Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzona membrana gdm 10/60, jak ją naprawić? prasowanie?

kokodin 14 Lis 2013 16:36 912 4
  • #1 14 Lis 2013 16:36
    kokodin
    Poziom 21  

Witam, mam obecnie mały kłopot z tonsilkami gdm 10/60 z dawnych czasów.
    Mianowicie mam dwa takie głośniki z przeznaczeniem do kolumienek na średniaki, do wymiany oczywiście pianki, ale kosze ładne, cewki całe, resorki dolne tez prawie jak nowe. Głośnik widać ,że od nowości nie ruszany, dowodem jest "czarny butapren".
    Niestety po odkurzeniu i demontażu membran, jedna okazała się zagnieciona. Jest n niej jedno spiralne zagniecenie o długości ok 3cm tak jakby ktoś ją złożył. Poza tym jest prosta , czysta i nie ziszczona (poza wypłowieniem). Tak wiec myslałem o nasączeniu jej wodą i wyprasowaniu żelazkiem lub łyżką A moze wcale jej nie ruszać?
    Mam na pianki nowe podróbki, niestety są znacznie wyższe i cieńsze, ale i tak od początku planowałem użyć starych membran,

Da się wyprasować takie zagniecenie membrany, czy dać sobie spokój i kupić tonsilowską membranę "jedyna oryginalna" na allegro. Nie wiem tylko czy membrany z nowszych gdm 10 by pasowały ze względu na inny kształt kosza.

Dla ciekawostki dodam, że membrany, które kiedyś dla bajeru tłoczyłem z zielonego papieru czerpanego, są bardziej podobne do tonsilowskich niż te podróbki.

• #2 14 Lis 2013 18:09
    Pawel S.
    Poziom 39  

kup cale nowe membrany
    nie widze sensu zabwy z resorami skoro membrany sa uszkodzone

• #3 14 Lis 2013 18:23
    kokodin
    Poziom 21  

jedna jest w 100% sprawna, druga jest ze skazą i chodzi tylko o ten jeden głośnik.
    Głupio by było żeby się różniły.
    Poza tym membrany "na resory" przyszły dzisiaj z innymi zakupami, wiec już się bawię w odklejanie. I bawię to dobre słowo.

Z drugiej strony jak z oryginalnością tych "jedynych Oryginalnych" z allegro?

• #4 14 Lis 2013 18:38
    Pawel S.
    Poziom 39  

Brałem od nich membranę do GDM 18/80 i faktycznie była oryginalna! ;)

• #5 14 Lis 2013 22:08
    kokodin
    Poziom 21  

W takim razie kupuje dwie membranki, jedną montuję dla porównania a druga będzie albo na zapas albo do natychmiastowej wymiany w tym drugim głośniku, gdyby parametry różniły się znacznie "na ucho" (moje albo mojego komputerka)
    A z drugiej strony ciekawym eksperymentem może być odpalenie tego pod speakr workshopem dla porównania między sobą i moim "głośnikiem noname",na którym uczyłem się regeneracji i robienia cewek(w skutek czego głośnik był raz nisko raz wysoko tonowy) Obydwa mają podobne wymiary koszy, cewek i nabiegunników, może być ciekawie.
    Tak na zimno o tym myśląc, mógł bym w sumie zamontować tę membrankę nadgniecioną , dużego uszkodzenia to ona niema,gorsze rzeczy widziałem w internecie i na elektrodzie "lepione". Ale faktycznie lepiej głośnikowi będzie bez kombinowania i oszczędności. Wartość mu się chociaż podwoi (bo dwa kosztowały mnie tyle co ta jedna membrana lub nawet mniej) :P plus wygląd.

I taka moja myśl. Czy pierwsza seria tych głośników była z jakichś "chudych lat" tonsila? Bo jakoś tak patrząc do środka, obydwa mam z krzywymi linkami sygnałowymi, cewkami ustawionymi lekko obróconymi. W jednym resor był przyklejony prawie na skos cewki. I ta ogromna masa kleju podpływajaca prawie pod cewkę z kołnierza kosza spod resora. Jeden musiałem złożyć od nowa, bo mi zbyt dużo rozcieńczalnika skapło przy cewce, to się przyjrzałem i jakoś marnie z dokładnością kiedyś było-bywało?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme