stricte techniczne aniżeli błąd konstrukcyjny.

Sam mam tych głośników 6 szt. w różnym stadium rozwalenia, nie zgłębiałem tematu załatwiania części gdyż wcześniej nie było takiej potrzeby.

• #17 02 Lis 2013 13:38
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kagivaKolego, oczekuję tej odpowiedzi. Jeżeli oskarżasz Tonsil o stosowanie nieoryginalnych części w tracie procesu regeneracji, to chciałbym abyś przedstawił dowody tego twierdzenia. Inaczej będą to tylko oszczerstwa!

wkj napisał:
    No nie do końca "walnął" spotykałem takie podkładki w innych przetwornikach, więc musi mieć to tłumaczenie stricte techniczne aniżeli błąd konstrukcyjny
    W Teslach widywałem również takie podkładki.
    Ja bym się proponował kontaktować z Tonsilem. Ostatnio udostępniają membrany, więc może do tych przetworników również mogą sprzedać kilka sztuk. Nie zaszkodzi spróbować. Proponujcie dzwonić na numer 500 273 693. Jakiś czas temu odebierali.

• #18 02 Lis 2013 14:32
    Pawel S.
    Poziom 39  

Takie podkładki mają 2 zadania.
    1 - kiedy membrana jest wyższa niż pozwala na to kosz.
    2 - kiedy liczy się każdy drobiazg w głośniku - takie wyrównanie zawieszenia z krawędzią kosza wpływa na ch-kę głośnika.

• #19 02 Lis 2013 14:32
    kagiva
    Poziom 10  

telecaster1951 napisał:
    Jeżeli oskarżasz Tonsil o stosowanie nieoryginalnych części w tracie procesu regeneracji, to chciałbym abyś przedstawił dowody tego twierdzenia. Inaczej będą to tylko oszczerstwa!

http://www.audiostereo.pl/tonsil-jednak-tez-jest-z-chin-p_59379.html

Poczytajcie na temat oryginalności Tonsila z Chin.

Niemam zamiaru płacić za to samo ok 50% więcej.

http://www.skleptonsil.pl/303394/zawieszenie-12-cm-orginalne-z-logo

Ciekawe, że sprzedają zawieszenia do GDN i GDM takie same.
    I jeszcze jadna sprawa one nie pasują do GDN 12/35 ze względu na przetłoczenie znane z Tonsil-ów. W 12/35 brak jest przetloczenia i tyle w temacie oryginalności.

Do większych przetworników kupuję części u gościa z Wrześni i te wydają mi się oryginalne - przynajmniej na takie wyglądają.
    Poniżej zdjęcia zregenerowanego Alton-a. Na jego częściach

• #20 02 Lis 2013 15:10
    wkj
    Poziom 34  

kagiva wybacz ale myślałem że wytoczysz poważniejsze działa niż te dziadowskie fotki. Tematu na AS nie czytałem całego bo wydaje mi się bzdurny.

Zaczynasz się kompromitować, wszyscy siedzący dłużej w temacie przetworników tonsil znają te fotografie, myślisz że telecaster1951 ich nie widział?

Kupując poloneza w kartonie z napisem "made in china" można uważać iż on stamtąd pochodzi?
    Myślałem też że mnie czymś zaskoczysz ale na myśleniu się skończyło.

Pawel S druga część pkt. 2 ma sens, jest to spotykane tyko w głośnikach niskotonowych małej średnicy. Aspekt wizualny moim zdaniem nie ma znaczenia. Może w 12/35 trochę, gdyż kosz jest nie zakrywany żadnym pierścieniem maskującym.

• #21 02 Lis 2013 15:18
    kagiva
    Poziom 10  

wkj napisał:
    Może w 12/35 trochę, gdyż kosz jest nie zakrywany żadnym pierścieniem maskującym.

Kosz nie ale zawieszenie membrany ma pierścień.

A jak wytłumaczysz zamienność zawieszeń GDN i GDM w ofercie Skleptonsil ?

• #22 02 Lis 2013 15:42
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kagiva napisał:

http://www.audiostereo.pl/tonsil-jednak-tez-jest-z-chin-p_59379.html

Poczytajcie na temat oryginalności Tonsila z Chin.

Niemam zamiaru płacić za to samo ok 50% więcej.
    Fotki z czasów działalności poprzednich wcieleń Tonsilu... Myślisz że ich nie widziałem? Poza tym, nawet jeśli membrany są robione w Chinach, to w czym rzecz? Jeżeli mieszanka jest wysyłana przez Tonsil, formy są Tonsilowskie, wymogi co do prasy są podane, to jakie znaczenie ma kraj produkcji? Nadal czekam na dowody zakładania przez Tonsil gumowych zawieszeń w miejsce piankowych.

Od razu przypomina mi się afera z głośnikami Tonsilu sprzedawanymi na allegro. Że zła jakość, nie trzymają parametrów, widać klej, krzywo sklejone itp. A co to było? Odrzuty i egzemplarze wybrakowane, które ludzie ukradli z magazynu i sprzedawali jako pełnowartościowe. Nawet ludzie związani w jakiś sposób z Tonsilem dawali się na to nabrać.
    kagiva napisał:

Ciekawe, że sprzedają zawieszenia do GDN i GDM takie same.
    I jeszcze jadna sprawa one nie pasują do GDN 12/35 ze względu na przetłoczenie znane z Tonsil-ów. W 12/35 brak jest przetloczenia i tyle w temacie oryginalności.
    Nie wszystkie głośniki niskotonowe są takie jak 12/35. Poza tym zauważ, że zdjęcia nie muszą przedstawiać akurat tego produktu. Zauważ że kilka zawieszeń ma na swojej stronie identyczne zdjęcie (zwykle jest tylko zmniejszone zawieszenie w stosunku do całości miniaturki).

• #23 02 Lis 2013 16:00
    kagiva
    Poziom 10  

Temat zacząłem tylko ze względu na trudności ze zdobyciem zawieszeń do tych głośników.
    Umifon, i inni sprzedawcy mają zawieszenia, lecz ich średnica wewnętrzna nie odpowiada średnicy membrany tego głośnika.
    W tym tkwi problem.
    Tak jak pisałem wcześniej do Tonsila ich nie oddam do regeneracji, gdyż koszty są zbyt duże - za Mazurki 110 dałem 100 pln więc za regenerację przetworników nie zapłacę z przesyłką 150 pln.
    To wszystko.
    Mam zamówione zawieszenia trochę mniejsze niż oryginalne o 2 mm a nie o 4 mm tak jest to w przypadku innych sprzedających.
    Na pewno odpowiem jak wyszła regeneracja.

telecaster1951 napisał:
    Zauważ że kilka zawieszeń ma na swojej stronie identyczne zdjęcie (zwykle jest tylko zmniejszone zawieszenie w stosunku do całości miniaturki).

To tylko świadczy o sprzedawcy, jeżeli takie praktyki stosuje.

Wracając do tematu. Przyszedł czas na dokończenie regeneracji.
    Zawieszenie wiadomo mniejsze od membrany i raczej nie ma się co łudzić, że do tego głośnika dostaniemy pasujące.
    Wstępnie pokleiłem punktowo zawieszenie do membrany w czterech miejscach.
    Następnie sklejone zostały 4 ćwiartki i delikatnie naciągnięte-dopasowane do membrany przy sklejaniu.
    Kosz i resor cewki posmarowane klejem i przygotowane do wklejania
    Wklejone zawieszenie dolne z widocznym "pierścieniem centrującym" cewkę
    Tu największa ostrożność przy zsuwaniu cewki po pierścieniu, aby zachować prostopadłość montażu.
    Następnie zawieszenie górne przykleilem do kosza.
    Po wyschnięciu kleju wyciągamy pierścień centrujący i sprawdzamy, czy cewka nie obciera.Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie możemy wkleić kopułkę przeciwpyłkową oraz pierścień ozdobny membrany.
    Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia Regeneracja głośników GDN 12/35 zawieszenia

Moje membrany zostały polakierowane na nowo. Stara warstwa lakieru została częściowo usunięta acetonem i delikatnie zmatowiona przed naniesieniem nowej powłoki.

To tyle może komuś się przyda ten opis.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME