Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Filmy 3D , format mkv , odtwarzanie na TV 3D, usterka pendrive?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Multimedia Początkujący -> Filmy 3D , format mkv , odtwarzanie na TV 3D, usterka pendrive?
Autor
Wiadomość
Bruce96
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 02 Lis 2013 13:09   

Filmy 3D , format mkv , odtwarzanie na TV 3D, usterka pendrive?

Posiadam telewizor LED z funkcją 3D. Dowiedziałem się niedawno,że by móc oglądać filmy w 3D wystarczy podpiąć film 3D do TV i możemy oglądać.
Pobrałem więc film 3D w formacie mkv.
Kupiłem do tego specjalnie pendrive 64 GB marki TOSHIBA ,ponieważ wiedziałem , że filmy tego formatu mają duża wagę. Niestety przy pierwszym kopiowaniu filmu na pendrive pojawiła się informacja , że nie można kopiować tak dużych plików na pendrive ( max 4GB). Szukając rozwiązania tego problemu natknąłem się m.in na program do dzielenie i łączenia dużych plików oraz na zmianę formatu pendrive z FAT 32 na NTSF. Przeczytałem poradniki i zrobiłem co było w nim zawarte. Udało mi się zmienić format pendrive z FAT32 na NTSF. Dzięki poradnikowi skopiowałem film na pendrive oraz udało mi się go włączyć na TV , jednak radość z oglądania filmu w 3D nie trwała krótko , ponieważ film po paru minutach sam się wyłączył.
Próbowałem znów nagrywać film na pendrive , lecz zaczęła pojawiać się informacja że pendrive jest chroniony przy czym jego format zmienił się na exFAT.
Starałem się także używać programu "dzielenie i łączenie plików" lecz po jego użyciu i odtworzeniu na TV pojawiła się informacja o tym że plik nie jest obsługiwany.
Dodam jeszcze że przez chwilę telewizor nie chciał wyszukać pendriva chociaż inne dał radę odszukać. Kiedy starałem się go podłączyć do komputera chcąc usunąć film pojawiała się znowu informacja o tym , że dysk jest zabezpieczony przed użyciem , pomogło dopiero podłączenie go ponownie do pc.
Będę wdzięczny o jakąkolwiek pomoc , jestem początkujący w tego typu rzeczach i proszę o wyrozumiałość w razie złego wytłumaczenia mojej sytuacji , bądź złego działu tematu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2013 13:09   

Powrót do góry

telbod
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Perła

Post#2 02 Lis 2013 13:31   

Re: Filmy 3D , format mkv , odtwarzanie na TV 3D, usterka pendrive?

Możliwe że pen uszkodzony. Zrób format innego pena na NTSF w win XP. Nagraj film. Załóż okulary, włącz tryb 3D w TV o ile sam nie rozpozna typu i oglądaj. ps podaj typ TV.
Powrót do góry

Bruce96
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 02 Lis 2013 13:59   

Niestety posiadam pendrive 64 GB i 8 GB a film ma 11 GB. Posiadam system Windows 7.
Po odłączeniu pena od TV i podłączeniu do pc pokazuje że należy go sformatować a gdy to robie na format NTSF wyskakuje ze jest chroniony przed zapisem
Powrót do góry

anmedia
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Madryt

Post#4 02 Lis 2013 14:58   

Sprawdz w dokumentacji telewizora z jakimi typami formatow wspolpracuje. 64GB to duzo, ale sprawdz na innych gniazdach USB. Sprobuj podlaczyc /pozyczyc zewnetrzy HDD na USB i czy problem bedzie wystepowal. Moze byc ze pendrive "nie daje" rady, przgrzewa sie. Problemow moze byc duzo wiecej. Kazdy z nich musisz wyeliminowac.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2013 14:58   

Powrót do góry

kry1972
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: wloclawek

Post#5 03 Lis 2013 08:22   

Witaj, przenieś dane z pena na pc, następnie ( bez danych ) podłącz go do tv i zrób format. Nagraj film ponownie, po tych operacjach powinieneś mieć film 3d w tv. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2013 08:22   

Powrót do góry

Bruce96
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 03 Lis 2013 09:30   

Niestety ale wystąpił kolejny problem podłączając wczoraj pendrive do komputera pojawiła się informacja o formatowaniu.
Kliknąłem ją następnie przeniosło mnie do menu formatowania , potwierdziłem i wyskoczyła informacja że dysk jest chroniony przed zapisem.
Nie mogę teraz z niego korzystać , próbowałem na innym komputerze ale jest to samo.
Szukałem w google jak temu zaradzić ale żaden ze sposobów nie dał rady...

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Przed chwilą podłączyłem pendrive do p, odszedłem na kilka minut od komputera spróbowałem znowu go sformatować i wygląda na to ze coś się udało
Komputer pokazuje jaki jest stan pamięci pendrive oraz jego format (exFat) ,co było wcześniej niemożliwe.
Czy na telewizorze na pewno mogę sformatować pendrive?
Chciałbym zmienić format z pena z exFat na NTSF. ... jak mogę to zrobić?
Powrót do góry

kry1972
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: wloclawek

Post#7 03 Lis 2013 09:43   

Zrób format w PC na NTSF, następnie sformatuj go w tv. Naciśnij na pena pr. przycisk myszy, w SYSTEM PLIKÓW zaznacz NTFS, i formatuj.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Lis 2013 09:43   

Powrót do góry

Bruce96
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 03 Lis 2013 10:04   

Zrobiłem tak jak mówisz kry1972 i wyskakuje informacja że dysk jest chroniony przed zapisem.
Nic sie nie da zrobić
Powrót do góry

sp3uca
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 02 Sty 2014 19:05   

Bruce96 napisał:
Zrobiłem tak jak mówisz kry1972 i wyskakuje informacja że dysk jest chroniony przed zapisem.
Nic sie nie da zrobić

Rób to w trybie administratora.

Andrzej
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Multimedia Początkujący -> Filmy 3D , format mkv , odtwarzanie na TV 3D, usterka pendrive?
Strona 1 z 1