Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Programming Generally -> Beginners Programming -> vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz
Author
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post from the author of the topic 15 Nov 2013 15:55   

vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz

Witam
Chcę wydrukować dwustronnie (duplex) dwa zakresy z pliku excela np."A1:J49" oraz "A50:U123" z "Arkusz1". Pierwszy zakres ma być wydrukowany pionowo, drugi poziomo na kartce formatu A4.Jak to zrobić?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 15 Nov 2013 15:55   

Back to top

adamas_nt
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#2 15 Nov 2013 16:37   

Re: vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego ar

JackPeterson wrote:
Jak to zrobić?

1. Nagrać makro (obszar wydruku, orientacja strony)
2. Usunąć nadmiar (interesuje nas wyłącznie 'PrintArea' oraz ''Orientation')
3. Podstawić wartości
4. Cieszyć się działaniem

Helpful message? + -

Back to top

JackPeterson
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post from the author of the topic 18 Nov 2013 10:30   

Re: vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego ar

Nagrałem makro, usunąłem nadmiar kodu, ale nie cieszę się działaniem Crying or Very sad
Wiem, że robię prosty błąd, ale nie wiem gdzie. Kod, który pozostał po usunięciu nadmiaru poniżej:

Code: vb
You must be logged in to see the content.

Rozumiem, dlaczego przy powyższym zapisie na wydruku są tylko ustawienia drugiego obszaru i jego orientacja wydruku (Landscape), a ja chciałbym najpierw wydrukować Portrait z pierwszego obszaru, a potem Landscape z drugiego.Korzystam z excela 2007.Gdzie robię błąd?[/code]

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Nov 2013 10:30   

Back to top

adamas_nt
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#4 18 Nov 2013 11:06   

Po każdym zdefiniowaniu obszaru > wydruk. Jeśli drukarka ma duplex - ustaw sprzętowo i wyrzuć msgbox.

Code: vb
You must be logged in to see the content.

Helpful message? + -

Back to top

JackPeterson
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post from the author of the topic 18 Nov 2013 11:31   

Drukarka jest ustawiona na duplex, wyrzuciłem msgboxa. Efekt? Pierwszy zakres wydrukował się w orientacji Portrait na pierwszej stronie pierwszej kartki.Potem zadziałał duplex i drukarka wypluła niezadrukowaną drugą stronę. Następnie otrzymałem wydruk drugiego zakresu w orientacji Landscape na pierwszej stronie drugiej kartki a dalej było tak, jak w opisie wyżej, tzn. duplex i "wyjście" z drukarki czystej strony.

Helpful message? + -

Back to top

adamas_nt
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#6 18 Nov 2013 12:37   

No to kicha...
W drukarce, z którą miałem do czynienia, jakiś Sharp wielki jak lodówka, były opcje dla druku wielostronicowego: "automatic" i "wait for coś tam". Przy drugiej opcji nawet wydruk z innego programu lądował na drugiej stronie.

Pozostaje API (obsługa sterownika drukarki), ale to już wyższa półka i żadnych gwarancji.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Nov 2013 12:37   

Back to top

JackPeterson
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post from the author of the topic 18 Nov 2013 14:15   

Dzięki adamas_nt za starania. Czy ktoś może pomóc?

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Programming Generally -> Beginners Programming -> vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz
Page 1 of 1
Similar topics
VBA - drukowanie nieprzystających zakresów komórek na jednej stronie (1)
Różnice wielkości kodu tego samego projektu. (12)
VBA Excel - Łączenie kilku zakresów w jeden (4)
VBA excel: formatka blokuje arkusz (5)
VBA [Excel] - Równoczesne zaznaczenie zakresów z różnych arkuszy (1)
Excel - VBA - Pobieranie fragmentów prezentacji i zapisywanie ich jako arkusz (1)
VBA Excel - zaznaczanie kolumn w arkuszu innym niż arkusz osadzenia makra (6)
Drukowanie w VBA excel (2)
VBA/Excel - Drukowanie warunkowe (10)
[excel][vba] co tu dopisać \' drukowanie \' (31)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.052 seconds

elektroda.pl topic RSS feed