Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny GekonA :D

Geko_ON 22 Mar 2005 00:22 5559 10
  • Witam!! chciałbym sie pochwalić, a zarazem usłyszeć wasze opinie na temat moich kolumienek!
    a więc:

buszowałem po internecie i napotkałem strone gdzie ludzie umieszczali własne projekty głośników ( to nie ta :D ) i zapragnąłem sam spróbować!

GŁOŚNIKI

Alphard EW 80 [42-5000 Hz] i TE 140 [3500-20000 Hz]
    nie ma rzadnej zwrotnicy :( bo poco !?

OBUDOWA

wymiary : wys. x szer. x gł 50x26x28
    MDF 12mm przyczym z przodu dodatkowo płyta wiórowa (tak to sie chyba zazywa?)( poniewaz pierwsza wersja kolumn mi sie nie podobała i trzeba bylo jakoś to naprawic "patrz na zdjecie na samym dole")

nie okleiłem ich.... natomiast przykleiłem listeweczki ( za czasów naszych babć z tych listeweczek byłu "tapetki, obrazki?" na ściane ) i oczywiście polakierowałem kilka razy!
    czy może je okleich jak sądzicie ?!

nie bawiłem sie w wyliczanie obiętości jaka powinna być ( bo sie na tym nie znam :D )

wytłumienie? wytłaczanka i pianka do uszczelniania ! :D w przyszłości to poprawie !:)

KOSZTY

OBUDOWA:2x18 = 36
    GŁOŚNIKI:2x36 = 72
    2x5 = 10
    WIKOL: 2x3,6 = 7,2
    DESECZKI : MIAŁEM
    SRÓBKI TEZ
    BASS REFLEKS: 2x3 (CHYBA) = 6
    KABLE MIAŁEM
    (TO Z TYŁU): 2x3,5 (CHYBA) = 7
    OSŁONKI: 2x8 = 16
    PIANKA: 10
    NÓŻKI TEŻ MIAŁEM
    RAZEM: 164,2 ZŁ
    JEDNA: 82,1 ZŁ

na początku były zasilane głośniczkami ok komputera ( wyjście na słuchawki)
    a teraz wieżą 2x15W (mało ale zawsze coś :P)

!! PROSZE O ZROZUMIENIE TO JEST MOJA 1 KONSTRUKCJA ITD. !!

Fajne!
  • #2 22 Mar 2005 00:36
    bocian90
    Poziom 27  

Witam! Jak na pierwszą konstrukcję to odemnie dostajesz 5 z wielkim plusem tylko szkoda że tam siedzą Alphardy a nie Teslę lub chociaż Stx ale i tak jest super :wink: Tylko pozazdrościć!!! Sam się zabieram za suba na STX gdn-38-300-4-AE Pozdrawiam!!!

• #3 22 Mar 2005 09:13
    plik4
    Poziom 26  

BArdzo ladne kolumienki jak na pierwsza konstrukcje daje 4+ bo nie wie ale o ile na zdjeciach widac ze lakier na kolumnach jest nie wyszlifowany i sa zacieki. Wiec jak mozesz to wez papier scierny zetrzyj na rowna powiezchnie i pomaloj aby byl wysoki polysk wtedy to spokojnie dostaniesz 5+ . NIe dostaniesz 6 bo sa tam alpierdy i te piezaki ehhh..

Bocian 15 tak nawiasem ty na tym glosniku robisz suba do domu ?? Dasz chyba zdjecia na elke ??

• #4 22 Mar 2005 13:44
    kiepol
    Poziom 16  

No fajniutkie, podbać się mogą, ale jak dla mnie, to mimo wszystko mogłeś dać zwrotnice, miałbyś chociaz jakies odcięcie na przetwornikach, a tak to tylko masz tyle, na ile pozwolą cewki głośników, co może powodować rożne nieprzyjemne dźwięki, trzaski itd...

• #5 22 Mar 2005 14:58
    Uzytkownik
    Poziom 16  

Witam,

U mnie dostajesz naciagana 4= ;).
    - wytumienie mogles odrazu dobrze zrobic, jak cos sie robi to raz a dobrze
    -glosniki jak glosniki, mogles wybrac lepsze, ale wiadomo nie kazdego stac
    -bez wyliczania, w sumie to to przy alphardach mozna i na + i na -, bo i tak nie maja prawdziwych paramterow, a dawanie wyliczonej skrzyni moze popsuc wszystko, lepiej "na sluch"
    -jakos nie jestem przekonany do pomysu bez zwrotnicy
    -czemu nie dales 18mm MDFu?
    -ratuje Ciebie dosyc nieteypowe wykonczenie i to ze to jest 1 konstrukcja
    Nie robie tego zlosliwie, jak kazdy bedzie chwalil to sie niczego nie nauczysz, jest pare rzeczy ktore trzeba dopracowac i jak sobie wezmiesz to co powiedzialem nastepna konstrukcja bedzie napewno lepsza :)

POZdrawiam

• #6 22 Mar 2005 15:53
    Geko_ON
    Poziom 10  

thx za komentarze!! :D

"NIe dostaniesz 6 bo sa tam alpierdy i te piezaki ehhh.. "
    alphard tanie są ....
    piezaki true to się zmieni niebawiem!!

"mogłeś dać zwrotnice, miałbyś chociaz jakies odcięcie na przetwornikach"
    dam ale odciecie na przetwornikach !

"-czemu nie dales 18mm MDFu? "
    może nie uwierzycie ale nie mieli wystarczajacej ilości w zakładzie ślusarskim :D dół i góra sa z 18mm

"nastepna konstrukcja bedzie napewno lepsza "
    no mam nadzieje ta stronka bardzo mi pomaga w edukacji :D

pozdro i thx !!

• #7 22 Mar 2005 17:54
    Uzytkownik
    Poziom 16  

Cytat:
    może nie uwierzycie ale nie mieli wystarczajacej ilości w zakładzie ślusarskim :D dół i góra sa z 18mm

mogles poczekac ;), ale w sumie ten niskotonowy jest slaby i nic sie nie stanie, jakbys dal 18 to by bylo na nastepne glosniki :D
    Cytat:
    no mam nadzieje ta stronka bardzo mi pomaga w edukacji

i tak ma byc, czytaj, czytaj i czytaj a takze pamietaj zeby nie zadawac glupich pytan :P

Pozdro 600

• #8 22 Mar 2005 19:07
    plik4
    Poziom 26  

Geko_ON napisał:

alphard tanie są ....
    piezaki true to się zmieni niebawiem!!

BArdzo dobry pomysl z ta wymiana piezakow. A co tego ze alphardy tanie sa prawda prawda ale jak ci zalezy na cenie to kupuj STX www.stx.pl tam tez sa tanie ale w porownaniu do alphardów 100 razy lepsze.

• #9 24 Mar 2005 12:16
    Vault Dweller
    Poziom 29  

A mnie się podoba... Przecież "nie od razu Kraków zbudowano"! Jak to gra?

• #10 24 Mar 2005 17:28
    !ron
    Poziom 21  

bardzo ładna konstrukcja, niby taka standardowa, ale jednak ma ten urok, ciekawe wykończenie tymi listeweczkami, jedyne do czego sie przywale to te alpierdy:( na serio to o niebo lepiej załóz tam STX

• #11 24 Mar 2005 21:33
    wojtek999
    Poziom 16  

A jaka jest średnica otworu? Bo jakiś taki mały mi się wydaję....Poza tym OK:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME