X

Tablet MID - Uszkodzony bootloader

konti 02 Nov 2013 14:47
  • #1 02 Nov 2013 14:47
    konti
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Witam mam uszkodzony tablet 7" firmy MID czyli taki typowy chiśnki tablet . Dostałem go z ubitym bootloaderem. Po rozebraniu urządzenia namierzyłem takie pola lutownicze . Androida również znalazłem . Teraz pytanie jak go wgrać ? Dodam że nie napisane jest jaki jest to dokładnie model MID . Przed awarią ponoć miała wgranego androida 2.3 i kernela 1.5.1 .
    Tablet MID - Uszkodzony bootloader Tablet MID - Uszkodzony bootloader
    Tablet MID - Uszkodzony bootloader Tablet MID - Uszkodzony bootloader
  • #2 02 Nov 2013 15:07
    lis6502
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Pola lutownicze o których piszesz to pierwszy (i chyba jedyny) port szeregowy. Podczas bootowania dostaniesz tam informacje pokroju linuksowego dmesg'a. Nic ciekawego i bynajmniej nie służy do awaryjnego podnoszenia sprzętu.

Wersję masz napisaną- pierwsze zdjęcie mówi o 'UnlonT19/805_v1.1' bodajże -następnym razem zamieszczając zdjęcia staraj się albo nie korzystać z flasha w aparacie, albo zachować taką odległość, by lampa nie prześwietlała sceny ;)

Wracając do tematu: zakładam, że ktoś wrzucił cały pakiet plików włącznie z uBoot_nand.bin czy plikiem o podobnej nazwie. uBoot siedzi w jednej z kości dip8,prawdopodobnie w tej na coreboardzie z głównym SoC'em; stawiam na U5 U6. Odczytaj oznaczenie układu, na 99% będzie to jakaś niewielka pamięć szeregowa. Do niej trafia właśnie uBoot w czasie flashowania i prawdopodobnie czeka Cię wylutowanie kości i zaprogramowanie jej w zewnętrznym programatorze.
    Przeglądając zdjęcia dopatrzyłem się jeszcze jtaga- pola trst, tdi, jednak nie miałem styczności z taką techniką zabawy ze sprzętem.
  • #3 02 Nov 2013 15:41
    konti
    Level 27  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wgranie Androida następowało przez kartę pamięci . Poszła cała zawartość karty na tablet . Niestety zła . Również namierzyłem złącza JTAGA Pamięć U5 to kość 25040 Więc czeka mnie wylutowanie, jest to EEPROM Atmela .
  • #4 02 Nov 2013 15:48
    mickpr
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Szukaj sobie uniwersalnego Uberoid'a + dodatki do WM8650.Zerknij tutaj: http://www.techknow.me/forum/index.php?topic=261.0
  • #5 02 Nov 2013 16:26
    konti
    Level 27  
    Właśnie takim uberoidem zostało to uszkodzone, gość nie wybrał ponoć modelu kości i prawdopodobnie dos wrzucił pierwszy lepszy soft . Jest widzę trochę roboty , nie wiem czy to ogarnę :) Nie ma jakiegoś prostrzego sposobu na uruchomienie samego boota ?
  • #6 02 Nov 2013 16:33
    mickpr
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    konti wrote:
    Jest widzę trochę roboty , nie wiem czy to ogarnę :) Nie ma jakiegoś prostrzego sposobu na uruchomienie samego boota ?
    Przecież tam jest jasno napisane - przez interfejs RS232 zobaczysz, czy Uboot działa + ewentualnie go wgrasz.
    Nie ma nic prostszego, bo np. JTAG już jest bardziej skomplikowany.
    Jeśli uboot działa - to już jesteś w połowie drogi.
  • #7 02 Nov 2013 18:14
    konti
    Level 27  
    Niestety ale boot jest uwalony wyświetla coś takiego :
    Tablet MID - Uszkodzony bootloader

Oczywiście od portu podłączyłem tak RX->TX TX->RX
  • #8 02 Nov 2013 19:16
    mickpr
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Sprawdzałeś różne prędkości RS232 ??, bo to wygląda jakby właśnie była inna prędkość transmisji.
  • #9 02 Nov 2013 19:40
    konti
    Level 27  
    Tak próbowałem różne prędkości , nawet pokusiłem się o wylutowanie kości .

Edit:

Tablet naprawiony wylutowalem tę samą kość z tableta manty :)
  Search 4 million + Products
Browse Products