Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głosniki bass(niskotonowe) czyli jakie ? Awaria Tonsilów ?

Dacek12 17 Lis 2013 15:06 1464 6
  • #1 17 Lis 2013 15:06
    Dacek12
    Poziom 2  

Witam !

Posiadam głośniki Tonsil 25/80, postanowiłem je zregenerować wymieniłem membrany cewki i podłączyłem je i niestety nie działają a przed wymianą działały. Nie wiem co mogłem zrobić źle ale pewnie coś spaliłem... Wkurzyłem się i zobaczyłem te głośniki http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=17&products_id=2525
    moje pytanie brzmi czy będą podobnie grały do tonsila ? Czy lepiej żebym tonsile oddał do serwisu ?

• #2 17 Lis 2013 15:28
    nowaak
    Poziom 14  

Z jakich kolumn pochodzą głośniki ? Może przyczyną jest urwana lica ? Jest sporo serwisów, które za dużą kase zregenerują Ci głośniki na chińskich podzespołach.. Widzę że jestes z Poznania, to jak masz czas to podjedź do Wrześni i w Tonsilu Ci je zregenerują. Też trochę zapłacisz, ale lepiej więcej zapłacić i mieć wszystko nowe i oryginalne, niż płacić za chińskie zamienniki..

• #3 17 Lis 2013 15:37
    Dacek12
    Poziom 2  

Głośniki pochodzą z klomny mildton 70 W. Wiem, że w poznaniu na 28 czerwca jest serwis tonsila. Ja cewki i membrany bedę miał nowe bo mam kumpla z hurtowni za kilka groszy. Chodzi o to żeby to podłączyli
    Albo kupię nowe. A lica to jest ten pasek przy cewce ? Może źle przylutowałem kable do cewki ? Nie mam pojęcia co mgło się stać.

• Pomocny post
    #4 17 Lis 2013 19:04
    sebek555cool
    Poziom 16  

Witaj.

Sprawdź połączenia linek do złącz w głośniku. Czy w przypadku obu jest tak samo? Nie urwałeś przypadkiem linki zasilającej podczas wymiany cewki? Spróbuj podłączyć głośnik bezpośrednio do wzmacniacza ( bez zwrotnicy z kolumn ) i zobacz czy grają.

Głośniki, które zaproponowałeś stanowczo odradzam. Nie chodzi tutaj tylko o to, że się spalą przy połowie mocy znamionowej, ale też o to że nie mają płaskiej charakterystyki przenoszenia, same góry i doliny - grają w cały świat!

Daj znać co i jak.

Pozdrawiam.

• #5 17 Lis 2013 21:58
    Dacek12
    Poziom 2  

Zrobiłem tak jak kazałeś i jeden głośnik działa a jeden nie. Zerwałem przy tamtym membranę, zauważyłem że przy połączeniu w tym do głośnika co działa jest klej(na końcu) jakiś a w tamtym nie ma tego. Kable do cewki lutowałem po sklejeniu membran dojście było ale może coś spaliłem ?

• #6 18 Lis 2013 09:36
    sebek555cool
    Poziom 16  

Rozumiem, że chodzi Ci o klej dookoła cewki pod membraną jak tu:

Czy przy wymianie membran nie urwałeś linki zasilającej przy cewce?

Nie realnym jest spalenie cewki w głośniku lutując... Spróbuj jeszcze owinąć wokół linki zasilającej ( jak najbliżej cewki ) przewód od wzmacniacza, może sama linka jest wadliwa (?)

• #7 18 Lis 2013 10:03
    wariato
    Poziom 43  

Dacek12 napisał:
    Wkurzyłem się i zobaczyłem te głośniki http://www.soundpol.pl/product_info.php?cPath=17&products_id=2525
    moje pytanie brzmi czy będą podobnie grały do tonsila ? Czy lepiej żebym tonsile oddał do serwisu ?

Tą chińszczyzną się nawet nie interesuj... Nie dość że się spalą szybciej niż tonsilowskie to jeszcze zagrają ciszej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME