X
  • #1 20 Nov 2013 07:42
    czokus
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Po usterce telefonu dotykowego z Androidem zmuszony zostałem do kupienia jakiegoś zastępczego - padło na Nokię Asha 301 dual sim.
    Po włożeniu karty sim okazało się że nie mam żadnych kontaktów na tej karcie - za to wszystko ładnie synchronizowane było przez androida z kontem google (tam są wszystkie).
    Czy jest możliwość pobrania tych kontaktów do nokii?
    Próbowałem coś kombinować z aplikacją mail for exchange ale nie mogło uzyskać połączenia. Próbowałem skopiować kontakty (pobrałem je w formie csv, vcf) na kartę micro sd i wczytać w tel ale nie rozpoznaje tych plików....
  • #2 20 Nov 2013 09:40
    tele_sim
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    To spróbuj kontakty (csv,vcf) otworzyc programem nokia pc suite i pozniej wysłać je do telefonu.
  • #3 20 Nov 2013 10:09
    czokus
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Z tego co się orientuję Nokia Asha 301 dual sim nie jest kompatybilna z nokia pc suite...
  • #4 20 Nov 2013 10:10
    tele_sim
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Próbowales?
  • #5 20 Nov 2013 10:13
    czokus
    Level 16  
    Jeszcze nie...info jedynie znalazłem, że nie działa przez kabel - podobno przez bluetooth działa, ale w stacjonarce go nie mam.
  • #6 20 Nov 2013 10:15
    tele_sim
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj :)
  • #7 20 Nov 2013 19:35
    dxxx

Level 23  
    Helpful post? (0)
    Logujemy przez www do konta google mail czyli gmail

Po lewej stronie przeglądarki pod logo google mamy "wiadomości", które zmieniamy na "kontakty"

Zaznaczamy jeden kontakt i klikamy na "więcej"

Po rozwinięciu wybieramy Eksportuj i zaznaczamy "Format VCard"

Kontakt zapisze się na dysku do pliku "contacs.vcf"

Jak nie mamy to instalujemy Nokia Suite - na stronie nokii pobrałem dziś (20.11.2013r.) wersję 3.8.48

Po uruchomieniu wybieramy Plik - importowanie kontaktów

lub przesuwamy kontakt do okna program

Niestety - hurtem się nie da, trzeba pojedynczo każdy kontakt.

Druga sprawa to połączenie z tą Nokią, nie kojarzę - ma ona microsub? Pytam, bo Nokia 206 nie ma, zostaje Bluetooth.

Pomyślę jeszcze - może jakoś hurtem się da to ogarnąć.

A nie można poczty w tym telefonie utworzyć? Znaczy w Nokia 301 i podać dane z gmaila?
  • #8 21 Nov 2013 15:15
    czokus
    Level 16  
    Zainstalowałem Nokia Pc Suite i udało mi się połączyć przy pomocy bluetootha. Żadna wersja formatu csv generowanego przez gmaila nie dała się wczytać. Kontakty zapisane w formie wizytówek vcf (zbiorczo w 1 pliku) były identyfikowane poprawnie, ale zaczytywał się zawsze jedynie pierwszy kontakt... Problem rozwiązałem przez wygenerowanie około 100 plików vcf (w każdym dokładnie 1 kontakt) i zaimportowaniu ich przy pomocy Nokia Pc Suite. Szkoda, że nie można zaciągnąć tego hurtem, bo ten sposób jest czasochłonny i mało przyjazdy dla użytkownika.
    PS. Nokia 301 ma micro usb.
  Search 4 million + Products
Browse Products