Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 20 Lis 2013 07:42
    czokus
    Poziom 16  

Witam,
    Po usterce telefonu dotykowego z Androidem zmuszony zostałem do kupienia jakiegoś zastępczego - padło na Nokię Asha 301 dual sim.
    Po włożeniu karty sim okazało się że nie mam żadnych kontaktów na tej karcie - za to wszystko ładnie synchronizowane było przez androida z kontem google (tam są wszystkie).
    Czy jest możliwość pobrania tych kontaktów do nokii?
    Próbowałem coś kombinować z aplikacją mail for exchange ale nie mogło uzyskać połączenia. Próbowałem skopiować kontakty (pobrałem je w formie csv, vcf) na kartę micro sd i wczytać w tel ale nie rozpoznaje tych plików....

• #2 20 Lis 2013 09:40
    tele_sim
    Poziom 32  

To spróbuj kontakty (csv,vcf) otworzyc programem nokia pc suite i pozniej wysłać je do telefonu.

• #3 20 Lis 2013 10:09
    czokus
    Poziom 16  

Z tego co się orientuję Nokia Asha 301 dual sim nie jest kompatybilna z nokia pc suite...

• #5 20 Lis 2013 10:13
    czokus
    Poziom 16  

Jeszcze nie...info jedynie znalazłem, że nie działa przez kabel - podobno przez bluetooth działa, ale w stacjonarce go nie mam.

• #7 20 Lis 2013 19:35
    dxxx

Poziom 23  

Logujemy przez www do konta google mail czyli gmail

Po lewej stronie przeglądarki pod logo google mamy "wiadomości", które zmieniamy na "kontakty"

Zaznaczamy jeden kontakt i klikamy na "więcej"

Po rozwinięciu wybieramy Eksportuj i zaznaczamy "Format VCard"

Kontakt zapisze się na dysku do pliku "contacs.vcf"

Jak nie mamy to instalujemy Nokia Suite - na stronie nokii pobrałem dziś (20.11.2013r.) wersję 3.8.48

Po uruchomieniu wybieramy Plik - importowanie kontaktów

lub przesuwamy kontakt do okna program

Niestety - hurtem się nie da, trzeba pojedynczo każdy kontakt.

Druga sprawa to połączenie z tą Nokią, nie kojarzę - ma ona microsub? Pytam, bo Nokia 206 nie ma, zostaje Bluetooth.

Pomyślę jeszcze - może jakoś hurtem się da to ogarnąć.

A nie można poczty w tym telefonie utworzyć? Znaczy w Nokia 301 i podać dane z gmaila?

• #8 21 Lis 2013 15:15
    czokus
    Poziom 16  

Zainstalowałem Nokia Pc Suite i udało mi się połączyć przy pomocy bluetootha. Żadna wersja formatu csv generowanego przez gmaila nie dała się wczytać. Kontakty zapisane w formie wizytówek vcf (zbiorczo w 1 pliku) były identyfikowane poprawnie, ale zaczytywał się zawsze jedynie pierwszy kontakt... Problem rozwiązałem przez wygenerowanie około 100 plików vcf (w każdym dokładnie 1 kontakt) i zaimportowaniu ich przy pomocy Nokia Pc Suite. Szkoda, że nie można zaciągnąć tego hurtem, bo ten sposób jest czasochłonny i mało przyjazdy dla użytkownika.
    PS. Nokia 301 ma micro usb.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty