Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kamera w samochodzie. Jakiego sprzętu użyć? Jak go zamontować?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Kamera w samochodzie. Jakiego sprzętu użyć? Jak go zamontować?
Autor
Wiadomość
domel_s
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 20 Mar 2005 14:24   

Kamera w samochodzie

Witam!

na forum jestem nowy wiec jeszcze nie znam wszystkich zasad tutaj panujacych. mam nadzieje, ze zadomowie sie tutaj na dluzej. przejdzmy jednak do rzeczy.

moj problem polega na tym, ze od pewnego czasu ktos rysuje mi samochod na blokowym parkingu (50 m od bloku, w ktorym mieszkam). parking nie jest strzezony wiec nie ma mowy aby kogos zlapac za reke, gdyz dzieje sie to w dodatku w nocy. samochod jest w miare nowy wiec jestem troche poddenerwowany cala ta sprawa i dlatego postanowilem dzialac. ostatnio ogladalem w telewizji audycje, w ktorym opisany jest podobny przypadek. wlascieciel samochodu rozwiazal takowy problem, instalujac okamerowanie w samochodzie. w zwiazku z ta sprawa mam pare pytan. jak i gdzie w samochodzie mozna zainstalowac takie okamerowanie? jakiego sprzetu uzyc do takiego typu przedsiewziecia? jak odbierac badz nagrywac obraz z takiej kamery? ile by kosztowalo to wszystko?

prosze o odpowiedz

pozdrawiam

z powazaniem

Dominik
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2005 14:24   

Powrót do góry

Piotr3
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Opole

Post#2 20 Mar 2005 14:57   

Re: Kamera w samochodzie

Witam, jest w sieci bardzo duzo różnych sklepów internetowych z takimi kamerami np:
http://szukaj.onet.pl/query.html?col=all&odm_tez=odmiana&qt=mikrokamery
Powrót do góry

Jacu$
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 21 Mar 2005 16:12   

Jeśli obraz z kamery miałby posłużyć za dowód w sprawie to kamera nie może być w środku auta, ponieważ nie zarejestruje dokonanej czynności.
Sam fakt, że ktoś podszedł do Twojego samochodu nie jest dowodem, że zarysował lakier. Na zewnątrz musiałbyś mieć 4 kamery i w dodatku dające dobrej jakości obraz. No, chyba że chcesz sam pogadać ze sprawcą i nie musisz mu niczego udowadniać.
Na jednym z osiedli, gdzie działa osiedlowa sieć komputerowa z dostępem do Internetu ludzie zrobili zrzutkę i zamontowali na blokach kamery skierowane na parkujące samochody. Każdy w domu może na komputerze widzieć obrazy z kamer. W ten sposób przynajmniej lokalni chuligani spasowali (w końcu wszyscy ich znają).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2005 16:12   

Powrót do góry

domel_s
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 21 Mar 2005 17:01   

Kamera w samochodzie

Aby nagranie dowodem to oczywiscie kamera musi byc na zewnatrz i wlasnie taki mam zamiar jej zainstalowania. tylko jest problem gdzie dokladnie i jaki psrzet zastosowac
Powrót do góry

lord vader
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: lublin

Post#5 21 Mar 2005 17:25   

musisz ją umieścić w takim miejscu aby nikt jej nie widział. :wink: bierz pod uwagę wszystkie paametry. Jesli jest to w nocy to wiadome ze musisz wybrac z odpowiednią czułuscią itp.. Zanim kamere zakupisz przeanalizuj wszystkie parametry czy w twoich parametrach bedzie sie sprawdzac. :D
Powrót do góry

neonik1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#6 05 Kwi 2009 05:47   

Podbijam temat, mam podobny problem jak autor posta. I niespecjalnie zależy mi aby zdjęcia mogły posłużyć jako dowód w sprawie. Czy możecie poradzić, czego mam szukać - mikrokamery czy kamery bezprzewodowej, jakie powinna mieć parametry (podejrzewam że sprawa dzieje się w nocy)? Z góry dziękuję za rady!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Kwi 2009 05:47   

Powrót do góry

SP5ANJ
Moderator
Moderator

Miasto: Warszawa

Post#7 05 Kwi 2009 06:36   

neonik1 napisał:
Podbijam temat, mam podobny problem jak autor posta.

Szkoda , że nie utworzyłeś nowego tematu , no ale .

Cytat:
Czy możecie poradzić, czego mam szukać - mikrokamery czy kamery bezprzewodowej, jakie powinna mieć parametry (podejrzewam że sprawa dzieje się w nocy)?

Masz trzy możliwości na rejestrowanie i/lub złapanie za "gwoździa".

1. to instalacja kamery w środku autka i nagrywanie z zasilania +12V.
Wadą jest mały kąt "widzenia" kamery a więc w przypadku gdy złoczyńca nie pochyli się to będziesz miał nagrany tylko jego korpus.
Niedogodnością jest również napięcie zasilania i samo odtwarzanie nagrania.
2. kamery w środku autka a rejestracja w domciu. Przesyłanie wizji drogą radiową.
Pozostaje kąt "widzenia" kamery.
3. kamera z dużym zoomem zainstalowana na parapecie w domciu. Nagrywanie i podgląd masz na miejscu.
Niedogonością jest sam montaż kamery (do zrobienia) i dbałość o stawianie autka w oświetlonym miejscu. Jeżeli widzisz autko do 30 metrów, to możesz zainstalować promiennik podczerwieni , który oświetli Ci Twoje autko w nocy i kamera będzie "widziała" jak w dzień.

Ja ze względu widoczności na parking i autka (u mnie w linii prostej 100m) wybrałbym kombinację trzecią.

Koszt 3-ciej wersji to kamera z obiektywem do 50mm lub kamera kompaktowa z zoomem do 50mm.
Kamera + obektyw to wydatek około 350zł. + 370zł.
Kamera kompaktowa z zoomem do 50mm to wydatek około 650zł.
Jeżeli nagrywasz na zwykłym video VHS to tylko dokupisz zasilacz +12V do kamerki w cenie około 20zł. (zasilacz +12V/500mA).

Pozdrawiam..
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Kamera w samochodzie. Jakiego sprzętu użyć? Jak go zamontować?
Strona 1 z 1