Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz

Main Page -> Forum Index -> Programming Generally -> Beginners Programming ->vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
JackPeterson
Level 5
JackPeterson
Level 5
Post#1 15 Nov 2013 15:55  Topic author   

vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz

Witam
Chcę wydrukować dwustronnie (duplex) dwa zakresy z pliku excela np."A1:J49" oraz "A50:U123" z "Arkusz1". Pierwszy zakres ma być wydrukowany pionowo, drugi poziomo na kartce formatu A4.Jak to zrobić?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
adamas_nt
Moderator Programowanie
Helped: 1243
Post rating: 138
adamas_nt
Moderator Programowanie
Post#2 15 Nov 2013 16:37    

Re: vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego ar

JackPeterson wrote:
Jak to zrobić?

1. Nagrać makro (obszar wydruku, orientacja strony)
2. Usunąć nadmiar (interesuje nas wyłącznie 'PrintArea' oraz ''Orientation')
3. Podstawić wartości
4. Cieszyć się działaniem

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
JackPeterson
Level 5
JackPeterson
Level 5
Post#3 18 Nov 2013 10:30  Topic author   

Re: vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego ar

Nagrałem makro, usunąłem nadmiar kodu, ale nie cieszę się działaniem :cry:
Wiem, że robię prosty błąd, ale nie wiem gdzie. Kod, który pozostał po usunięciu nadmiaru poniżej:

Code: vb
You must be logged in to see the content.

Rozumiem, dlaczego przy powyższym zapisie na wydruku są tylko ustawienia drugiego obszaru i jego orientacja wydruku (Landscape), a ja chciałbym najpierw wydrukować Portrait z pierwszego obszaru, a potem Landscape z drugiego.Korzystam z excela 2007.Gdzie robię błąd?[/code]

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
adamas_nt
Moderator Programowanie
adamas_nt
Moderator Programowanie
Post#4 18 Nov 2013 11:06    

Po każdym zdefiniowaniu obszaru > wydruk. Jeśli drukarka ma duplex - ustaw sprzętowo i wyrzuć msgbox.

Code: vb
You must be logged in to see the content.

Helpful post? + 0
Back to top
JackPeterson
Level 5
JackPeterson
Level 5
Post#5 18 Nov 2013 11:31  Topic author   

Drukarka jest ustawiona na duplex, wyrzuciłem msgboxa. Efekt? Pierwszy zakres wydrukował się w orientacji Portrait na pierwszej stronie pierwszej kartki.Potem zadziałał duplex i drukarka wypluła niezadrukowaną drugą stronę. Następnie otrzymałem wydruk drugiego zakresu w orientacji Landscape na pierwszej stronie drugiej kartki a dalej było tak, jak w opisie wyżej, tzn. duplex i "wyjście" z drukarki czystej strony.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
adamas_nt
Moderator Programowanie
adamas_nt
Moderator Programowanie
Post#6 18 Nov 2013 12:37    

No to kicha...
W drukarce, z którą miałem do czynienia, jakiś Sharp wielki jak lodówka, były opcje dla druku wielostronicowego: "automatic" i "wait for coś tam". Przy drugiej opcji nawet wydruk z innego programu lądował na drugiej stronie.

Pozostaje API (obsługa sterownika drukarki), ale to już wyższa półka i żadnych gwarancji.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
JackPeterson
Level 5
JackPeterson
Level 5
Post#7 18 Nov 2013 14:15  Topic author   

Dzięki adamas_nt za starania. Czy ktoś może pomóc?

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Programming Generally -> Beginners Programming -> vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz
Page 1 of 1

Similar topics to vba-excel - drukowanie dwustronne zakresów różnej wielkości z tego samego arkusz

VBA - drukowanie nieprzystających zakresów komórek na jednej stronie (1)
Różnice wielkości kodu tego samego projektu. (12)
VBA Excel - Łączenie kilku zakresów w jeden (4)
VBA excel: formatka blokuje arkusz (5)
VBA [Excel] - Równoczesne zaznaczenie zakresów z różnych arkuszy (1)
Excel - VBA - Pobieranie fragmentów prezentacji i zapisywanie ich jako arkusz (1)
VBA Excel - zaznaczanie kolumn w arkuszu innym niż arkusz osadzenia makra (6)
Drukowanie w VBA excel (2)
VBA/Excel - Drukowanie warunkowe (10)
[excel][vba] co tu dopisać \' drukowanie \' (31)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.067 seconds