Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sygnał DVB-T - kiedyś był dobry teraz już nie jest...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Sygnał DVB-T - kiedyś był dobry teraz już nie jest...
Autor
Wiadomość
SkagGully
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Zamość

Post#31 Post autora tematu 14 Lis 2013 17:14   

Re: Sygnał DVB-T - kiedyś był dobry teraz już nie jest...

Nic mi nie udzielił na PW. Sam stwierdziłem że to jest to słabe ogniwo. Pozatym jeśli fachowiec by wparował to pewnie i tak by nakazał wymianę dekodera więc miałbym wydatek fachowiec + dekoder.

I właśnie tego zapewne będę załował - że kupno dekodera niczego tu nie zmieni. Wtedy go sprzedam/zwrócę w ciągu 10 dni jeśli sprzedający się zgodzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2013 17:14   

Powrót do góry

SkagGully
Poziom 5
Poziom 5

Post#32 Post autora tematu 15 Lis 2013 15:43   

No mam już ten dekoder. DZIAŁA :D
Czyli jednak to ja miałem rację że winny jest dekoder, a nie zardzewiała antena itp.
Największy noob "pokonał" wszystkich expertów w tym temacie, który jest już chyba do zamknięcia, pomimo braku mux2 i mux3, ale to już kwestia ustawień anteny, wymiany wzmacniacza dopuszkowego etc.

pozdr
SkagGully
Powrót do góry

wiertacz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: KNURÓW

Post#33 15 Lis 2013 20:37   

SkagGully napisał:
No mam już ten dekoder. DZIAŁA :D
Czyli jednak to ja miałem rację że winny jest dekoder, a nie zardzewiała antena itp.
Największy noob "pokonał" wszystkich expertów w tym temacie, który jest już chyba do zamknięcia, pomimo braku mux2 i mux3, ale to już kwestia ustawień anteny, wymiany wzmacniacza dopuszkowego etc.

pozdr
SkagGully

Działa bo być może stary dekoder nie wysyłał zasilania do wzmacniacza.
Nowy wysyła więc wzmacniacz spełnia swoją funkcję.
Wzmacniacz który nie jest zasilany pracuje jako tłumik sygnału.
To, że przedtem działało nic nie znaczy. Zmieniła się pora roku i zmieniły się warunki propagacji fal radiowych.
Ja dalej będę twierdził ( i wielu innych tak samo ), że przy odległości od nadajnika który ma moc 50 kW wynoszącej kilkanaście kilometrów wzmacniacz nie jest potrzebny.
Jeśli możesz to podaj co pokazuje dekoder przy próbie odbioru poszczególnych multipleksów. Siłę sygnału i jego jakość.
Powrót do góry

SkagGully
Poziom 5
Poziom 5

Post#34 Post autora tematu 19 Lis 2013 22:21   

czyli tak:

mux1
siła sygnału - 70%
jakość sygnału - 90%

mux2
siła sygnału - 30%
jakość sygnału - 10%

mux3
siła sygnału - 30%
jakość sygnału - 10%

Tłumacząc na język polski - odbieram tylko mux1. Kręciłem anteną na wszystkie strony, ale tylko z nadajnika Lublin/Piaski oddalonego ode mnie o 80km jestem w stanie coś złapać, używając siatkowej anteny kierunkowej i wzmacniacza dopuszkowego SWA 9701 45dbi.
Z Tarnawatki oddalonej o 15 km nie łapię wcale sygnału nawet przy użyciu symetryzatora.

Aha, i jeszcze druga sprawa:
Nie działa mi pilot od TV, tzn działa, sam w sobie, ale TV nie reaguje na wciśnięcia guzików, tak jakby go coś zakłócało...
Powrót do góry

KOCUREK1970
Poziom 25
Poziom 25

Post#35 19 Lis 2013 23:19   

SkagGully napisał:
używając siatkowej anteny kierunkowej i wzmacniacza dopuszkowego SWA 9701 45dbi.
Z Tarnawatki oddalonej o 15 km nie łapię wcale sygnału nawet przy użyciu symetryzatora.

A zasilacz zdemontowałeś, i zastąpiłeś wtyczką antenową?.
Powrót do góry

Jarok
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Legionowo

Post#36 20 Lis 2013 00:58   

Jak na napięciu 5V z dekodera nie idzie to podłącz zasilacz 12V, jak pisałem wcześniej. Te wzmacniacze są na 12V. Albo zamów lub kup wzmacniacz na 5V, na google cała masa tego wyskakuje.
Przy samym symetryzatorze wyłącz zasilacz lub napięcie w menu dekodera. Symetryzator to transformator i robi zwarcie dla napięcia stałego!

Antena siatkowa nie jest za bardzo kierunkowa...

P.s.
To, że stara i zardzewiała antena to nie przesądza, bo ja obecnie w wynajętym domu taką mam, bo taka była i ma co piąty drut w siatce, wzmacniacz 15dB, mój jest tylko zasilacz. Działa i nie zmieniam moc - ok 80%, jakość 99% na wszystkich mux-ach. Przycina się sporadycznie, raz, dwa na dobę (raczej lokalne zakłucenia) albo wcale :D Do nadajnika 20-30km.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Sygnał DVB-T - kiedyś był dobry teraz już nie jest...
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12