Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitorki ala PMC na Fountekach-HEBAN

marian133 19 Lis 2013 18:31 10482 6
  • Witam wszystkich.

GŁOŚNIKI: Fountek FW146 + NeoCD1.0 zakupione w Loudspeakershop.eu

ZAŁOŻENIA: Nie wiem czy jakieś były, te monitorki zrobiłem z nudów i z przyczyn finansowych. Miałem na stanie Ushery 8935a, żeby zrobić z nich
    gotowy projekt, musiał bym dołożyć jakieś 600-700zł. A że Usherów już się nasłuchałem, postanowiłem je sprzedać, dołożyć 1/3 kwoty jaką musiał
    bym wydać na Ushery, i zrobić monitorki na Fountekach.

BUDOWA: Obudowa z płyty wiórowej 18mm oklejona HDF-em 3mm, 10L, BR, strojone na około 50Hz. Fornir modyfikowany Heban 0004 dostępny w MIRO,
    klejony metodą na żelazko klejem Soudal. Jedna warstwa lakieru poliuretanowego + jedna warstwa lakieru akrylowego.

ZWROTNICA:

Obudowy zostały lekko pochylone z racji miejsca w którym mają (miały) stać. Charakterystyka tyczy się monitorów z prostą ścianką frontową.

WRAŻENIA ODSŁUCHOWE:

Jestem bardzo zadowolony z dźwięku, jak na tak tanie monitorki grają świetnie, średnica bardzo dobra jak również wysokie tony które nie
    sypią piachem (czego się troszkę obawiałem po wstędze w tej cenie). Myślałem że po przejściu z Usherów w linii, te Founteki będą grać basem jak głośniczki komputerowe... jednak w moim pokoju 10*m i przy mojej muzyce basu jest wystarczająco. Monitorki podłączone pod lampę zagrały tak dobrze basem, że tylko przysłowiowy "dresiarz" chciał by więcej. Kto jednak lubi bardzo niski bas o większym natężeniu, będzie musiał się wspomagać subem.

ZDJĘCIA:

Fajne!
  • #2 19 Lis 2013 21:39
    nitros66
    Poziom 25  

Przeliczałeś zwrotnicę pod pochyloną ściankę czy zastosowałeś tą z kitu?

• #4 24 Lis 2013 13:29
    H3nry
    Poziom 26  

Pięknie to wyszło ! Długo szukałem odpowiednich monitorów i własnie znalazłem ;D
    Co ma na celu zasłonięcie otworu basreflex ? Czy podzieli się kolega wymiarami , szkicem obudowy ? Osobiście zastosował bym raczej MDF i naturalny fornir ale to kwestia gustu. Jaką końcówką są napędzane ?Zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów w dziale .

• #5 24 Lis 2013 14:52
    marian133
    Poziom 36  

H3nry napisał:
    Co ma na celu zasłonięcie otworu basreflex ?

Efekt wizualny.
    To jest bulpren, materiał dźwiękoprzepuszczalny, w tym przypadku (wielkość głośnika) nie ma różnicy w dźwięku.

H3nry napisał:
    Czy podzieli się kolega wymiarami , szkicem obudowy ?

Szkiców z wymiarami nie posiadam.
    Wymiary tych kolumn to 37x17x29 (WxSxG) w formie prostej, pochył 2cm do tyłu.

H3nry napisał:
    Jaką końcówką są napędzane ?

Na teście były podpite pod Sony STR-DE635, Rotel RA-1010 i lampę DIY na EL84. Lampa wypadła najlepiej.

• #6 06 Sty 2014 01:02
    chebel
    Poziom 5  

A czy masz może dokładny schemat (z rozmieszczeniem głośnikówi i br) obudowy? Byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ chciałbym zrobić takie głośniczki

• #7 23 Sty 2014 09:24
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pięknie wyglądają i równie dobrze grają. ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME