Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED TV 32cale [1200-1400zł]

gwiazda90 21 Lis 2013 18:25 2106 15
  • #1 21 Lis 2013 18:25
    gwiazda90
    Poziom 8  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3,60x4 [m]
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    około 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    głównie na wpost, ewentualnie pod niewielkim skosem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    od prawej strony telewizora (strona zachodnia)
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    CRT 21" jakiś no name
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Chcę żeby był FullHD, wiadomo USB, HDMI to standard, chciałbym, żeby był SMART i najlepiej przez wifi wbudowane a nie żadne adaptery
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    DVB-T ewentualnie jakiś dekoder cyfrowej telewizji,
    10 .Jakie urządzenia?
    moze jakieś dvd, pendrive, w przyszłosci może jakaś konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    telewizor w pokoju ogólnym, gdzieś koło 6 h napewo
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    telewizor w pokoju ogólnym, więc oglądane będzie wszystko
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    telewizor będzie dla rodziców, ponadto w domu sa laptopy więc surfowac po necie nie, jakieś vod, ze smarta czy coś owszem
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    myśle, że nie, ewentualnie sporadycznie może jakaś konsola będzie podłączona
    16. Preferencje co do marki?
    Zrobiłem rozeznanie tu na forum i w sklepach RTV w mojej okolicy (o spostrzeżeniach za chwile)
    na forum zauważyłem że Polecany jest SHARP i PANASONIC, w sklepach mialem polecanego Samsunga (F5300 bodajże, ale on ma smarta przez kabel)
    LG 32LN575s (tutaj jestem jak najbardziej za bo cena/funkcje wypada najkorzystniej)
    Sony model 424 (fajny desing ale tylko HD Ready)
    Phillips 32PFL3258H

17. Preferencje co do wielkości?
    Tylko 32" wchodzi w grę
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Mnogość podonbych funkcji w różnych markach a całkowite inne nazewnictwo
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    50/50
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    planowałem 1200-1300 jednakże zaoferowano mi wyżej wspomnianego LG za 1400
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    W tej cenie raczej niemożliwe a i niepotrzebne

I oto kilka faktów, ktorych się dowiedziałem krążąc po sklepach

1. Kup Pan tego panasonica (Hd Ready, 50Hz) za 1250 to najlepszy wybór
    2. W zasadzie wszystkie telewizory w tych granicach cenowych mają te same parametry
    3. Weź Pan tego Sonego bo Sony mają najładniejsze kolory
    4. Nie kupuj Pan Sharpa bo Sharp robi tv powyżej 50 cali a te mniejsze to na podzespołach Phillipsa i Hyundaia
    5. Panie FullHD to Panu wogóle niepotrzebne bo w Japonii tak nadają, po czym po chwili- ma USB i będziesz Pan mógł filmy mkv w fullhd oglądać (przy tym samym TV z HD Ready)
    6. W zasadzie to nie wiem czym się różnią musze sprawdzić w komputerze (i tak każdy model pokolei)
    7. Panie różnice mędzy 50Hz a 100Hz to jak Pan tenisa oglądać będziesz to zobaczysz bo piłka płynniej będzie leciec.

To tylko kilka po wizytach z 6 sklepach.

• #2 21 Lis 2013 18:45
    dominik434
    Poziom 18  

Mogę polecić LG 32LN575S Mam go od maja i spisuję się świetnie. Bardzo ładny obraz, dobra jakość dźwięku, smart tv, wifi, usb, dwu rdzeniowy procesor. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące tego modelu to pytaj śmiało, postaram się odpowiedzieć.

• #3 21 Lis 2013 18:52
    gwiazda90
    Poziom 8  

Powiedz mi jak sprawa się ma z aplikacjami SMART, jakie są dostępne, bo sam posiadam Samsunga i najprzydatniejsze w kolejności od najważniejszych są

TVN Player
    YOUTUBE
    ONET VOD
    IPLA
    IPLEX
    VOD TVP

i jeszcze jakie są aplikacje z Polską treścią o ktorych warto wspomnieć ?
    Czy do tego modelu załączony jest ten Magic Pilot ?

• #4 21 Lis 2013 18:52
    jacekRCA
    Poziom 25  

LG 32LN575s ma dużo funkcji smart w tym przedziale cenowym, więc będzie co używać, ale nie tylko. Matrycę też ma dobrą, IPS. Kolorki bardzo dobre, można obejrzeć w marketach, zawsze wystawią jakiegoś LG z IPSem.

• #5 21 Lis 2013 18:58
    gwiazda90
    Poziom 8  

właśnie ogladałem w MediaExpert no i parametrami i cenowo wydawał mi się przebijać wszystko inne co miałem polefcane

edit:
    Link

jak radzicie brać w takiej cenie czy wstrzymać się do promocji świątecznych i będzie coś lepszego albo ten stanieje ?

• #6 21 Lis 2013 19:32
    dominik434
    Poziom 18  

gwiazda90 napisał:
    Powiedz mi jak sprawa się ma z aplikacjami SMART, jakie są dostępne, bo sam posiadam Samsunga i najprzydatniejsze w kolejności od najważniejszych są

TVN Player
    YOUTUBE
    ONET VOD
    IPLA
    IPLEX
    VOD TVP

Aplikacji jest mnóstwo: VOD Orange, Ipla, HBO GO, Film box live, Eurosport, Youtube, Skype, RedBullTV , Twitter, Facebook, Google Maps, Picasa, Vod Onet, tvp.pl, Tvn player.

gwiazda90 napisał:
    i jeszcze jakie są aplikacje z Polską treścią o ktorych warto wspomnieć ?
    Czy do tego modelu załączony jest ten Magic Pilot ?

Polskich aplikacji jest kilka m.in. Pogoda i różne aplikacje z wiadomościami itp. Do tego modelu nie dostajemy Magic Pilota, ale można go dokupić osobno.

• #7 21 Lis 2013 19:52
    gwiazda90
    Poziom 8  

ciezy fakt ze jest tvn player bo przez dlugi czas go nie bylo w smarcie lg

• #8 21 Lis 2013 20:03
    dominik434
    Poziom 18  

gwiazda90 napisał:
    ciezy fakt ze jest tvn player bo przez dlugi czas go nie bylo w smarcie lg

Pisałem z pamięci, teraz spojrzałem dokładnie i TVN playera nie ma.

• #9 21 Lis 2013 20:21
    Crocodil
    Poziom 9  

dominik434 napisał:
    Mogę polecić LG 32LN575S Mam go od maja i spisuję się świetnie. Bardzo ładny obraz, dobra jakość dźwięku, smart tv, wifi, usb, dwu rdzeniowy procesor. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące tego modelu to pytaj śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Z nieba mi spadłeś Panie Kolego, bo akurat zastanawiałem się nad wyborem jakiegoś 32 calowego telewizora, a ten LG wydaje się bardzo ciekawy, tylko bardzo mało jest o nim informacji :)

Byłbym ogromne wdzięczny, jeśli mógłbyś odpowiedzieć na kilka pytań:
    * Jak wygląda jakość materiału HD i przede wszystkim jaka jest jakość skalowania materiału o niskiej rozdzielczości? Czy miałeś możliwość porównania do innych zbliżonych telewizorów i jeśli tak to do jakich?
    * Jak grają głośniczki? Chodzi głównie o to czy nie wyróżniają się jakoś szczególnie in minus.
    * Odtwarzanie z USB - czy używasz i jak się sprawuje? Czy dobrze odtwarza popularne formaty oraz napisy w języku polskim (w zewnętrznym pliku i/lub zintegrowane w MKV)?
    * Czy wiesz może czy ten telewizor wspiera podłączenie klawiatury lub myszki przez USB? Taka funkcja znacząco mogłaby ułatwić obsługę funkcji internetowych..

Pozdrawiam serdecznie,
    Crocodil

• #10 21 Lis 2013 20:37
    dominik434
    Poziom 18  

Crocodil napisał:
    * Jak wygląda jakość materiału HD i przede wszystkim jaka jest jakość skalowania materiału o niskiej rozdzielczości? Czy miałeś możliwość porównania do innych zbliżonych telewizorów i jeśli tak to do jakich?

Jakość materiałów HD np. TVP1 HD z DVBT jest bardzo dobra, oglądając kanały w rozdzielczości mniejszej od HD z bliska widać jakby "rozmycia" obrazu, jeśli oddalimy się od telewizora obraz wygląda dobrze. Nie mam możliwości porównania z innymi telewizorami.

Crocodil napisał:
    * Jak grają głośniczki? Chodzi głównie o to czy nie wyróżniają się jakoś szczególnie in minus.

Jakość muzyki jest dobra, oglądając filmy, wszystkie dźwięki słychać wyraźnie, ogółem mówiąc jakość dźwięku na plus.

Crocodil napisał:
    * Odtwarzanie z USB - czy używasz i jak się sprawuje? Czy dobrze odtwarza popularne formaty oraz napisy w języku polskim (w zewnętrznym pliku i/lub zintegrowane w MKV)?

Odtwarzanie z USB nie sprawia żadnych problemów, bardzo często z tego korzystam. AVI i MP4 odtwarza bez problemu, MKV jak i napisów nie testowałem.

Crocodil napisał:
    * Czy wiesz może czy ten telewizor wspiera podłączenie klawiatury lub myszki przez USB? Taka funkcja znacząco mogłaby ułatwić obsługę funkcji internetowych..

Tak, wspiera. Sam mam podłączoną bezprzewodową klawiaturę z touchpadem, znacznie ułatwia to korzystanie z przeglądarki.

• #11 21 Lis 2013 20:55
    gwiazda90
    Poziom 8  

dominik moglbys podac model tej klawiatury co ja masz podlaczona przydalaby mi sie do mojego samsunga

• #12 21 Lis 2013 21:32
    dominik434
    Poziom 18  

Moja klawiatura to Logitech K400. Trochę kosztuję, jednak lepiej dołożyć i kupić porządną klawiaturę niż jakiś chiński noname, który zepsuję się po tygodniu.

• #13 21 Lis 2013 21:39
    gwiazda90
    Poziom 8  

kurde fajna ale nie dla mnie bo leworęczny jestem i touchpada nie obsłużę :/

• #14 21 Lis 2013 21:47
    dominik434
    Poziom 18  

Jedynym wyjście jest kupno bezprzewodowej klawiatury i oddzielnej myszki, jednak leżąc np. na kanapie trudną jest się posługiwać się zwykłą myszką.

• #15 21 Lis 2013 23:29
    Crocodil
    Poziom 9  

dominik434 napisał:
    Crocodil napisał:

Jakość materiałów HD np. TVP1 HD z DVBT jest bardzo dobra, oglądając kanały w rozdzielczości mniejszej od HD z bliska widać jakby "rozmycia" obrazu, jeśli oddalimy się od telewizora obraz wygląda dobrze. Nie mam możliwości porównania z innymi telewizorami.

Crocodil napisał:

Jakość muzyki jest dobra, oglądając filmy, wszystkie dźwięki słychać wyraźnie, ogółem mówiąc jakość dźwięku na plus.

Crocodil napisał:

Odtwarzanie z USB nie sprawia żadnych problemów, bardzo często z tego korzystam. AVI i MP4 odtwarza bez problemu, MKV jak i napisów nie testowałem.

Crocodil napisał:

Tak, wspiera. Sam mam podłączoną bezprzewodową klawiaturę z touchpadem, znacznie ułatwia to korzystanie z przeglądarki.

Dzięki za odpowiedzi :) No to już w sumie jestem prawie przekonany :) Muszę jeszcze tylko znaleźć ten telewizor w Poznaniu i go "obejrzeć" :) Przy odrobinie szczęścia może uda mi się zobaczyć na nim i HD, i SD.

Czy masz na myśli faktycznie "rozmycie" (zatracenie szczegółów, np. krawędzi) czy bardziej efekt tzw. "macroblocking" (coś jak na zdjęciach w tym artykule )? Z jakiej mniej więcej odległości nie jest to już widoczne?

• #16 22 Lis 2013 14:29
    dominik434
    Poziom 18  

Crocodil napisał:
    Czy masz na myśli faktycznie "rozmycie" (zatracenie szczegółów, np. krawędzi) czy bardziej efekt tzw. "macroblocking" (coś jak na zdjęciach w tym artykule)? Z jakiej mniej więcej odległości nie jest to już widoczne?

Oglądając materiały SD widać takie jakby nieostre krawędzie, ale widać je tylko jak stoimy przed telewizorem, z 1m jest to już nie widoczne. Nie wiem jak to inaczej opisać. Najlepiej zgrać sobie na dysk przenośny lub pendrive kilka materiałów z niską jakością i iść do jakiegoś sklepu, jeśli sprzedawca jest w porządku to pozwoli nam "przetestować" telewizor na swoich materiałach.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme