Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obcierająca cewka a brak membrany

Blackmisth 16 Lis 2013 09:15 840 5
  • #1 16 Lis 2013 09:15
    Blackmisth
    Poziom 8  

Witam,
    Mam pytanie, Regeneruje swoje altusy 110, po zdjęciu membrany z głośnika niskotonowego odkleiła się cewka od zawieszenia dolnego, nie wiem dlaczego ale po prostu wyszła. Więc włożyłem miedzy magnes a cewkę sztywną kartkę i przykleiłem ją z powrotem do dolnego zawieszenia na tej samej wysokości co była.
    Po wyschnięciu kleju, podłączyłem głośnik bez membrany pod wzmacniacz i zauważyłem ze cewka obciera o magnes.
    Stąd moje pytanie, czy po założeniu membrany cewka przestanie obcierać czy po prostu coś źle zrobiłem.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #2 16 Lis 2013 09:21
    conan02

Poziom 29  

Musi być membrana, bo jest częścią zawieszenia cewki i razem z dolnym resorem ustala przesuwanie równolegle do szczeliny. Teraz cewka "kiwa" się na resorze i ociera.

• #3 16 Lis 2013 09:34
    Blackmisth
    Poziom 8  

Dziękuje
    To bym jeszcze jedno pytanie zadał.
    Bo po bo odklejeniu membrany cewce sie zerwał kabel przy końcówce, więc lekko go skróciłem i przylutowałem z powrotem, może to wpłynąć na prace głośnika czy raczej nie?
    Pozdrawiam

• #4 16 Lis 2013 10:37
    conan02

Poziom 29  

Jeśli niedużo skrócony to nie powinno mieć znaczącego wpływu na pracę głośnika. Ważne, żeby cewka była dobrze uformowana, bo wtedy też będzie problem ze spasowaniem w szczelinie.

• #5 16 Lis 2013 12:12
    Blackmisth
    Poziom 8  

Został skrócony może o jakieś 2mm.
    Cewka jest już osadzona w szczelinie.

• #6 16 Lis 2013 12:16
    2333099
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME