Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor za ok. 2700 PLN?

jerzykh8 03 Lis 2013 16:47 1704 13
  • #1 03 Lis 2013 16:47
    jerzykh8
    Poziom 6  

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?

Około 25 m kw.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?

3-5 m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?

Zazwyczaj jedna, czasami więcej

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?

Może nie zupełnie bokiem, ale czasami pod lekkim kątem (ok. 30 stopni w poziomie)

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Wisieć - dość wysoko, tak aby można było oglądać z łóżka w pozycji leżącej, nie wyginając zbytnio karku.

6.Jak słońce świeci w pokoju ?

Słabo. Świeci o świcie i wieczorem odbija się od okien bloku naprzeciwko, ale od tego mam żaluzje.

7.Jaki masz obecnie telewizor ?

Silelis S 445D

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Dobry, płynny obraz, płynnie działające menu (lista programów, EPG), wyjście audio, jak najwięcej wejść.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?

Kablówka UPC (kanały cyfrowe niekodowane, ew. moduł Ci+)

10.Jakie urządzenia ?

Laptop (telewizor ma służyć głównie jako monitor do laptopa), PSone - jak się dorobię, to może i nowsze

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?

1-4, sporadycznie nawet pół dnia

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

matową, ale nie jest to najważniejsze kryterium

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Najczęściej Discovery, ale telewizor ma służyć jako monitor do laptopa - oglądam mało telewizji, czasem jakiś film

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?

Tak - za pomocą laptopa, funkcje typu smart mogą być znikome

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

Dopóki nie bedę miał nowszego sprzętu, to bardzo mało

16.Preferencje co do marki ?

Tylko nie szajsung.

17.Preferencje co do wielkości ?

37"-42"

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?

Ospałe działanie, brak płynności obrazu (mój wzrok wychwytuje nawet najmniejsze przycięcia czy "nierówne" ruchy obiektów i jest to dla mnie bardzo frustrujące)

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

Wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?

2800 PLN

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?

Powinien mieć, najlepiej pasywne.

Dodam, że upatrzyłem sobie już model Panasonica TX-P42ST60E, ale mam wątpliwości co do plazm (migotanie - muszę w sklepie dokładnie się temu przyjrzeć) i chciałem poznać jakieś alternatywy LCD.

• Pomocny post
    #2 04 Lis 2013 01:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bardzo dobrze to sobie wszystko poukładałęś.
    Rzeczywiście Panasonic 42ST60 będzie do tych warunków rewelacyjny.
    Do porównania tv LCD LED:
    - Philips 42PFL 6008
    - Panasonic 42ET60

• #3 07 Lis 2013 20:47
    jerzykh8
    Poziom 6  

Dzięki LOCOLOCO. Sprawdziłem tego Philipsa i dowiedziałem się o niesamowitym bajerze, jaki oferuje - Ambilight. Prawdopodobnie to zadecyduje o zakupie. Model 6008 ma dwustronne Ambilight, a ja znalazłem model 40PFL8007K/12, który jest niewiele droższy, a ma trójstronne. Co o nim sądzicie? Który lepiej brać?

• #4 07 Lis 2013 20:58
    sobiech_polska
    Poziom 23  

^^ Dobrze się przyjrzałeś tym ofertom? Z tego co widzę, to za nieco ponad 3000 zł jest 8007 z lekko uszkodzoną obudową (podobno tego nie widać, ale jednak).

• #5 07 Lis 2013 21:44
    Paweł1355
    Poziom 19  

8007 to seria zeszłoroczna i niedługo nie będzie wsparcia softowego

• #6 07 Lis 2013 23:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Na temat uszkodzonych się nie wypowiadam - bo nie wiem czy uszkodzenie nie jest dużo poważniejsze niż na pierwszy rzut oka wygląda.
    Jeśli wszystko dobrze to brałbym 8007 !!!

• #7 07 Lis 2013 23:34
    krakarak
    Poziom 38  

Tego nie da się czytać i uważać za poradę, w koło jedynie Philips i Philips z ambilightem. Inne marki nie istnieją ! W tym roku tylko Philips.

jerzykh8 napisał:
    Dzięki LOCOLOCO. Sprawdziłem tego Philipsa i dowiedziałem się o niesamowitym bajerze, jaki oferuje - Ambilight. Prawdopodobnie to zadecyduje o zakupie...

Klasyczna ustawka.

• #8 07 Lis 2013 23:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Najpierw czytaj ze zrozumieniem. Widać inteligencji Ci nie brakuje.
    Jeśli ktoś sprawdził i pyta o różnice w modelach i jeszcze wie o co pyta to Twoja wypowiedź jest jak pięść do oka. Widać że nie masz pojęcia o czym rozmowa ale trzy grosze próbujesz wstawić. A nuż widelec ktoś się da złapać na intrygę.... ha ha

• #9 11 Lis 2013 21:18
    jerzykh8
    Poziom 6  

Dziękuję wszystkim za odzew.

Model 42PFL6008 jest za 2999 PLN w popularnym sklepie RTV-AGD, a ceny 40PFL8007 w równie popularnej porównywarce cenowej zaczynają się od ~3350 PLN, w chwili pisania mojego poprzedniego postu w jednym ze sklepów była wyprzedaż i był za ok. 3050.

Mi bardziej zależy na jakości obrazu niż na Ambilighcie, a ta zapewne lepsza jest w nowszym modelu i chyba na ten się zdecyduję. Podobnie pewnie jest z prędkością działania (poruszanie się po menu, przełączanie kanałów, włączanie odbiornika) - jeśli się mylę, napiszcie :D .

Odbiornik kupię (mam nadzieję) w ciągu miesiąca i postaram się podzielić wrażeniami.
    Pozdrawiam.

• #10 12 Lis 2013 01:44
    petrus
    Poziom 24  

jerzykh8 napisał:

Mi bardziej zależy na jakości obrazu niż na Ambilighcie, a ta zapewne lepsza jest w nowszym modelu i chyba na ten się zdecyduję.

Chyba nie do końca, inaczej wybrałbyś Panasonica ST60. Na podobnie odbierającego LCD z podświetleniem LED musiałbyś wydać dwukrotnie więcej, a nie szukać modeli w podobnej klasie cenowej co plazma ST60. Zresztą nawet wydanie dwukrotnie większych pieniędzy może być niewystarczające, bo LCD są robione w tej chwili w gorszej, tańszej technice krawędziowego podświetlenia. Za 3600zł będziesz miał 50 cali najlepszej jakości obrazu, rachunek jest prosty.

• #11 12 Lis 2013 02:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I znów kłania się uważne czytanie. A napis głosi 2700 zł . Nie każdy jest tak bogaty jak TY...
    Czytaj uważnie potrzeby.

• Pomocny post
    #12 12 Lis 2013 02:22
    petrus
    Poziom 24  

Znowu czytam uważnie i potrzebą jest najlepsza jakość obrazu. Kolega rozpatruje 40 cali przy odległości 3-5m, gdzie powinien myśleć o 15 calach więcej. Co do ceny zauważ, że rozpatruje też telewizor kosztujący ponad 3 tys. więc dopłata niewielka za 50 calowy telewizor nie powinna być żadną abstrakcją, lecz najsensowniejszym wyjściem.

• #14 22 Mar 2016 21:08
    jerzykh8
    Poziom 6  

Moja, jakże szybka odpowiedź:

Zakupiłem Philipsa 42" model 6008K i jestem w miarę zadowolony. 3D działa tak jak powinno, obraz OK, chociaż jakiś silnik "upłynniania" obrazu nie zawsze sobie radzi. Bywa, że na przykład razem z wodospadem spadają inne obiekty na ekranie znajdujące się w tle. Smart TV - porażka, ale i tak nie korzystam (po kiego ten pilot z klawiaturą, która nie działa nawet w YouTube?) - mam na stałe podłączony komputer. I tu uwaga: input lag mógłby być ciut mniejszy. Software nie jest dopracowany (sporadyczne zwiechy i bugi), choć nadal pojawiają się aktualizacje - instalowałem w tym miesiącu, ale jedyne zmiany to chyba uaktualnienia bezużytecznych aplikacji Smart TV. W zasadzie nie wiem, po co się rozpisuję, bo telewizora nie ma już na rynku.

Zapomniałem o najważniejszym - Ambilight - coś wspaniałego! Opóźnienie względem obrazu również mogłoby być mniejsze.

Mój egzemplarz ma pewną wadę fabryczną, mianowicie lekkie przebarwienie na dole ekranu, prawie niewidoczne, jednak serwis Philipsa nie uznał usterki :(

Temat uważam za zamknięty, dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme