X
  • #1 18 Nov 2013 04:19
    ldjdesant
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam.

Posiadam zestaw kina domowego (marka i model)
    PANASONIC SA-HT545 - zestaw w wersji:
    -> systemie nagłośnienia 5.1
    Problem dotyczy strefy wzmacniacza - wentylatory - podczas rozruchu
    Po odpaleniu przycisku - "START" - (w sensie uruchomienia tego urządzenia) po kilku sekundach wyświetla się informacja o błędzie typu "F61"
    Pytanie jaki konkretnie błąd pod tym oznaczeniem jest ukryty i czy (jak moje wnioski obecnie wnoszą po obecnych obserwacjach:
    Mniejszy - boczny - wentylator po starcie zatrzymuje się i na wyświetlaczu pojawia się informacja "F61"
    Rozmyślam nad kwestią błędów ze strony wentylatorów, gdyż jak po własnych próbach, wywnioskowałem, iż zatrzymanie wentylatora lub problem z jego prawidłowym startem obrotów wywołuje zatrzymanie układów i wyświetlenie info o błędzie "F61"
    Jeden z wentylatorów (mniejszy po prawej) został wymieniony na nowy co jednak nic nie wskórało w płynności działania całego systemu, gdyz po uruchomieniu urządzenia wentylator odpala (wcześniejszy przed wymianą wywoływał zatrzymanie urządzenia oraz przedstawienie właśnie w/w błędu tylko gdy był nie nasmarowany świeżo w miejscu, gdzie pod naklejką znamionowa było jego mocowanie "środek wymagający nawilżania i smarowania w tym wentylatorze...")

Moje pytanie się pojawia takie:
    Z jakiego powodu pojawia się ten rodzaj info o błędzie po wymianie na nowy wentylator ?
    (zamiast tego sprawiającego dotąd problemy, czyli starego wentylatora)
    Z góry dziękuje za info
    Pozdrawiam.
  • #2 18 Nov 2013 16:32
    Foxtrott
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Błąd F61 dotyczy "błędu zasilania" (power error) wzmacniacza IC 501 IC502 , kondensatory oraz rezystory wokół nich .Pomocne też będzie :
    http://www.justanswer.com/electronics/7ddva-hi-panasonic-sa-ak220-stereo-comes-fault-code-f61.html
  • #3 23 Jan 2014 00:49
    ldjdesant
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    W jakim miejscu znajdę ten element odpowiadające za strefę zasilania? Czy jest to jakoś oznaczone na płytce drukowanej?
    Czy elementy powinny jakoś się specjalnie wyróżniać?
  • #4 23 Jan 2014 00:54
    KOCUREK1970
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Twój wpis kolego (bez urazy), jednoznacznie świadczy o tym, że masz o tym pojęcia, jak ja o chińskim balecie....
    Oddaj sprzęt do serwisu, by go jeszcze bardziej samemu nie uszkodzić, to najtańsze dla Ciebie rozwiązanie.
  • #5 23 Jan 2014 09:36
    ldjdesant
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sam jestem w stanie to sobie naprawić o ile ktoś mi to spróbuje wytłumaczyć i objaśnić ponieważ takich szczegółów w szkole elektronicznej mnie nie uczyli.
  • #6 23 Jan 2014 10:15
    grubs
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Może masz złe głośniki podłączone do niewłaściwego portu. Czy to są głośniki oryginalne do tego kina?
  • #7 23 Jan 2014 11:58
    ldjdesant
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Tak te głośniki są oryginalne. Nigdy nie były wypinane nawet i sa w konfiguracji takiej, jak zostało kino zaprojektowane. Nigdy nie były też do sprzętu inne podpinane.
  • #8 23 Jan 2014 12:50
    Polon_us
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    Przejrzyj ten temat -> Link

Dotyczy on tego komunikatu błędu i wiatraczków :)
  • #9 23 Jan 2014 14:24
    grubs
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Ja proponuję odpiąć głośniki i odpalić KD.
    Czy błąd też się pojawia?
    Jeżeli nie to podpinaj je kolejno i sprawdzaj do momentu pojawienia się błędu.
    Napisz jakie uzyskałeś wyniki.
  • #10 23 Jan 2014 16:42
    398216
    Removed  
    Helpful post? (0)
    ldjdesant wrote:
    W jakim miejscu znajdę ten element odpowiadające za strefę zasilania? Czy jest to jakoś oznaczone na płytce drukowanej?
    Czy elementy powinny jakoś się specjalnie wyróżniać?
    ldjdesant wrote:
    takich szczegółów w szkole elektronicznej mnie nie uczyli.
    Nie uczyli czytania i rozumienia schematów? Zresztą nawet bez schematu odnalezienie w sprzęcie zasilacza dla lekko (nawet) rozgarniętego człowieka - zwłaszcza po szkole elektronicznej(!) problemu nie powinno stanowić.
    Wybacz Kolego - nie było moim zamiarem Cię urazić - chciałem Ci tylko uświadomić, że może i Cię uczyli, ale nie nauczyli... Dlatego też uważam, że propozycja z serwisem jest jak najbardziej na miejscu.

Nie wstyd nie umieć. Wstyd nie umieć się do tego przyznać - jak mawiał poeta... ;)
  Search 4 million + Products
Browse Products