Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny DIY - Zbyt kierunkowy bas

sopel256 02 Lis 2013 22:05 831 4
  • #1 02 Lis 2013 22:05
    sopel256
    Poziom 12  

Witam serdecznie.
    Wykonałem konstrukcje składające się z GDN 25/40, GDM 12/60 oraz GDWT 9/80. Innym słowem mówiąc zrobiłem kolumny z tego co zostało mi z wymiany głośników niskotonowych w Altusach 110 oraz Altonów 80. GDN jeden i drugi regenerowany. BRy wziąłem z Altonów, zwrotnice także z Altonów, lekko przerobione. Na GDWT dany jest tłumik -6dB żeby tuba nie krzyczała mocno oraz 2 cewki 0,22mH według schematu zamieszczonego w temacie o przeróbce Altusów 110. BRy po sztuce na kolumnę. To tyle na temacie wstępu.

Problem jest niestety z basem. Bas gra niziutko, jest ok, lecz jest on zbyt kierunkowy. Słychać go wystarczająco dopiero jak skieruje się kolumnę na słuchacza (czyli na siebie). I tutaj pytanie co można zrobić z tym fantem? Nie ukrywam, że z konstrukcji jest bardzo zadowolony bo gra jak na moje odczucie bardzo dobrze lecz ten problem psuje cały efekt. Na koniec dodam, że Altusy grają u mnie w pokoju dobrze bo ładnie wypełniają basem całe pomieszczenie. Tak wiem, że wymienione są niskotonowce no i też wymienione jest wygłuszenie, mogę jedynie podejrzewać, że winę ponoszą BRy. Wolę jednak zasięgnąć rady kogoś mądrzejszego ode mnie.
    Pozdrawiam.

• #2 03 Lis 2013 02:14
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Akustyka...

• #3 03 Lis 2013 08:40
    sopel256
    Poziom 12  

Cóż za konstruktywna wypowiedź... Aż sam nie wiem o co chodzi :). Chodzi o akustykę pomieszczenia?

• #5 03 Lis 2013 12:38
    sopel256
    Poziom 12  

No to ok skoro tak to wygląda to nie pozostaje mi jak zamknąć temat. Dzięki wielkie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME