Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 1600 zł Samsung UE42F5000 czy LG 42LN5400 czy Philips PFL3208H

Bosman22 16 Lis 2013 16:06 5109 11
  • #1 16 Lis 2013 16:06
    Bosman22
    Poziom 7  

Witam

Jestem na zakupie nisko budżetowego telewizora do 1600zł. Źródło sygnału to będzie NC+ i Telewizja naziemna. Zależy mi na dobrym obrazie (piłka nożna) i dobrym dźwięku.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? bokiem również
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Full Hd, HDMI możliwość oglądania filmów mkv przez sieć, port usb, wyjście optyczne, dekoder Dolby Digital DTS
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+
    10 .Jakie urządzenia? DVD
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, koncerty, piłka nożna.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? LG
    17. Preferencje co do wielkości? 39-42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? awaryjność
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

W grę wchodzą 3 modele

LG 42LN5400
    Samsung UE42F5000
    Philips PFL3208H

Czy mógłbym liczyć na pomoc w wyborze może ktoś posiada któryś z telewizorów i mógłby coś więcej napisać. Czekam też na propozycje.

• #2 17 Lis 2013 01:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przy tej odległości możesz swobodnie brać tego Philipsa z uwagi na bardzo dobre skalowanie i obróbkę cyfrową sygnału.
    Masz dużą odległość deklarowaną więc bez obaw.

• #3 17 Lis 2013 05:31
    Johnnyy
    Poziom 16  

Kupiłem około miesiąc temu Philipsa - najlepsze odzwierciedlenie kolorów i najlepiej radził sobie z dekompresją obrazu. Jeżeli miałbyś zdecydować się na Samsunga, to zdecydowanie odradzam modele z serii 5000 - odnoszę wrażenie, że jest to seria eksperymentalna i bardzo ekonomiczna, gdyż wkładali do nich tanie matryce - podobno kiedyś trafiła się partia z nieprzeciętnie beznadziejnymi matrycami i poza tym bardzo słabe procki posiadają - a przynajmniej z obrazem radzą sobie bardzo słabo. O LG nie mogę napisać nic - zainteresowania produktami tej firmy ograniczają się tylko do sprawdzania, czy oprócz dizajnu zaczynają robić coś warte swojej ceny i od bardzo dawna nic takiego jeszcze nie dostrzegłem. Gdyby nie Philips, to brałbym pod uwagę LG, gdyż Samsungi z serii 5000 oceniam bardzo nisko.

• #4 17 Lis 2013 13:59
    Bosman22
    Poziom 7  

w tym tygodniu jadę do sklepu oglądnąć wybrane modele po raz drugi ponieważ za pierwszym razem najbardziej spodobał mi się samsung. Lg miał strasznie dziwne kolory chociaż przestawiałem na tryb standardowy bo świecił na żywym. Co do philipsa to jeszcze go niestety nie widziałem. A czym różnią się matryce 39 calowe od 42 cali po za wielkością. Podobno te 39 cali to straszna szmira ale powtarzam co mówił sprzedawca w Saturnie. Czy orientujecie się czy jest jakieś demo w Full HD do sprawdzenie telewizorów?

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Johnnyy napisał:
    Kupiłem około miesiąc temu Philipsa - najlepsze odzwierciedlenie kolorów i najlepiej radził sobie z dekompresją obrazu. Jeżeli miałbyś zdecydować się na Samsunga, to zdecydowanie odradzam modele z serii 5000 - odnoszę wrażenie, że jest to seria eksperymentalna i bardzo ekonomiczna, gdyż wkładali do nich tanie matryce - podobno kiedyś trafiła się partia z nieprzeciętnie beznadziejnymi matrycami i poza tym bardzo słabe procki posiadają - a przynajmniej z obrazem radzą sobie bardzo słabo. O LG nie mogę napisać nic - zainteresowania produktami tej firmy ograniczają się tylko do sprawdzania, czy oprócz dizajnu zaczynają robić coś warte swojej ceny i od bardzo dawna nic takiego jeszcze nie dostrzegłem. Gdyby nie Philips, to brałbym pod uwagę LG, gdyż Samsungi z serii 5000 oceniam bardzo nisko.

A jaki rozmiar masz tego Philipsa?

• #5 18 Lis 2013 10:23
    Bosman22
    Poziom 7  

Bosman22 napisał:
    w tym tygodniu jadę do sklepu oglądnąć wybrane modele po raz drugi ponieważ za pierwszym razem najbardziej spodobał mi się samsung. Lg miał strasznie dziwne kolory chociaż przestawiałem na tryb standardowy bo świecił na żywym. Co do philipsa to jeszcze go niestety nie widziałem. A czym różnią się matryce 39 calowe od 42 cali po za wielkością. Podobno te 39 cali to straszna szmira ale powtarzam co mówił sprzedawca w Saturnie. Czy orientujecie się czy jest jakieś demo w Full HD do sprawdzenie telewizorów?

Dodano po 3 [godziny] 21 [minuty]:

Johnnyy napisał:

A jaki rozmiar masz tego Philipsa?

40 cali ale za 100zł drożej jest 42 cale

• #6 18 Lis 2013 22:49
    Paweł1355
    Poziom 19  

Wolałbym 42 cale bo 2 więcej daje większy komfort oglądania.

• #7 19 Lis 2013 04:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Podobno ktoś komuś naopowiadał niezłych bzdur.
    Podobno kiedyś na ziemi żyli Kosmici, podobno ...
    Podobno tanie matryce znajdowali na ulicy, to nie złe bzdury.
    Philips dba o jakość i jako jedyny od sześciu lat dostaje tytuł najlepszych telewizorów w Europie.

Możesz napisać co oznacza dekompresja obrazu? Bo nie mam pojęcia o czym napisałeś .
    Dekompresja to:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekompresja_%28nurkowanie%29
    Nurkuję więc mam o tym jakieś pojęcie.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97665-philips-seria-pfl-5008-nowosci-2013-a-68.html
    Ci ludzie mają inne pojęcie.

• #8 19 Lis 2013 16:24
    Paweł1355
    Poziom 19  

Co racja, to racja.

• #9 28 Gru 2013 08:33
    guest199
    Poziom 6  

dołączę się do tematu, ponieważ mam pytanie odnośnie Philipsa 40PFL3208H. Czy napisy mają ciemną obramówkę? Pytam ponieważ miałem Toshibę, w której napisy były całe białe i na jasnym tle nie było ich widać - jak to się ma w tym modelu?
    Oraz 2 pytanie: czy odtwarza filmy .mp4 + napisy?

• #10 28 Gru 2013 22:32
    Hejka92
    Poziom 5  

ktory Tv wybrales ?? moglbys cos o nim napisac ?? Takze stoje przed wyborem miedzy tymi trzema modelami i nie wiem ktory wybrac ;/ ktory wedlug Cb ma najlepszy obraz ?

• #11 29 Gru 2013 03:49
    Bosman22
    Poziom 7  

Ja zakupiłem Sony 46R470A Jestem zadowolony. Czyta wszystkie pliki i ma świetny obraz.

• #12 17 Mar 2014 22:25
    Amperage
    Poziom 1  

Wątek już pewnie niezbyt aktualny, ale nie mogłem przejść obojętnie obok świadomego wprowadzania w błąd w jednym z postów. Philips owszem posiada rewelacyjne odbiorniki, ale raczej w klasie premium. Miałem okazję porównać wszystkie wymienione modele w jednym sklepie. LG 42LN5400 miało bardzo nieautentyczne kolory i lekkie fioletowe zabarwienie na ciemnych partiach obrazu, Philips z kolei nie wyróżniał się niczym - do razu widać było, że to model budżetowy. Wybór padł na Samsunga, gdyż miał znacznie lepszą czerń i wyrazistą biel, a także "na oko" - większą gamę kolorów. Testy wydają się potwierdzać te spostrzeżenia.
    www trustedreviews com/samsung-ue42f5000_TV_review

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme