Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa nagłośnienia domowego| początkujący

putt589 17 Lis 2013 23:45 1266 7
  • #1 17 Lis 2013 23:45
    putt589
    Poziom 5  

Witam. Jestem tu nowy, chciałbym zrobić nagłośnienie do domu : 2.1
    2 kolumny (satelitki średnie i wysokie tony) oraz tube na tym głośniku W.STX.12.2.300.8.FSMC , kopia projektu djbolo.Teraz pytanie odnośnie satelitek czy warto do nich dawać jeszcze głośniki basowe ? i jakie do nich głośniki średnio i wysoko tonowe żeby to ładnie grało z tubą.Jeśli można to prosiłbym o wymiary do projektu tuby , chcę aby zagrała ona od ~ 40hz

• #2 18 Lis 2013 13:20
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jakie pomieszczenie? Jaki budżet? Jaki wzmacniacz posiadasz?

• #3 25 Lis 2013 14:58
    putt589
    Poziom 5  

pomieszczenie nie ma znaczenia, budżet na satelitki około 200 zł na same głośniki , teraz pytanie czy opłaca sie do tej tuby bardziej sie opłaca robić satelitki 3 drożne czy 2,

• #4 25 Lis 2013 15:22
    pitrala1
    Poziom 32  

Tubę - chodzi Ci o tl 1/4 fali? Toż to wielkie będzie dla tego głośnika, zważ na to.

• #6 25 Lis 2013 18:47
    putt589
    Poziom 5  

nie o to mi chodziło, że nie ma znaczenia ale chce taką tube i koniec. A co do kolumn to myśle żeby je zrobić na takich przetwornikach
    głośniki wysokotonowe http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?...t=G%A3O%A6NIKI&nazwa=STX%20Wysokotonowe%20GDW
    średniotonowe http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?...%A3O%A6NIKI&nazwa=STX%20%A6redniotonowe%20GDM

niskotonowe http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?...at=G%A3O%A6NIKI&nazwa=STX%20Niskotonowe%20GDN

Dodano po 4 [minuty]:

tylko jeszcze takie pytanie jak to jest ze zwrotnicami ?
    bo znalazłem 3d 200 w z STX ale to wychodzi mniej mocy niż mają głośniki (250w RMS) nada się bo nie czaje o co chodzi z tymi zwrotnicami.

• #7 25 Lis 2013 19:41
    marian133
    Poziom 36  

putt589 napisał:
    tube na tym głośniku W.STX.12.2.300.8.FSMC , kopia projektu djbolo

putt589 napisał:
    chce taką tube i koniec

Coś w stylu, "ja chcę, a wy mi poszukajcie projektu"? :)

1. najpierw dobrze poczytaj o tej tubie, bo z tego co wiem ona jest zaprojektowana pod głośnik estradowy (już nie dostępnym)
    2. potrzebował byś do niej porządnego wzmacniacza z filtrem DP (a nie odpowiedziałeś na pytanie jaki wzmacniacz posiadasz)
    3. taka tuba nie nadaje się do domu
    4. od wielkości pomieszczenia zależy czy robić 3way czy 2way
    5. od wzmacniacza również
    6. po co kupować głośniki STX-a w innym sklepie, skoro można kupi je u STX-a i przy tym nie przepłacać za przesyłkę zamówionej zwrotnicy w tej firmie?
    7. skoro nie znasz się na zwrotnicach to powinno kopiować się projekt już gotowy
    8. pomysł z zakupem głośników + uniwersalnej zwrotnicy jest chybiony (czyt. pkt. 7)
    9. puki nie zaczniesz odpowiadać na pytania doświadczonych użytkowników, nie licz na porady

• #8 25 Lis 2013 22:42
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    bo nie czaje o co chodzi z tymi zwrotnicami.

Zwrotnice projektuje się pod konkretne zestawienie głośników robiąc ich pomiary za pomocą mikrofonu i sprzętu komputerowego.

Zwrotnice uniwersalne nie są dostosowane do żadnego zestawu głośnikowego. Nie można liczyć, że akurat z tym zestawem dana zwrotnica będzie pasować. Głośniki charakteryzuje tak wiele parametrów (nie tylko moc i pasmo przenoszenia - to tylko szczątkowe informacje o danym głośniku), że nie realne jest by "trafić" do nich z daną zwrotnicą uniwersalną.

Proponuję więc jakiś gotowy, sprawdzony projekt. Szeroki wybór znajdziesz tu: http://diyaudio.pl/forumdisplay.php/39-Projekty

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME