Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 15 Lis 2013 15:55
    JackPeterson
    Poziom 5  

Witam
    Chcę wydrukować dwustronnie (duplex) dwa zakresy z pliku excela np."A1:J49" oraz "A50:U123" z "Arkusz1". Pierwszy zakres ma być wydrukowany pionowo, drugi poziomo na kartce formatu A4.Jak to zrobić?

• #2 15 Lis 2013 16:37
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

JackPeterson napisał:
    Jak to zrobić?

1. Nagrać makro (obszar wydruku, orientacja strony)
    2. Usunąć nadmiar (interesuje nas wyłącznie 'PrintArea' oraz ''Orientation')
    3. Podstawić wartości
    4. Cieszyć się działaniem

• #3 18 Lis 2013 10:30
    JackPeterson
    Poziom 5  

Nagrałem makro, usunąłem nadmiar kodu, ale nie cieszę się działaniem :cry:
    Wiem, że robię prosty błąd, ale nie wiem gdzie. Kod, który pozostał po usunięciu nadmiaru poniżej:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Rozumiem, dlaczego przy powyższym zapisie na wydruku są tylko ustawienia drugiego obszaru i jego orientacja wydruku (Landscape), a ja chciałbym najpierw wydrukować Portrait z pierwszego obszaru, a potem Landscape z drugiego.Korzystam z excela 2007.Gdzie robię błąd?[/code]

• #4 18 Lis 2013 11:06
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Po każdym zdefiniowaniu obszaru > wydruk. Jeśli drukarka ma duplex - ustaw sprzętowo i wyrzuć msgbox.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #5 18 Lis 2013 11:31
    JackPeterson
    Poziom 5  

Drukarka jest ustawiona na duplex, wyrzuciłem msgboxa. Efekt? Pierwszy zakres wydrukował się w orientacji Portrait na pierwszej stronie pierwszej kartki.Potem zadziałał duplex i drukarka wypluła niezadrukowaną drugą stronę. Następnie otrzymałem wydruk drugiego zakresu w orientacji Landscape na pierwszej stronie drugiej kartki a dalej było tak, jak w opisie wyżej, tzn. duplex i "wyjście" z drukarki czystej strony.

• #6 18 Lis 2013 12:37
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

No to kicha...
    W drukarce, z którą miałem do czynienia, jakiś Sharp wielki jak lodówka, były opcje dla druku wielostronicowego: "automatic" i "wait for coś tam". Przy drugiej opcji nawet wydruk z innego programu lądował na drugiej stronie.

Pozostaje API (obsługa sterownika drukarki), ale to już wyższa półka i żadnych gwarancji.

• #7 18 Lis 2013 14:15
    JackPeterson
    Poziom 5  

Dzięki adamas_nt za starania. Czy ktoś może pomóc?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty