X
  • #31 14 Nov 2013 17:14
    SkagGully
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nic mi nie udzielił na PW. Sam stwierdziłem że to jest to słabe ogniwo. Pozatym jeśli fachowiec by wparował to pewnie i tak by nakazał wymianę dekodera więc miałbym wydatek fachowiec + dekoder.

I właśnie tego zapewne będę załował - że kupno dekodera niczego tu nie zmieni. Wtedy go sprzedam/zwrócę w ciągu 10 dni jeśli sprzedający się zgodzi.
  • #32 15 Nov 2013 15:43
    SkagGully
    Level 5  
    No mam już ten dekoder. DZIAŁA :D
    Czyli jednak to ja miałem rację że winny jest dekoder, a nie zardzewiała antena itp.
    Największy noob "pokonał" wszystkich expertów w tym temacie, który jest już chyba do zamknięcia, pomimo braku mux2 i mux3, ale to już kwestia ustawień anteny, wymiany wzmacniacza dopuszkowego etc.

pozdr
    SkagGully
  • #33 15 Nov 2013 20:37
    wiertacz
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    SkagGully wrote:
    No mam już ten dekoder. DZIAŁA :D
    Czyli jednak to ja miałem rację że winny jest dekoder, a nie zardzewiała antena itp.
    Największy noob "pokonał" wszystkich expertów w tym temacie, który jest już chyba do zamknięcia, pomimo braku mux2 i mux3, ale to już kwestia ustawień anteny, wymiany wzmacniacza dopuszkowego etc.

pozdr
    SkagGully

Działa bo być może stary dekoder nie wysyłał zasilania do wzmacniacza.
    Nowy wysyła więc wzmacniacz spełnia swoją funkcję.
    Wzmacniacz który nie jest zasilany pracuje jako tłumik sygnału.
    To, że przedtem działało nic nie znaczy. Zmieniła się pora roku i zmieniły się warunki propagacji fal radiowych.
    Ja dalej będę twierdził ( i wielu innych tak samo ), że przy odległości od nadajnika który ma moc 50 kW wynoszącej kilkanaście kilometrów wzmacniacz nie jest potrzebny.
    Jeśli możesz to podaj co pokazuje dekoder przy próbie odbioru poszczególnych multipleksów. Siłę sygnału i jego jakość.
  • #34 19 Nov 2013 22:21
    SkagGully
    Level 5  
    czyli tak:

mux1
    siła sygnału - 70%
    jakość sygnału - 90%

mux2
    siła sygnału - 30%
    jakość sygnału - 10%

mux3
    siła sygnału - 30%
    jakość sygnału - 10%

Tłumacząc na język polski - odbieram tylko mux1. Kręciłem anteną na wszystkie strony, ale tylko z nadajnika Lublin/Piaski oddalonego ode mnie o 80km jestem w stanie coś złapać, używając siatkowej anteny kierunkowej i wzmacniacza dopuszkowego SWA 9701 45dbi.
    Z Tarnawatki oddalonej o 15 km nie łapię wcale sygnału nawet przy użyciu symetryzatora.

Aha, i jeszcze druga sprawa:
    Nie działa mi pilot od TV, tzn działa, sam w sobie, ale TV nie reaguje na wciśnięcia guzików, tak jakby go coś zakłócało...
  • #35 19 Nov 2013 23:19
    KOCUREK1970
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    SkagGully wrote:
    używając siatkowej anteny kierunkowej i wzmacniacza dopuszkowego SWA 9701 45dbi.
    Z Tarnawatki oddalonej o 15 km nie łapię wcale sygnału nawet przy użyciu symetryzatora.

A zasilacz zdemontowałeś, i zastąpiłeś wtyczką antenową?.
  • #36 20 Nov 2013 00:58
    Jarok
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Jak na napięciu 5V z dekodera nie idzie to podłącz zasilacz 12V, jak pisałem wcześniej. Te wzmacniacze są na 12V. Albo zamów lub kup wzmacniacz na 5V, na google cała masa tego wyskakuje.
    Przy samym symetryzatorze wyłącz zasilacz lub napięcie w menu dekodera. Symetryzator to transformator i robi zwarcie dla napięcia stałego!

Antena siatkowa nie jest za bardzo kierunkowa...

P.s.
    To, że stara i zardzewiała antena to nie przesądza, bo ja obecnie w wynajętym domu taką mam, bo taka była i ma co piąty drut w siatce, wzmacniacz 15dB, mój jest tylko zasilacz. Działa i nie zmieniam moc - ok 80%, jakość 99% na wszystkich mux-ach. Przycina się sporadycznie, raz, dwa na dobę (raczej lokalne zakłucenia) albo wcale :D Do nadajnika 20-30km.
  Search 4 million + Products
Browse Products