Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lampki choinkowe led - naprawa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Lampki choinkowe led - naprawa
Autor
Wiadomość
aksel_pl
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Miasto pod ziemią

Post#1 Post autora tematu 16 Lis 2013 10:37   

Lampki choinkowe led - naprawa

Witam
Jako że co roku wyrzucałem lampki choinkowe i kupowałem nowe w tym roku postanowiłem naprawić te które przez cały rok wisiały pod rynną.
Pierwsze już udało się zrobić okazało się że przewód który dostarsza zasilanie zamiast 230V dostarczał 96V także potrzebny jest nowy kabel.
Mam natomiast problem z drugim zestawem.
Zauważyłem że jedna linia(zielone) mają problem z zasilaniem(tliły się, czasem działały, czasem nie), metoda prób i błędów doszedłem do tego że problem był przy połączeniu wszystkich linii przy ostatniej dziodzie. Wziąłem diodę obciąłem i złączyłem kable razem. Chwile po podłączeniu szlak trafił cały kabel zasilający, ale było dymu :)
Jak się domyślam puściło najsłabsze ogniwo
Zauważyłem że trochę nagrzała sie też płytka przy diodzie prostowniczej.
Z czego może wynikać to co się stało?
Dodam że lampki zaczęły normalnie świecić po połączeniu tych kabli.

Moderowano przez ANUBIS:

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum.

Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Lis 2013 10:37   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Lampki choinkowe led - naprawa
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.038 seconds

elektroda.pl temat RSS