Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Programowanie Ogólne -> Programowanie Początkujący -> vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz
Autor
Wiadomość
JackPeterson
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 15 Lis 2013 15:55   

vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz

Witam
Chcę wydrukować dwustronnie (duplex) dwa zakresy z pliku excela np."A1:J49" oraz "A50:U123" z "Arkusz1". Pierwszy zakres ma być wydrukowany pionowo, drugi poziomo na kartce formatu A4.Jak to zrobić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lis 2013 15:55   

Powrót do góry

adamas_nt
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Miasto: Nowy Tomyśl

Post#2 15 Lis 2013 16:37   

Re: vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego ar

JackPeterson napisał:
Jak to zrobić?

1. Nagrać makro (obszar wydruku, orientacja strony)
2. Usunąć nadmiar (interesuje nas wyłącznie 'PrintArea' oraz ''Orientation')
3. Podstawić wartości
4. Cieszyć się działaniem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lis 2013 16:37   

Powrót do góry

JackPeterson
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 18 Lis 2013 10:30   

Re: vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego ar

Nagrałem makro, usunąłem nadmiar kodu, ale nie cieszę się działaniem :cry:
Wiem, że robię prosty błąd, ale nie wiem gdzie. Kod, który pozostał po usunięciu nadmiaru poniżej:

Kod: vb
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć treść.

Rozumiem, dlaczego przy powyższym zapisie na wydruku są tylko ustawienia drugiego obszaru i jego orientacja wydruku (Landscape), a ja chciałbym najpierw wydrukować Portrait z pierwszego obszaru, a potem Landscape z drugiego.Korzystam z excela 2007.Gdzie robię błąd?[/code]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2013 10:30   

Powrót do góry

adamas_nt
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#4 18 Lis 2013 11:06   

Po każdym zdefiniowaniu obszaru > wydruk. Jeśli drukarka ma duplex - ustaw sprzętowo i wyrzuć msgbox.

Kod: vb
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć treść.

Powrót do góry

JackPeterson
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 18 Lis 2013 11:31   

Drukarka jest ustawiona na duplex, wyrzuciłem msgboxa. Efekt? Pierwszy zakres wydrukował się w orientacji Portrait na pierwszej stronie pierwszej kartki.Potem zadziałał duplex i drukarka wypluła niezadrukowaną drugą stronę. Następnie otrzymałem wydruk drugiego zakresu w orientacji Landscape na pierwszej stronie drugiej kartki a dalej było tak, jak w opisie wyżej, tzn. duplex i "wyjście" z drukarki czystej strony.
Powrót do góry

adamas_nt
Moderator Programowanie
Moderator Programowanie

Post#6 18 Lis 2013 12:37   

No to kicha...
W drukarce, z którą miałem do czynienia, jakiś Sharp wielki jak lodówka, były opcje dla druku wielostronicowego: "automatic" i "wait for coś tam". Przy drugiej opcji nawet wydruk z innego programu lądował na drugiej stronie.

Pozostaje API (obsługa sterownika drukarki), ale to już wyższa półka i żadnych gwarancji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lis 2013 12:37   

Powrót do góry

JackPeterson
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 18 Lis 2013 14:15   

Dzięki adamas_nt za starania. Czy ktoś może pomóc?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Programowanie Ogólne -> Programowanie Początkujący -> vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz
Strona 1 z 1