Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linki miedziane uderzaja o zawieszenie dolne.

Piotr_MC 15 Lis 2013 14:52 1020 4
  • #1 15 Lis 2013 14:52
    Piotr_MC
    Poziom 15  

Witam
    Zrobilem Sobie skrzynie dla glosnika 25 cm.
    Wszystko pouszczelnialem ale caly czas przy wiekszej glosnosci cos Mi syczy, tak jakby dotknac palec membrany glosnika podczas grania.Irytujacy dzwiek.
    Zauwazylem ze linki sa odwrocone, wygiete w strone zawieszenia dolnego tzn w dol, nijak nie moge ich ustawic tak aby byly wygiete do gory w strone membrany, wracaja do swojej pozycji. Czyzby byly za dlugie? Czy mozna Je jakos usztywnic,odwrocic, macie na to jakies pomysly Panowie?A moze po prostu odgiac konektory do tylu, napreze w ten sposob linki tylko czy nie zmienie w ten sposob skoku zawieszenia.
    Dziekuje.

• #2 15 Lis 2013 16:34
    113673
    Usunięty  
  • #3 15 Lis 2013 16:50
    Piotr_MC
    Poziom 15  

Tak, jest szczelna. Membrana wraca wolno. Nasluchiwalem syczenia dokladnie, nadstawialem policzek dalem nawet uszczelke od okien pod kosz glosnika aby uszczelnic polaczenie glosnik - obudowa. Gdy podlacze glosnik bez obudowy to w zasadzie tez widze ze te linki uderzaja o zawieszenie dolne.

Ciekawe rozwiazanie producenta Helix.

• #4 16 Lis 2013 08:18
    wkj
    Poziom 34  

Wg. mnie lice są za krótkie i źle uprofilowane. Podłóż coś okrągłego miedzy lice i dolny resor a lice posmaruj klejem np. sprężystym butaprenem. Nie dawaj za dużo kleju by nie były bardzo sztywne. Ważne jest by klej był od samych końcówek lutowniczych do samych membran - by zachować tę samą sprężystość na całości, w przeciwnym wypadku tam gdzie nie będzie kleju - po czasie się urwie.

• #5 16 Lis 2013 11:25
    Piotr_MC
    Poziom 15  

Wiec tak, wprowadzilem chyba Siebie i przy okazji Was w blad, fakt linki sa zle wyprofilowane ale jednak nie uderzaja,tym zajme sie pozniej, problem lezy gdzie indziej( tak to jest jak sie pracuje w nocy). Dokladnie sie przysluchalem i cos Mi w srodku glosnika jednak syczy. Zdjalem kopulke i syczenie(brzeczenie ustalo).Znalazlem jeden otwor mozliwe ze tamtedy powietrze syczalo i to mnie mylilo. Zakleje klejem na goraco i przykleje kopulke jeszcze raz.Zdam relacje.

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Wiec to byl strzal w 10 tke, zakleilem ten 1 otworek i przykleilem solidnie kopulke. Jak reka odjal, ale z linkami i tak cos pomysle.
    Dziekuje za pomoc. Zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME