Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przyłącze prądu - dodatkowe opłaty - jakie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Przyłącze prądu - dodatkowe opłaty - jakie
Autor
Wiadomość
stalowianin
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Stalowa Wola

Post#1 Post autora tematu 06 Lis 2013 22:35   

Przyłącze prądu - dodatkowe opłaty - jakie

Witam serdecznie. Jestem na tym Forum nowicjuszem.Przeglądałem różne posty ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Złożyłem do RE wniosek o wydanie warunków przyłącza energetycznego do działki budowlanej.Otrzymałem dwie decyzje jedna z warunkami przyłącza energii do celów budowlanych, druga o przyłączu prądu do budynku mieszkalnego. Po konsultacji ze znajomym elektrykiem zasugerował abym wybrał tą drugą opcje. W umowie o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej określony został termin wykonania przyłącza przez RE oraz termin montażu układu pomiarowo rozliczeniowego.Warunkiem wykonania tego drugiego było przedłożenie w RE pozwolenia na budowę. Ze względów rodzinnych plany budowy przesuną się w czasie. Aktualnie przyłącze wraz ze skrzynka zostało wykonane kablem podziemnym i otrzymałem fakturę do opłacenia.Pracownik wydający fakturę zapytał czy mam pozwolenie na budowę, po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi stwierdził, że w takim razie będę płacił odsetki za każdy dzień. Ponieważ w chwili odbierania faktury miałem co innego na głowie nie przyszło mi na myśl zapytać o jakie odsetki chodzi.Może ktoś wyjaśni mi bliżej tą sprawę. Drugie pytanie, posiadam na działce garaż jakie mam teraz podjąć działania w celu doprowadzenia prądu do garażu. Pozdrawiam. Adam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lis 2013 22:35   

Powrót do góry

.Jack
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 07 Lis 2013 07:31   

Re: Przyłącze prądu - dodatkowe opłaty - jakie

stalowianin napisał:
Po konsultacji ze znajomym elektrykiem zasugerował abym wybrał tą drugą opcje

I ma rację! Przyłącze na cele budowlane jest dużo droższe.
stalowianin napisał:
Warunkiem wykonania tego drugiego było przedłożenie w RE pozwolenia na budowę.

I tu jest haczyk. ZE nie powinien przystąpić do wykonywania przyłącza bez kompletu wymaganych papierów do realizacji w/w. Trochę się pospieszyli. I kolega nie powinien płacić żadnych odsetek karnych. Tu występuje ewidentny błąd zarówno ZE jak i inwestora.
stalowianin napisał:
Drugie pytanie, posiadam na działce garaż jakie mam teraz podjąć działania w celu doprowadzenia prądu do garażu.

To jest już wewnętrzna instalacja elektryczna kolegi, poza licznikiem kWh i ZE nic do tego nie ma. Garaż przecież można wybudować po podłączeniu instalacji elektrycznej do przyłącza po uzyskaniu zgody z Urzędu Gminy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2013 07:31   

Powrót do góry

kosmos99
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Piotrków Trybunalski

Post#3 07 Lis 2013 08:57   

Re: Przyłącze prądu - dodatkowe opłaty - jakie

Warunki przyłączenia są potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę i w ciągu określonego czasu od ich otrzymania należy podpisać umowę z ZE, w której jest określony termin przyłączenia i wysokość kary za przekroczenie tego terminu przez którąś ze stron. U mnie jest bodajże 0,2% dziennie. W przypadku wycofania się z tej umowy ZE obciąży inwestora wszystkimi kosztami, a są one dość znaczne.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Przyłącze prądu - dodatkowe opłaty - jakie
Strona 1 z 1