Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samsung Galaxy S4 Mini I9195 - IMEI zablokowany przez sieć w UK

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Samsung Galaxy S4 Mini I9195 - IMEI zablokowany przez sieć w UK
Autor
Wiadomość
gasior
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań/Newport

Post#1 Post autora tematu 16 Lis 2013 20:22   

Samsung Galaxy S4 Mini I9195 - IMEI zablokowany przez sieć w UK

Witam!

Kupiłem z ogłoszenia na Gumtree (w UK) Samsunga G4 Mini I9195, nowy, w zaplombowanym pudełku, bez simlocka. Wszystko pięknie, ale po 2 tygodniach telefon przestał logować się do sieci (Orange). Po rozmowie z operatorem dowiedziałem się, iż IMEI słuchawki został zablokowany i nie bardzo są mi w stanie pomóc w temacie. Sprawę zgłosiłem na policję i po paru dniach okazało się, iż oryginalny właściciel telefonu, który zaniósł go do lombardu dostał słuchawkę w promocji podpisując nowy kontrakt. Po czym telefonu się pozbył za gotówkę, a miesięcznych opłat za kontrakt nigdy nie zamierzał płacić, stąd blokada IMEI, która w UK działa automatycznie we wszystkich sieciach na rynku. Policyjne zeznania sprzedającego jak i moje pokrywają się w kwestii nabycia telefonu w dobrej wierze i nie ma w tym temacie znamion przestępstwa, co policja potwierdza pozwalając mi sprzęt zatrzymać a nie rekwirując jako dowód w sprawie.

Od kilku dni czekam na odpowiedź z sieci, która usilnie stara się mój telefon odblokować poprzez jakąś instytucję mającą nadzór nad blokowaniem wszelkich urządzeń mobilnych posiadających numer IMEI. Uzbroję się w cierpliwość i poczekam na ich odpowiedź.

Natomiast zakładając czarny scenariusz, a więc pozostawienie IMEI na czarnej liście - czy będzie on blokowany również poza granicami UK? Czy ewentualna zmiana IMEI jest możliwa i - WAŻNE!!! - legalna? Jeżeli tak, to czy mogę użyć np IMEI mojej starej, nieużywanej już Nokii czy też numer musi zgadzać się z producentem i modelem telefonu?

Poczytałem już trochę na forach i youtube, z reguły bardzo kiepsko komentowane metody typu "z moim starszym modelem działało więc z twoim też powinno ale nie testowałem".

Z góry dzięki za pomoc fachowców z tej dziedziny. Pozdrawiam
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#2 16 Lis 2013 21:41   

Re: Samsung Galaxy S4 Mini I9195 - IMEI zablokowany przez sieć w UK

Zmiana numeru IMEI jest przestępstwem (tak samo jak przebijanie numerów seryjnych samochodu), więc nie będe dalej się na ten temat rozwodził. Telefon jest zablokowany w UK, w innych krajach będzie działał (przynajmniej narazie). Obecnie możesz jedynie czekać na pozytywne rozwiązanie sprawy przez operatora.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lis 2013 21:41   

Powrót do góry

archi3
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#3 16 Lis 2013 22:16   

Jak to dobrze na ebay rozpiszesz to jeszcze duzo do tego nie dolozysz. Pamietam jeszcze z czasow jak handlowalem tam tel zablokowane w uk wysylane z uk ale do kazdego innego kraju poza uk. Sprzedawca tlumaczyl to wzgledami osobistymi i podobno ze pare takich paczek mu zginelo.
Powrót do góry

zrobtosam.exe
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Tarnów

Post#4 17 Lis 2013 14:41   

Z własnego doświadczenia powiem Ci że wątpię żeby Ci ten telefon odblokowali. Miałem podobna sytuacje do Twojej i nic nie udało mi się w tej sprawie wskórać. Skończyło się na sprzedaży telefonu w Polsce, tam śmigają bez najmniejszego problemu.

Moja rada taka żebyś wysłał telefon do Polski i go tam sprzedał. Z tego co wiem to zablokowane telefony z UK nie działają również w Belgii i Holandii - w planach jest zrobienie bazy na całą EU - póki co nie ma dokładnej daty.
Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 17 Lis 2013 16:19   

Dzięki za odpowiedzi. No nic, na razie jeszcze czekam na odpowiedź z Orange, jakaś iskierka nadziei jest. A potem zobaczymy. Pozdrawiam
Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 17 Lis 2013 19:08   

Niedawno skradziono mój były telefon który sprzedałem szwagrowi. Zgłosiłem na policję i z papierkiem kradzieży udałem się do sieci Play. Po około miesiącu dostałem pocztą info z Play że IMEI telefonu został zablokowany w całej unii europejskiej.
Wielka Brytania i Polska są w UE także teoretycznie IMEI zablokowany w GB nie powinien działać w PL.
Tyle teoria.
Powrót do góry

topstar
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Mielec

Post#7 17 Lis 2013 19:26   

Ale prawda jest taka że telefon w Polsce będzie działał. Wiem bo mam takiego Iphona z UK. Tam nie działa w Polsce jest OK.
Powrót do góry

mefistofilos
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków/ Exeter

Post#8 18 Lis 2013 15:05   

IMEI zablokowany w UK w Polsce dzialal bedzie. Scieme Ci wcisneli na tym papierku AxelNext. Jak narazie to co zablokowane w UK dzialac nie bedzie w Belgii i Holandii.

Jesli chodzi o pozytywne rozwiazanie sprawy z operatorem, ich to nie obchodzi ze legalnie kupiles telefon. IMEI byl przypisany do kontraktu, za ktory nikt nie placi. Zgodnie z umowa blokuja telefon i chocby nie wiem co, jesli wlasciciel kontraktu nie ureguluje zaleglosci nie ma opcji na odblokowanie telefonu. Tyle w temacie ;) Wiec albo slij tel na Polske albo sprzedaj go na ebaju i odzyskaj swoje pieniadze. Ja obecnie jestem na drodze sadowej z gosciem, ktory po prawie roku zablokowal tel, ktory mi sprzedal. Musialem wytoczyc mu sprawe cywilna bo ani policja ani operator zajac sie tym nie chcieli. Wszystko na wlasna reke.
Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 18 Lis 2013 21:46   

mefistofilos napisał:
IMEI zablokowany w UK w Polsce dzialal bedzie. Scieme Ci wcisneli na tym papierku AxelNext. Jak narazie to co zablokowane w UK dzialac nie bedzie w Belgii i Holandii.

Na moje pytanie do operatora czy telefon będzie działał poza UK otrzymałem odpowiedź, iż w UE nie będzie. Natomiast będzie w krajach nie stosujących blacklistingu, czyli np USA lub w szeroko pojętej Afryce...

Więc na dwoje babka wróżyła.

Czekam jak na szpilkach na upragnioną pozytywną odpowiedź Orange... (łudzę się nadzieją znaczy). Pozdrawiam
Powrót do góry

dxxx
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 21 Lis 2013 02:28   

gasior napisał:
Policyjne zeznania sprzedającego jak i moje pokrywają się w kwestii nabycia telefonu w dobrej wierze i nie ma w tym temacie znamion przestępstwa, co policja potwierdza pozwalając mi sprzęt zatrzymać a nie rekwirując jako dowód w sprawie.

Dziwne rzeczy tam się u was w UK dzieją.

W Polsce idziesz do sprzedawcy i żądasz zwrotu pieniędzy. Jak nie chce oddać, to zakładasz mu sprawę, którą wygrasz. A sprzedawca ma jeszcze większe koszty - bo sądowe mu dojdą. Dlatego z reguły "normalny" sprzedawca pieniądze wyłoży.

Natomiast sprzedawca, żeby odzyskać kasę musi założyć sprawę nieuczciwemu kolesiowi, którą również wygra. Gorzej będzie z wyegzekwowaniem należności.

Żeby nie było - jestem sprzedawcą. Miałem kilka razy telefon z "wyłudzenia" i kilka razy Policja mi go zabrała. Strata wliczona jest w koszty działalności.
Powrót do góry

mefistofilos
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 21 Lis 2013 11:36   

W Polsce nie masz pudelka i juz podejrzenie, ze skrobany jest. A jak jest podejrzenie, to Ci przetrzepia sklep od gory do dolu :D Tutaj nie dziala to tak. To jest sprawa cywilna, policja nie ma nic do tego. Do momentu kiedy siec nie zglosi tego jako przestepstwo ( a nie zglaszaja tego przy 1 czy 2 sztukach ) to mozna sobie co najwyzej uderzyc glowa w mur z rozpedu ;)

Dwa kraje, dwa rozne systemy prawne. Nie ma co porownywac.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2013 11:36   

Powrót do góry

dxxx
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 21 Lis 2013 11:49   

U nas z tym trzepaniem też tak nie wygląda. Ja skupuje kompletne telefony, bo to zawsze miło mieć pudełko, instrukcję, przewód usb, zestaw HF itp.

Unikam w ten sposób, że ktoś przyjdzie i powie, to "mój telefon". Na początku różnie bywało i co jakiś czas inteligentny inaczej klient mi przynosił takie niepewne sztuki. Ja porządna firma jestem, dlatego nie lubiłem Policji w sklepie. Przez lata wyrobiłem sobie takie zdanie, że nawet Policja do mnie nie przychodzi, bo wie, że golasa u mnie nie znajdą. Wcześniej zabierali, pisali protokół i na sprawę trzeba było biegać. Nie mam na to czasu.

Jest tak dużo telefonów na rynku, że golasy trafiają do lombardów. Tam co się dzieje - nie wiem. Ich sprawa. Ale jak czasem potrzebuje telefon dla płyty głównej i szukam u nich telefonu, to nie zdarzyło mi się, żeby używka miała komplet, jeden lombard potrafi sprzedać niewłączający się (rozładowany) telefon i każe kupić gdzieś indziej ładowarkę. Drugi idzie na zaplecze i dorzuca gratis ładowarkę no name i każe podpisać niezgodny z prawem papier, że telefon jest uszkodzony i kupujący nie będzie rościł sobie żadnych praw. W obydwu lombardach nigdy nikt reklamacji nie dostał na używkę. U mnie zawsze się można dogadać. Mimo to uparcie ludzie kupują golasy w lombardach. Każdy z tych lombardów ma całkiem sporą sieć punktów w moim mieście.

W Polsce taki telefon jak opisany w pierwszym wątku powinien być potraktowany jako wyłudzenie. Facet dostałby wyrok w zawiasach.

A poszkodowany musiałby występować na drodze cywilnej o odszkodowanie czyli tak samo jak w UK.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2013 11:49   

Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 Post autora tematu 21 Lis 2013 19:08   

Jeżeli istnieje całkiem spora szansa, że telefon w PL będzie działał, to spróbuję odzyskać utopione pieniądze w ten właśnie sposób. To ciągle sprzęt na czasie i nawet jeśli ciut stracę, to przełknę to bez mrugnięcia okiem.

Nie mam nerwów ani czasu na latanie po sądach i dorabianie się kolejnych siwych włosów.

Na chwilę obecną nadal czekam...
Powrót do góry

mefistofilos
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 21 Lis 2013 21:12   

Bedzie dzialal normalnie.
Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Post#15 Post autora tematu 25 Gru 2013 21:40   

Niestety sprawdziły się obawy co do niemożliwości usunięcia z czarnej listy w UK :(

Telefon wysłany do PL, będzie testowany w kilku sieciach, czekam na odzew od kolegi, który ma się tym zająć.

Pozdrawiam
Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Post#16 Post autora tematu 29 Gru 2013 20:47   

Telefon w PL działa, testowany w 3 sieciach (Plus, Orange i T-mobile). Wystawiony na Allegro, mam nadzieję odzyskać choć część pieniędzy... Pozdrawiam
Powrót do góry

habrozaurus
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#17 03 Sty 2014 21:46   

No to Amerykę odkryłeś, napisałeś to samo co wszyscy pisali od razu.
Swoja drogą to super. Bawisz się w pasera i kolega który sprzedaje to samo. Pomyślałeś, że ktoś kupi ten telefon i pojedzie do Angli i będzie miał zonka ?
Moderatorzy spią, że dopuścili do takiej głupiej dyskusji - jak popchnąć zablokowany telefon dalej.
Powrót do góry

tino2003
Moderator - GSM
Moderator - GSM

Miasto: Podkarpacie

Post#18 03 Sty 2014 21:53   

habrozaurus Masz problem w czytaniu ze zrozumieniem?

gasior napisał:
Policyjne zeznania sprzedającego jak i moje pokrywają się w kwestii nabycia telefonu w dobrej wierze i nie ma w tym temacie znamion przestępstwa, co policja potwierdza pozwalając mi sprzęt zatrzymać a nie rekwirując jako dowód w sprawie.

habrozaurus napisał:
Moderatorzy spią, że dopuścili do takiej głupiej dyskusji - jak popchnąć zablokowany telefon dalej.

Jak widzisz nie śpią i szybko wyłapali, że piszesz dla pisania a następna taka Twoja wycieczka zakończy się źle.
Powrót do góry

habrozaurus
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Post#19 03 Sty 2014 22:36   

Co i tak nie zmienia faktu, że przyszły właściciel po wyjezdzie do uka będzie miał miła niespodziankę i dlatego sądzę, że jest głupie takie pakowanie na minę.
Powrót do góry

tino2003
Moderator - GSM
Moderator - GSM

Miasto: Podkarpacie

Post#20 03 Sty 2014 22:48   

habrozaurus napisał:
Co i tak nie zmienia faktu, że przyszły właściciel po wyjezdzie do uka będzie miał miła niespodziankę i dlatego sądzę, że jest głupie takie pakowanie na minę.

Kolejny raz mierzysz kogoś jakąś miarą, czyją swoją?

W aukcji dokładnie jest opisany stan prawny telefonu.
Na tym świecie są uczciwi ludzie!
Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Post#21 Post autora tematu 03 Sty 2014 23:51   

habrozaurus napisał:

Moderatorzy już sprawę wyklarowali. Gdybyś miał choć trochę dobrych chęci to może zerknąłbyś na opis aukcji, ale prościej bezpodstawnie nabluzgać, nie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2014 23:51   

Powrót do góry

AxelNext
Poziom 23
Poziom 23

Post#22 04 Sty 2014 00:05   

up
Można poznać numer aukcji ?
Powrót do góry

gasior
Poziom 19
Poziom 19

Post#23 Post autora tematu 04 Sty 2014 00:08   

Oczywiście.

3840796071

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Serwis -> Samsung Galaxy S4 Mini I9195 - IMEI zablokowany przez sieć w UK
Strona 1 z 1